نقد و بررسی گوشی

جدیدترین گوشی های سامسونگ 2023؛ معرفی بهترین های 1402

احتمالا نام سامسونگ به گوش شما هم خورده است؛ برند نام آشنایی که سالیان درازی است دستگاه های الکترونیک زیادی اعم از تلویزیون، گوشی موبایل، هدفون و … را تولید می کند. از این رو، در این مطلب از تکفای قصد داریم تا به سراغ این غول تکنولوژی کره ای برویم و در خصوص گوشی سامسونگ کمی اطلاعات بدست بیاوریم. این شرکت، هر ساله گوشی های اقتصادی، میان رده و پرچمدار زیادی را روانه بازارها می کند که از بسیار خوبی برخوردار هستند. سال گذشته بهترین گوشی های سامسونگ 2022 را بررسی نمودیم و در سال جاری به سراغ بهترین گوشی های سامسونگ 2023 – 1402 در کلاس های مختلف قیمتی رفته ایم؛ ناگفته نماند که محصولات این شرکت در میان گوشی های موبایل به چند دسته یا سری تقسیم می شوند:

 • گوشی های سری A
 • گوشی های سری F
 • گوشی های سری M
 • گوشی های سری S
 • گوشی های سری Z

سری هایی که در بالاتر گفته شد، هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خودشان هستند؛ برای مثال، سری A شامل گوشی های اقتصادی و میان رده می شود که در واقع بازوی اصلی فروش سامسونگ به حساب می آیند. گوشی های سری F در ابتدا تنها برای هند عرضه می شد و بیشتر شامل گوشی های اقتصادی می شوند. در سوی دیگر، گوشی های سری M، باتری محور هستند و از منبع تغذیه حجیمی برخوردار هستند. گوشی های سری S نیز همانطور که می دانید، متشکل از گوشی های پرچمداری است که بهترین های سامسونگ هستند. گوشی های سری Z نیز شامل محصولات تاشویی می شود که خلاقیت و نوآوری در آنها حرف اول را می زند. برخی از سری های دیگری نیز در گذشته وجود داشت که در سال های اخیر خبری از آنها نیست: این سری ها شامل سری J و C و نوت می شد که بنا به دلایلی سامسونگ تولید آنها را کنار گذاشت. با ما در مقاله جدیدترین گوشی سامسونگ همراه باشید:

بهترین گوشی های سری A سامسونگ در سال 2023؛ اقتصادی و میان رده

بهترین گوشی های سری A سامسونگ در سال 2023

همانطور که گفته شد، گوشی های این سری شامل محصولات اقتصادی و میان رده ای می شود که سامسونگ بیشتر سود بخش موبایل را از این سری بدست می آورد. مدل های سری A دارای مشخصات بسیار خوبی در محدوده قیمتی شان هستند و ارزش خرید بالایی دارند؛ این موضوع سبب شده تا کاربران استقبال بالایی از آنها به عمل بیاورند و فروش جهانی آنها گاهی اوقات با رکورد همراه باشید. از جمله جدیدترین و بهترین گوشی سامسونگ در سری A می توان موارد زیر را نام برد:

تمام گوشی های سامسونگ گفته شده در سال 2023 تولید شده اند و در واقع به روزترین و جدیدترین تولیدات این شرکت به حساب می آیند. در سری جدید تولید شده، بیشتر تمرکز سامسونگ بر روی دوربین، پردازنده، طراحی و ساخت بوده است. با این حال، این موضوع بدان معنا نیست که گوشی های سری A سامسونگ دارای مشخصات ضعیفی در زمینه های باتری، پردازنده و … هستند. اگر از طرفداران گوشی سامسونگ هستید و به فکر خرید گوشی های اقتصادی و میان رده هستید، مدل های گفته شده مطمئنا نیازهای شما را برطرف می کنند.

مزایا

 • طراحی و ساخت چشم نواز
 • دوربین های مناسب
 • صفحه نمایش با کیفیت

معایب

 • عملکرد متوسط پردازنده
 • شارژ نه چندان سریع

بهترین گوشی های سری F سامسونگ؛ مدل های اقتصادی 2023

بهترین گوشی های سری F سامسونگ

در ابتدا، گوشی های سری F تنها برای بازار هند تولید می شدند و در ادامه سامسونگ آنها را برای جهانیان عرضه نمود. گوشی های این سری دارای مشخصات بسیار نزدیکی با سری A هستند و تمرکز آنها بیشتر بر روی مدل های اقتصادی است. ناگفته نماند که گوشی های سری F سامسونگ در ایران بسیار کمیاب هستند و مدل های آن را به وفور نمی توان یافت. با این وجود، جای نگرانی وجود ندارد چرا که گوشی های سامسونگ در بخش اقتصادی و میان رده دارای تنوع بسیار زیادی هستند. از بهترین گوشی های سری F می توان موارد زیر را نام برد:

این گوشی ها سامسونگ جدیدترین تولیدات این سری محسوب می شوند و قیمت مقرون به صرفه ای دارند. همانطور که گفته شد، محصولات این سری دارای ویژگی های منحصر به فردی نیستند و دارای اشتراکات زیادی با سری A و M هستند.

مزایا

 • پردازنده مناسب
 • باتری های قدرتمند

معایب

 • طراحی ساده و معمولی
 • کیفیت نه چندان خوب دوربین ها

بهترین گوشی های سری M سامسونگ؛ باتری محور 2023

بهترین گوشی های سری M سامسونگ

دومین سری از گوشی سامسونگ که به سراغ آن می رویم، سری M است. مدل های تولید شده در این سری باتری محور هستند و دارای باتری های قدرتمندی می باشند. بنابراین اگر به دنبال خرید یک گوشی با باتری حجیم هستید و سایر مشخصات گوشی در الویت های بعدی شما هستند، محصولات سری M می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. ناگفته نماند که این گوشی ها ابتدا در هند تولید می شد و پس از موفقیت در فروش، سامسونگ آن را به صورت گلوبال عرضه نمود. از بهترین گوشی های سری M می توان موارد زیر را نام برد:

مدل هایی که در بالا معرفی شده جزو جدیدترین محصولات سری M محسوب می شوند. در کنار باتری محور بودن، این گوشی ها دارای پردازنده های خوبی هستند و در بخش هایی می توانند با سری A رقابت کنند. برخی از مدل های این سری در میان بهترین گوشی ها تا 5 میلیون تومان نیز قرار می گیرند.

مزایا

 • باتری های قدرتمند
 • پردازنده مناسب

معایب

 • طراحی و ساخت معمولی
 • عملکرد متوسط دوربین ها

بهترین گوشی های سری S سامسونگ؛ پرچمدار و بی رقیب 2023

بهترین گوشی های سری S سامسونگ

آخرین مدل هایی که در بین بهترین گوشی های سامسونگ به آن می پردازیم، سری S است. همانطور که احتمالا می دانید، محصولات این سری از گوشی های پرچمدار بسیار قدرتمندی تشکیل می شود که قابلیت های فراوانی دارند. سامسونگ در سه ماهه اول هر سال میلادی، سری جدیدی از گوشی های سری S را معرفی می کند و در سال 2023 شاهد خانواده گلکسی S23 بودیم. نکته جالب توجه در خصوص این سری جدید، این بود که دیگر خبری از گلکسی نوت نیست و در واقع سامسونگ آن را با قوی ترین گوشی خود یعنی گلکسی S23 اولترا ترکیب کرده است. بهترین گوشی های سری S شامل موارد زیر می شود:

گوشی های نام برده شده در واقع جدیدترین گوشی های سامسونگ نیز محسوب می شوند که مشخصات بسیار خوبی دارند. مدل های نامبرده شده دارای رقابت بسیار نزدیکی با خانواده آیفون 14 اپل هستند.

مزایا

 • صفحه نمایش بسیار روشن
 • طراحی و ساخت زیبا و مقاوم
 • پردازنده قدرتمند
 • دوربین های فوق العاده

معایب

 • قیمت نسبتا بالا
 • حذف جک 3.5 میلی متری صدا

جمع بندی

در این مطلب از تکفای به بررسی بهترین گوشی سامسونگ 2023 – 1402 پرداختیم و در هر سری، مدل هایی را معرفی کردیم. نظر شما در خصوص بهترین های سامسونگ در دسته های اقتصادی، میان رده و پرچمدار چیست؟ آیا مدل های دیگری را مد نظر دارید؟ شما می توانید دیدگاه و نظراتتان را از پائین همین بخش با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

بهترین گوشی سامسونگ در سال 2023 کدام است؟

در صورتی که به دنبال بهترین گوشی سامسونگ در سال 2023 هستید: در دسته پرچمدار گوشی S23 Ultra، در دسته میان رده گوشی A54 و در دسته اقتصادی گوشی A14 را پیشنهاد می کنیم. محصولات معرفی شده بیشترین ارزش خرید را در محدوده قیمتی شان دارند. ناگفته نماند که فروش خوبی نیز داشته اند!

بهترین گوشی های سری S و A و M و F سامسونگ کدامند؟

در حال حاضر، بهترین گوشی سری S بدون شک گلکسی S23 اولترا است. در سری هم A گوشی گلکسی A54 عملکرد بی نظیری داشته است. در سری M پیشنهاد ما گوشی M54 و در سری F گوشی F14 است.

 

منبع: Samsung

4.2/5 - (19 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

10 دیدگاه

 1. گوشیم اس ۲۳ اولتراس ازدستم افتاده صفحه اش ترکخودرده ولی ال سی دی سالم وکارمیکنه بدون مشکل راه حل وقصدتعمییرش دارم

  1. سلام غلامحسین عزیز
   به طور کلی شما همچنان می تونید به استفاده از گوشیتون ادامه بدید اما پیشنهاد می کنیم که این مورد رو با گارانتی یا تعمیرکار معتبر در میان بگذارید تا بعدا به مشکلی برنخورید!
   در صورت تمایل، حتی می تونید اون رو به طور کامل عوض کنید
   موفق باشید

 2. بادرود وخسته نباشید و کلی سپاسگذارم از این سایت فوق العاده اتون
  غرض از مزاحمتم راستشو بخواهید پاک گیج شدم راستش من یک گلگسی m52داشتم ک متسفانه ازم زدن حال تصمیم به خرید باز گوشی کردم از m52راضی بودم واینجور که از مطلابتون خوندم m54بهنرینه تو سری خودش یا سری دیگه خواستم بدونم هنوز وارد ایران شده یانه
  M53 چطوره ؟!!
  تو سرم زده از شم چه پنهون A73-A72 رو انتخاب کنم انگاری دوربینی کمی عملکرد ضعیفه
  از ۱۵ تا ۱۸ میلیون قصد خرید دارم ازتون واقعاعاجزانه راهنمایی میخواهم اگر وقتشو پیدا کردید با این همه متقاضایی جواب منم بدید ممنونتونم یه دنیا
  آیا پیشنهادی دارید راهنمایم کنید یا چشم انتظار سری m54 بشم یا m 53 یا a72-73
  یا هر چی شما عم مکنید
  نظرتون تو گوشیهای شیامی چطوره اگه میشه مدلشو بفرماید من مخلص شمام وممنونم ارزحماتتون
  ببخشید منو درحال حاضر گوشی ندارم تمتم پسوردم تو گوشی گوم شده اس تلفن میخواد به روز کنم ولی ولی…..?اگرشد جوابم وراهنمایتون مشتاقم شد تو همین سایتتون میدادید عال میشد
  درود به مرام و معرفت و زحمتتان?✌️

  1. سلام مازیار عزیز؛ مرسی نظر لطفتونه
   گوشی M52 توی بازار خیلی کمیاب شده و به همین دلیل، برخی کاسب ها با قیمت بالایی اون رو میفروشن و خریدش منطقی نیست!
   در خصوص گوشی A72 و A73 هم دقیقا درست اشاره کردید که دوربین خوبی ندارن
   در حال حاضر پیشنهاد ما گوشی A54 هستش که یکی از جدیدترین و بهترین میان رده های سامسونگ محسوب میشه.
   در صورت تمایل، S21 FE هم انتخاب خیلی خوبی هستش که قیمت بالاتری داره ولی خب کمی قدیمیه نسبت به A54
   پیشنهاد می کنیم که مقایسه S21 FE با A54 هم بررسی کنید
   رقیب گوشی های S21 FE و A54 در شیائومی هم می شه پوکو F5 و شیائومی 13 لایت رو نام برد که مشخصات قوی دارن
   موفق باشید

   1. درود و سپاس از پیگیری و راهنمای تون ??
    باید ببخشید منو لطف میفرماید سری جدیده s21 fe-2023 متاسفانه با جستجو تونت نتوانستم بفهمم رنج قیمتش رو (١٨م)یا بالاخره اخه سری قبلی این سری تو این رنج دیدم
    و یکی ام سری a54 ک فرمودید گوشی خوبی باید باشه دیدتون m53 رو هم میفرماید باa54 و سیمای هایی ک فرمودید پوکوf5 و شیامی١٣لایت رو باعث مزاحمت براتون نباشم و بتونم تصمیم رو بگیرم خریدم تا ١٨م هست??اگرم باز تو دیدتون سری دیگه هست بفرماید لطفی به من اونم از نوع سفارسیش
    دلم میخواد بفرماید این سری ومدل بگیرم. منم شگ ندارم با رل قرص کارتون پیروی میکنم عمومی میخرم که بفرماید
    سردرد ندم بهتون و وقتتون رو زیاد نگیرم تشکر میکنم و متشکرم از محبت و منتظرم بری خواستم که عرض کردم
    پاینده و برقرار باشید و روزگار به باب دلتون باشه

    1. سلام مجدد مازیا عزیز
     گوشی S21 FE نسخه 2023 تازه معرفی شده و در مرحله پیش فروشه (سامسونگ گفته این محصول رو در هند ارائه می کنه و مشخص نیست که برای ایران هم عرضه میشه یا خیر)
     گوشی M53 هم گزینه خوبیه ولی A54 بهتر هستش
     در شیائومی هم همونطور که گفته شد، پوکو F5 و شیائومی 13 لایت خوب ظاهر شدن
     به طور کلی، پیشنهاد شخصی خودم از بین مدل های بالا، گوشی A54 هستش! این محصول جدیدترین و بهترین میان رده سامسونگه؛ دوربین خوبی داره؛ پایداری باتریش بسیار بالاست. صفحه نمایش هم عالیه
     موفق باشید

     1. ممنونم از پیکیری سریع و راهنمایی سریعتون من یکی رو مست مسکنه ممنونم از این همه اطلاع خوب رون و خلاصه باور بفرماید حرف خودتون با اینکه ندمیتمون و اطمینان بهتون بهم امنیت و خیال راحت با کلامتون تایید باب دلتون برام سنده شک ندارم تداشته باشید دودل نمیرم تو مدلا خرید کنم دو به شک همون a54خرید میکنم و شک نمکنم حالش می مونه برام اونم از شما خدام داشت باب دلتون دنیا بود ک فرمودید خیلی مخلصتونم ندیده لنگ نمونی دنیاتون همون باشه ک دلتون میخواد البته به صلاحتون باشه و سلامت و آرامش درونی ول کن خودتون و خانواده نباشه
      آرزومند ارزمندتونم از صمیم قلبم صادقانه
      درود به مرام شرفت??✌️?

     2. مازیار عزیز
      مرسی از همراهیت
      ایشالا که گوشی A54 رو میخری و به خوبی و خوشی ازش استفاده میکنی
      پاینده باشی

 3. با درود و وقت بخیر، بسیار عاااالی، بابت اطلاعات جامع و کاملی که در اختیار دوستداران برند سامسونگ گذاشتید واقعا سپاسگزارم برای بنده که خیلی مفید واقعه شد A54 رو انتخاب کردم بازم ازتون ممنونم🙏💙💐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید