آموزش و ترفندها

علت خاموش و روشن شدن پی در پی شیائومی

خاموش و روشن شدن گوشی های شیائومی ، دلایل مختلفی دارد. این مسئله در بیشتر موارد، ناشی از وجود ناهماهنگی پردازشی است. مثلا ممکن است بعد از نصب یک برنامه جدید، شاهد خاموش و روشن شدن گوشی تان باشید. در این صورت احتمالا برنامه مشکل دارد و باید آن را حذف کنید. خرابی باتری هم دلیل دیگر ریست شدن مداوم گوشی است. اگر باتری موبایل شما ایراد داشته باشد یا از جای خود خارج شده باشد، ممکن است گوشی به صورت آنی خاموش شده و مجددا روشن شود. داغ شدن بیش از حد گوشی دیگر علت خاموش و روشن شدن این دستگاه است. اگر دمای گوشی به حد غیر مجاز برسد، قطعات داخلی در معرض خطر قرار می گیرند. خاموش روشن شدن گوشی شیائومی در این شرایط، موجب ایجاد تعادل در دمای آن می شود.  نمایندگی شیائومی اصفهان

دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی باهم متفاوت است بعضی مواقع ممکن است این اشکال در اثر سخت افزاری باشد که باید به متخصص نشان داد اما بعضی مواقع مشکل از نرم افزاری گوشی است که به سادگی میتوان آن را رفع نمود در بخش نرم افزاری دلیل خاموش شدن گوشی شیائومی ممکن است تنظیمات نادرست، پربودن حافظه از دلایل باشد.

1-چک کردن باتری و شارژر

دونوع گوشی گوشی داریم که گروه اول پشت گوشی از خود گوشی جدا میشود و گروه دوم گوشی هستند که پلمپ هستند اگر جزوه دسته اول هستید پشت گوشی خود را باز کنید و باتری را مجدد سر جای خود قرار دهید ممکن است.

گوشی شما دچار ضربه شده باشد برای اطمینان از سلامت باتری خود کد دستوری *#*#4636#*#* شماره گیری کنید اگر در سلامت باتری در حالت Good باشد باتری شما سالم است درغیراین صورت باید نسبت به تعویض باتری گوشی خود اقدام کنید.

2-آپدیت کردن نرم افزار گوشی

خاموش شدن گوشی شیائومی ممکن است براثر مشکلات  نرم افزاری باشد درنسخه های اندورید و سیستم عامل باگ هایی وجود دارد که در نسخه های بعدی که منتشر شده است این مسئله رفع شده و اگر گوشی شما دچار مشکل شد حتما آخرین نسخه از آپدیت اندروید گوشی را دانلود و نصب کنید تا مشکلات نسخه بعدی برطرف شود.

گوشی را ریست فکتوری کنید.

تعویض ال سی دی گوشی موبایل

خیلی از مراکز تعمیراتی روش بازنشانی کارخانه یا همان ریست فکتوری را برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو X3 پیشنهاد می‌دهند اما نظر ما این است اگر اطلاعات گوشی شما برایتان مهم است این روش را امتحان نکنید زیرا اگر مشکل از فایل موجود نباشد اطلاعات شما به صورت کامل و همیشگی حذف خواهد شد ؛ توجه داشته باشید به علت اینکه مشکل خاموشی پوکو در تمامی مدل ها شایع است و طبق تجربه مشکل با ریست فکتوری و یا بازنشانی کارخانه حل نشده و فقط اطلاعات گوشی پاک میشوند را به شما پیشنهاد نمیکنیم زیرا بعد از ریست فکتوری اطلاعات به هیچ عنوان بازیابی نمی شود.

گوشی را فلش سیستمی کنید. (فلش با باکس نرم افزاری)

در این روش نیز مجددا اگر اطلاعات برایتان مهم نیست اقدام به این کار کنید چرا اگر بعد از فلش کامپیوتری مشکل خاموشی پوکو ایکس تری حل نشد دیگر به هیچ عنوان اطلاعات شما برگشت داده نمی شود برای این کار به هیچ عنوان خودتان اقدام نکنید و کار فلش کردن گوشی را به یک نرم افزار کار حرفه‌ای بسپارید زیرا اگر گوشی فایل اشتباه بگیرد هارد گوشی بریک می‌شود و دیگر گوشی خاموش شده است زیرا هارد گوشی که فایل اشتباه بخورد بازگشت دادن هارد خاموش شده نیز کار ساده ای نیست.

ریست فورس یا همان ریست اجباری انجام دهید‌.

اگر مرحله قبل انجام داده اید و با فشار دادن دکمه پاور گوشی روشن نشد باید به صورت اجباری گوشی را ریست کنید، می بایست برای انجام ریست اجباری به صورت همزمان دکمه پاور و دکمه ولوم پایین را ۱۰ ثانیه فشار دهید و زمانی که گوشی لرزش داشت دکمه ها را رها کنید تا گوشی روشن شود، در این مرحله گوشی فقط خاموش و روشن میشود و هیچ اطلاعاتی از شما به مشکل نمی‌خورد و اگر مشکل نرم افزاری باشد حل میشود.

چک کردن عملکرد صحیح دکمه پاور و ولوم برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو X3
در این مرحله می بایست دکمه های پاور و ولوم را بررسی کنیم زیرا دلایلی همچون رطوبت دیدن گوشی ضربه و فشار وارد شده به گوشی باعث میشود که گوشی شیائومی پوکو Poco X3 شیائومی شما خاموش شود و اگر اتصالی بین مسیر این دکمه وجود داشته باشد در عملکرد آن نیز تداخل ایجاد میکند برای اینکار می بایست چندین مرتبه به صورت متوالی دکمه را فشار دهید تا از حالت صحیح عملکرد مطلع شوید.

همچنین در نظر داشته باشید که این دکمه وظیفه اثرانگشت را دارد و باید از نظر ظاهر دکمه بررسی شود زیرا هرگونه شکستگی یا لب پریدگی در آن باعث می شود که در مسیر اختلال ایجاد شود و اتصالی کوتاه انجام شود همچنین طبق تجربه مراجعه های زیادی را در این مورد به مرکز تعمیرات موبایل  موبو98 خود داشته ایم که با مشکل خاموش شدن گوشی پوکو X3 شیائومی بودند و گوشی ایکس تری شیائومی هنگ کرده است و یا روی لوگو شیائومی ریست می شد و گوشی پوکو X3 ایکس تری روشن نمیشد همچنین با بررسی کردن گوشی متوجه شدیم که دکمه پاور خراب می باشد و باعث اتصالی در مسیر شده و در نتیجه با تعویض این قطعه مشکل خاموش شدن گوشی پوکوx3 رفع شده است.

باتری را جدا کرده و مجدا وصل کنید.

توجه داشته باشید که جدا کردن باتری Poco X3 برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی پوکو X3 نیازمند تخصص تعمیراتی می باشد و برای این کار بهتر است توسط یک تعمیرکار با تجربه و مورد اعتماد بسپارید تا گوشی را باز کرده و باتری گوشی را جدا کرده و تست ولتاژ باتری گرفته شود همچنین توجه داشته باشید که ولتاژ باتری باید ۳.۶ آمپر باشد در صورتی که زیر ۳/۶ آمپر باشد باتری باید شوک داده شود و مجدداً تست شود.

علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی

شاید برایتان اتفاق افتاده است هنگام کار با گوشی به یک باره صفحه گوشی شما سیاه می شود و شما دیگر هیچ کاری نمی توانید با گوشی انجام دهید بعضی ها فکر می کنند، نمایشگر گوشی دچار مشکل شده است و با هزینه زیاد صفحه گوشی خود را عوض می کنند اما سیاه شدن صفحه گوشی همیشه هم نشانگر سوختن آن نیست.

1-عوامل سیاه شدن گوشی

نصب نرم افزارهای نامناسب

یکی ازعوامل سیاه شدن گوشی نصب نرم افزارهای نامناسب برای گوشی خود است که ممکن است با باگ های گوشی شما همخوانی نداشته باشد و باعث بروز مشکل شود .

2-وارد شدن ویروس به گوشی

ممکن است شما یک نرم افزاری در گوشی خود نصب کرده باشید باعث ورود ویروس به گوشی شما شود عوامل وارد شدن ویروس به گوشی های هوشمند و از کار افتادن آن ها ممکن است براثر موار زیر باشد

سوختن ال سی دی – وارد شدن آب به درون گوشی – باد کردن باتری و شارژر نامناسب برای گوشی شما حتما باید از باتری خود گوشی استفاده کنید- اتصال طلانی مدت گوشی به شارژ

آخرین راه حل تست شده علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3 در بیشتر مواقع گوشی شیائومی پوکو X3 بدون دلیل و علائمی و به صورت کاملا ناگهانی خاموش شده است طبق تجربه تعمیراتی ما مشکل از CPU دستگاه شما می باشد همچنین توجه داشته باشید که تشخیص و حل تمامی خاموشی های گوشی های موبایل طبق تجربه چند ساله یک تعمیرکار می باشد، عیب یابی و رفع مشکل باید تخصصی و تجربی انجام شود. در مرکز تعمیرات موبایل شیروانی به دلیل حجم زیاد گوشی های تعمیری در مدل های متفاوت برند شیائومی و مخصوصاً گوشی پوکو X3 شیائومی همچنین عیب یابی و رفع مشکل با به کارگیری تجربه تعمیرکاران ما به صورت فوری انجام می‌شود همچنین شما عزیزان میتوانید گوش شیائومی Poco X3 پوکو خود را به صورت حضوری به آدرس پایین سایت و یا به صورت ارسال پست، تعمیرات گوشی شیائومی را به مجموعه تعمیراتی ما بسپارید و همچنین توجه داشته باشید در بحث تعمیراتی اگر برد گوشی موبایل توسط تعمیرکار غیر مجرب دستکاری شود عیب یابی و تعمیر آن به مراتب سخت‌تر خواهد شد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

11 دیدگاه

 1. ببخشید برای گوشی پوکو ایکس تری شبائومی هم هست؟ گوشی پوکو X3شیائومی من خاموش و روشن میشه

 2. سلام من داشتم با گوشی کار میکرد یهو خاموش شد گوشیم هم شیائومی هستش چطور میتونم دوشنش کنم
  هرکاری هم کردم نشد

  1. داداش باید تعمیر بشه گوشیت مشکل از بردش هست منم بردم تعمیرات درست کردن برام. توی گوگل سرچ کنی تعمیراتش میاد برات

 3. سلام روشی که توی سایت معرفی کردین رو استفاده کردم اوکی شد گوشی ممنون بابت پیشنهادتون?

 4. منم گوشیم همینطور شد و تحقیق که کردم مشکل سخت افزاری هستش گوشی رو دادم به موبایل ۱۱۰ برام درست کردن توی گوگل هم سرچ کنی میاد براتون البته سه ماه هم ضمانت دادن بهم و مشکلی نداشته تا الان

 5. سلام وقت بخیر
  گوشی شیائومی نوت ۹ من به صورت مرتب خاموش می‌شود آیا امکانش هست بدون حذف اطلاعات تعمیر بشه

 6. خسته نباشید
  آیا به جز مواردی که در بالا گفته شد علت دیگه ای هم وجود داره که گوشی شیائومی پی در پی خاموش بشه؟؟

 7. وقت بخیر
  گوشی شیائومی من پشت سر هم خاموش روشن میشد و بعد کلن خاموش شد آیا قابل تعمیر هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید