آموزش و ترفندها

چگونه در فارکس حرفه‌ای شویم؟

معاملات در بازار فارکس با نوسانات بالا و سرسختی برای مدیریت ریسک برای جلوگیری از ضررهای بزرگ مشخص می‌شود. برای اینکه یک تریدر فارکس حرفه‌ای موفق باشید نیاز به مجموعه‌ای از مهارت‌ها است که باید به طور مداوم اصلاح شوند. این همان چیزی است که در مقاله امروز به آن خواهیم پرداخت.

 به یادگیری ادامه دهید

بازار فارکس یکی از فعال ترین بازارهای مالی در جهان است که حجم معاملات روزانه آن 6 تریلیون دلار است. برای شرکت فعال در آن به نحوی که مبالغ هنگفتی را از دست ندهید، مستلزم درک درستی از پیچیدگی‌های معاملات فارکس است. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که کلید آن یادگیری مستمر است. صرف نظر از اینکه چقدر در ترید فارکس مهارت دارید، تحصیل کرده بودن بسیار مهم است. این به معنای استفاده از هر منبع آموزشی در دسترس شماست، اعم از این ویدئوها، مقالات، وبینارها، کتاب‌های الکترونیکی و غیره. از ابزارهای مختلف برای ترید و تجزیه و تحلیل مطلع باشید. در مورد استراتژی‌های مختلف معاملات فارکس تحقیق کنید و بر اساس آن استراتژی خود را بهینه کنید.

یک تریدر فارکس حرفه‌ای، تلفن همراه در یک دست، دارای فلش‌های رو به بالا و پایین، در حالی که یک لپ تاپ داده‌های حیاتی فارکس را در پس زمینه نمایش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال

در تجزیه و تحلیل تکنیکال ماهر شوید، به ویژه برای معاملات روزانه که تصمیمات معاملاتی متعددی را در یک روز می‌گیرید. تجزیه و تحلیل فنی یک مهارت ضروری برای داشتن یک تریدر روزانه حرفه‌ای است. با تجزیه و تحلیل چیزهایی مانند حرکات قیمت و حجم به شناسایی فرصت‌های معاملاتی کمک می‌کند. همچنین داده‌های تجاری تاریخی را در نظر می‌گیرد. تجزیه و تحلیل فنی را می‌توان برای معاملات هر ابزار مالی، به عنوان مثال، سهام، ارز، کالاها و غیره به کار برد. اما در معاملات فارکس یا کالاهایی که تمرکز اصلی بر نوسانات کوتاه مدت قیمت است، بیشتر استفاده می‌شود.

 تحلیل بنیادی

بر خلاف تحلیل تکنیکال، ماهر شدن در تحلیل بنیادی یک رویکرد بلندمدت حیاتی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها است، چه در طی چند ماه یا چند سال. تحلیلگران بنیادی قبل از تصمیم گیری برای سرمایه‌گذاری در سهام، به درآمدها، دارایی ها، بدهی‌ها و هزینه‌های شرکت، همراه با داده‌های صنعتی و اقتصادی گسترده‌تر، در یک دوره خاص نگاه می‌کنند. برای معامله‌گران نوسانی حرفه‌ای و معامله‌گران موقعیت که از ترکیبی از تحلیل‌های تکنیکی و بنیادی استفاده می‌کنند، داشتن توانایی به کارگیری صحیح هر دو روش، کلید موفقیت بالقوه معاملات است.

شاخص‌های فنی

شاخص‌های فنی ابزارهای ریاضی هستند. آنها از قیمت‌ها و حجم باز و بسته شدن برای گمانه زنی در مورد حرکت ابزارهای مالی یا دارایی‌ها استفاده می‌کنند. تحلیلگران فنی هنگام ارزیابی ارزش یک ابزار یا دارایی خاص از شاخص‌های فنی استفاده می‌کنند. این اندیکاتورها به تریدران کمک می‌کند تا تریدران خود را بهینه کنند. تریدران حرفه‌ای فارکس باید این اندیکاتورها را به خوبی درک کنند تا در کاهش ریسک معاملات و جلوگیری از ضررهای بزرگ مهارت پیدا کنند. این بدان معناست که بدانید چگونه داده‌هایی را که تولید می‌کنند به درستی تفسیر کنید و آن‌ها را در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی به کار ببرید. برخی از رایج ترین شاخص‌های فنی مورد استفاده عبارتند از:

  • شاخص میانگین متحرک (روند قیمت در بازار را مشخص می‌کند)
  • شاخص‌های حرکت (اندازه گیری میزان قوی یا ضعیف بودن قیمت سهام)
  • نوسانگرها (زمانی که تریدرها قادر به شناسایی روندهای واضح در قیمت سهام نیستند استفاده می‌شود)
  • سطوح حمایت و مقاومت (اندازه گیری مازاد خریداران یا فروشندگان در بازار)
  • شاخص‌های نوسان (ارزیابی وضعیت جفت ارز نسبت به نوسان. باندهای بولینگر، میانگین دامنه واقعی، کانال کلتنر، توقف سهموی و معکوس، و فشار نوسان نمونه هایی از شاخص‌های نوسان هستند).

اهداف معاملاتی

اهداف معاملاتی

صرف نظر از تخصص شما به عنوان یک تریدر حرفه‌ای فارکس، داشتن اهداف خاص بخش مهمی از معاملات موفق فارکس است. اهداف، تصمیمات تجاری را جهت می‌دهند. آنها یک حس جهت و چیزی را برای کار کردن در اختیار شما قرار می‌دهند. آنها همچنین اساس یک استراتژی ترید حرفه‌ای را تشکیل می‌دهند و تریدر را قادر می‌سازد تا عملکرد، ریسک و سودآوری را از ماه به ماه بهتر ارزیابی کند.

یک تریدر فارکس حرفه‌ای که به شدت بر نمودارهای کندل روی لپ تاپ خود متمرکز شده است، نقش کلیدی تجزیه و تحلیل را در معاملات ارزی نشان می‌دهد.

 مدیریت ریسک

به خوبی شناخته شده است که ترید فارکس نیاز به تحمل خاصی برای ریسک دارد. این به دلیل ماهیت بسیار بی ثبات بازار فارکس و احتمال از دست دادن سرمایه در صورت عدم مدیریت صحیح ریسک است. تریدران حرفه‌ای معمولاً یک استراتژی مدیریت ریسک نسبت به اهداف تجاری یا سبک معاملات خود دارند. این استراتژی به دنبال کمی کردن ریسک بالقوه است تا زیان‌ها قابل اندازه‌گیری شوند و ابزارهایی را که یک معامله‌گر باید برای به حداقل رساندن ریسک استفاده کند (به‌عنوان مثال، سفارش‌های توقف ضرر یا سود، یا توقف‌های بعدی) شناسایی می‌کند. فراتر از محدوده یک استراتژی قطعی، معامله‌گران حرفه‌ای فارکس مزایای اعمال احتیاط و محدودیت را برای تصمیم‌گیری معقول در معاملات درک می‌کنند.

 انتخاب یک بروکر فارکس CFD معتبر

یک تریدر حرفه‌ای قبل از تصمیم گیری در مورد یک مجموعه از بروکرهای فارکس معتبر CFD به درستی تحقیق کرده است. این به این دلیل است که یک بروکر فارکس CFD نقش حیاتی در تجهیز یک تریدر به مهارت‌ها و دانش مورد نیاز برای تصمیم گیری بهتر در معاملات ایفا می‌کند. معیارهای انتخاب یک بروکر معروف عبارتند از:

  • سطح تخصص بروکر در معاملات فارکس
  • دسترسی به منابع آموزشی
  • کیفیت پشتیبانی مشتری آنها در تمام کانال‌ها
  • ویژگی‌ها و عملکردهای پلتفرم معاملاتی آنها (تحلیل بازار، قابلیت‌های نمودار، اتوماسیون ترید، سفارشی سازی و غیره)
  • بینش در مورد بازارهای اقتصادی جهانی و اخبار و رویدادهای ژئوپلیتیکی

استفاده از یک حساب آزمایشی

یک حساب دمو راهی را برای تریدران حرفه‌ای فارکس فراهم می‌کند تا به طور مداوم استراتژی‌های معاملاتی خود را آزمایش کرده و در صورت لزوم تنظیم کنند. حساب آزمایشی به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا مهارت‌های معاملاتی خود را با شبیه‌سازی یک محیط معاملاتی واقعی بهبود بخشد که از طریق آن می‌توانند ترید فارکس را در زمان واقعی با استفاده از پول مجازی تمرین کنند. همچنین داده‌ها و بینش‌های ضروری بازار را ارائه می‌دهد و پتانسیل سود و زیان را نشان می‌دهد که گویی با وجوه واقعی معامله می‌شود.در بروکر آرون گروپس شما می‌توانید حساب دمو در اختیار داشته و از مزایای بهره‌مند شوید.

 نظارت بر معاملات

برای تبدیل شدن به یک تریدر فارکس حرفه‌ای تر، معاملات خود را در یک دوره معین نظارت کنید تا داده‌های تاریخی را جمع‌آوری کنید. از این داده‌ها برای درک نحوه عملکرد معاملات خود و چرایی آن استفاده کنید. تصمیمات تجاری خود را مرور کنید و در مورد نتایج آن فکر کنید. از این اطلاعات برای تعیین اینکه آیا تنظیماتی در استراتژی معاملاتی شما برای دستیابی به موفقیت تجاری بیشتر لازم است یا خیر، استفاده کنید.

یک تریدر حرفه‌ای فارکس، با یک لپ تاپ و ماشین حساب در مقابل خود، رویکرد تحلیلی و مبتنی بر داده را برای ترید ارز به نمایش می‌گذارد.

در نتیجه

اگر می‌خواهید مهارت‌های معاملاتی فارکس خود را با یک بروکر جهانی بهتر کنید، یک حساب آزمایشی با  بروکر آرون گروپس به آدرس arongroups.co باز کنید و معاملات خود را تمرین کنید. همچنین از وبسایت بروکر آرون گروپس دیدن کنید تا طیف گسترده‌ای از منابع آموزشی مفید را برای ارتقای مهارت‌های تجاری خود و کمک به تبدیل شدن به یک تریدر زیرک‌تر در اختیار داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید