آموزش و ترفندها

راهنمای جامع خرید مناسب ترین دزدگیر اماکن!

مسلما شمایی که به اینجا سرزده اید مالک منزل- مغازه یا مثلا مالک یک کارگاهی هستید و دغدغه افزایش امنیت و حفاظت از آن را دارید.

حال شما به دنبال این هستید که با روشی یا با استفاده از تجهیزاتی بتوانید بصورت غیرمستقیم منزل یا محل کار خود را زیرنظر داشته باشید.

قطعا از دیگران شنیده اید و خود شماهم مشاهده کرده اید که برای اینکار از سیستم های امنیتی و حفاظتی استفاده میکنند.

یکی از بهترین را های مقابله برای ورود سارق قطعا دزدگیر اماکن می باشد.

دزدگیر اماکن

آشنایی با تجهیزات امنیتی و حفاظتی:

باید خاطرنشان کرد که امروزه در این دنیای توسعه یافته با استفاده از تکنولوژی ما انسان ها توانسته ایم تجهیزات الکترونیکی جهت جلوگیری از سرقت و جرم در یک مکان را تولید و مورد استفاده قرار بدهیم. منظور ما از این تجهیزات همان سیستم های امنیتی و حفاظتی میباشد که در جای جای دنیا آن را مشاهده میکنید.

سیستم های امنیتی و حفاظتی شامل محصولات متنوعی میباشند که بسیاری از آنها با استفاده از تکنولوژی و کیفیت بسیار بالایی در ایران تولید و توزیع میشوند.

تجهیزاتی مانند انواع دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن . اما امروز ما میخواهیم شما را با انواع دزدگیر اماکن و کارایی آنها آشنا کنیم.

از سیستم های حفاظتی میتوان به دزدگیر اماکن یا دزدگیر منزل اشاره کرد.

دزدگیر اماکن یک نوع دستگاه حفاظتی نیمه هوشمند است که برای شناسایی نفوذ و ورود غیر مجاز به یک مکان طراحی شده است.

به بیان دیگر دزدگیر ها دارای خط تحریک هستند که با تحریک حسگرها عکس العمل نشان میدهند و سریعا اعلام سرقت میکنند حتی توسط تلفن کننده خود با مدیر تماس گرفته و تمامی وقایاع را با زمان دقیق اطلاع میدهند.

برای مشاهده محصولات میتوانید کلمه نوین گسترش را در گوگل جستجو کنید.

اجزا و لوازم دزدگیر اماکن:

دستگاه مرکزی دزدگیر: به این بخش مغز دزدگیر اماکن گفته میشود چرا که تمامی اجزا و سنسورها با این بخش در ارتباط هستند و درواقع دستگاه مرکزی پیام های دریافتی را پردازش میکند و دستورات لازم را صادر میکند.

این دستگاه روشن یا خاموش کردن کل سیستم را بدست دارد که دارای یک باتری میباشد و درصورت رفتن برق به کمک آن تا چند ساعت به کار خود ادامه میدهد.

چشم الکترونیکی: چشم های الکترونیکی همان سنسور ها هستند درواقع کار آنها تشخیص حرکت یا ورود غیرمجاز به محیط است. برای اینکه یک سیستم دزدگیر کارایی بالا و مناسبی داشته باشد باید حتما از سنسور های خوب و اصلی استفاده کنید.

سنسورها انواع مختلفی مانند ( سنسور حرکتی- سنسور مادون قرمز- سنسور وزنی و سنسور ضربه ای ) را دارا میباشند. بسته به نیاز و مکان شما میتوانید نوع سنسور مناسب را انتخاب و تهیه کنید.

شما حتی میتوانید سنسورهایی به دستگاه مرکزی وصل کنید که بتوانند حریق یا نشت گاز را تشخیص دهند و خطرات احتمالی را با تلفن به شما اطلاع دهند.

سنسورهای در و پنجره هم وجود دارند که به لرزش و ضربه حساس بوده و هرگونه لرزش و ضربه وارد شده به در و پنچره را خطر تلقی میکنند و اعلام خطر میکنند.

آژیر و بلندگو: همانطور که میدانید کار این وسایل تولید صدا و ایجاد سروصدا در هنگام خطر است. اینکار برای این است که فرد مجرم و سارق بترسد و هم اینکه دیگران را باخبر کند که اتفاقی درحال رخ دادن است. بعضی از بلندگو ها مناسب فضای باز بوده تا صدا را در این فضا به بهترین شکل پخش کنند و بعضی هم مناسب فضای داخلی ساختمان ها و غیره میباشند.

دستگاه تلفن کننده: با پیشرفت تکنولوژی بخش حرفه ای به دستگاه دزدگیر اضافه شده که به آن تلفن کننده میگویند.

بیشتر دستگاه های دزدگیرمنزل این تلفن کننده را در مرکز خود دارند یعنی اینکه  دزدگیر و تلفن کننده باهم در یک دستگاه قرار دارند اما بعضی از دزدگیرها تلفن کننده را جدا گانه بهمراه دارند.

برای تلفن کننده ها یک یا چند شماره تعیین و تعریف میکنید تا هر زمان که دزدگیر فعال شد و خطری را شناسایی کرد فورا با این شماره ها تماس بگیرد و یک پیام ارسال کند تا خطر را گزارش دهد.

با این کار شما فورا از سرقت خبر دار شده و اقدامات لازم را انجام میدهید.

ریموت: هردستگاه دزدگیر منزل شامل یک الی دو ریموت کنترل میباشد تا توسط آن فعال و غیر فعال کردن دزدگیر را انجام دهید.

امروزه از دزدگیرها در اصناف و اماکن مختلف مانند ساختمانهای مسکونی و تجاری -مغازه های کوچک و بزرگ- بانکها و هتل ها و جواهر فروشی ها استفاده میشود.

برای مثال شما با نصب یک دستگاه دزدگیر اماکن در منزل خود میتوانید ورود و خروج و نفوذ به منزل را کنترل کنید. فرض کنید که در نبود شما سارقی قصد وارد شدن به منزل را دارد بمحض ورود و حرکت شخص در نزدیک منزل سنسور نصب شده حرکت را تشخیص داده و سریعا اعلام سرقت میکند و آژیر بصدا درمیاید در این هنگام سارق با صدای بلند آژیر شوکه میشود و پا به فرار میگذارد.

دزدگیر

بهترین برند دزدگیر منزل کدام است؟

برند های مختلفی در ایران درحال تولید و توزیع دزدگیر اماکن هستند اما ما اینجا بهترین ها را معرفی میکنیم.

برند کلاسیک: دزدگیر اماکن کلاسیک جزء قدیمی ترین برند های سیستم های حفاظتی است که از 50 سال پیش روانه بازار شده و شهروندان و اصناف مختلفی از آنها استفاده میکنند. با گذشت زمان برند کلاسیک توانست حجم بالایی از رضایت ها را به خود جلب کند و درصد بالای رضایت ها و قیمت مناسب این محصولات نسبت به بقیه ی محصولات مشابه همگی راز بقا و تداوم تولید این برند در سطح کشور شده است.

یکی از محصولات بی نظیر کلاسیک دزدگیر اماکن 4زون است که از پر فروش ترین و بهترین دزدگیر های این برند میباشد زیرا این کالا کیفیت بسیار بالا و درصد خطای بسیار پایینی دارد که میتواند سریعا ضربه- صدا و ورود غیر مجاز را تشخیص دهد و اعلام خطر کند.

برند فایروال: امکان ندارد کسی به سیستم های حفاظتی و امنیتی و مراجعه کرده باشد اما نام برند فایروال را نشنیده باشد. این برند در امر تولید و توزیع انواع محصولات امنیتی در سراسر کشور ایران فعالیت دارد. با گذشت زمان و شناخت این برند توانسته درصد بالایی از رضایت شهروندان را به خود جلب کند و یک برند قابل اعتماد و معتبر است که کیفیت و تکنولوژی بالا و محبوبیت این برند راز بقا و تداوم فعالیتش میباشد که امروزه در امکان مختلف شهروندان از آنها استفاده میکنند.

برند سیماران:  در سال 50 تاسیس شد و پس از اخذ پروانه تولید از وزارت صنایع فعالیت خود را بصورت حرفه ای و ممتمد در جهت انتقال تکنولوژی و کامل تر شدن خط تولید سیستم های خود شروع نمود.

اگر شما به بررسی و مشاهده سیستم های امنیتی در هرکجا بپردازید قطعا نام برند سیماران را خواهید شنید که  پس از فعالیت این برند سریعا طیف گسترده ای از محصولاتش در اصناف مختلف و اماکن مختلف مورد توجه و استفاده قرار گرفت. چرا که برند سیماران با استفاده از تکنولوژی بروز و مناسب سعی در تولید محصولات با کیفیت و جدید داشته و سیستم های نظارت تصویر متنوعی را روانه بازار کرده است.

و از دیگر برندهای شناخته شده ایرانی باید به برند سایلکس- برند گپ و برند جی ام کا اشاره کرد.

برای خرید عبارت رو به رو را در گوگل جستجو کنید و وارد لینک اول شوید : نوین گسترش

4.3/5 - (6 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید