آموزش و ترفندها

مناقصات دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی :

 هماهنگ سازی که برای به جلوه درآوردن رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیا در یک اتاق یا یک ساختمان طراحی شده استبا احتساب این موضوع همه ما زمانی که به چیدمان منزل و تزئین نمودن آن مشغولیم به نوعی در حال پیاده سازی دکوراسیون داخلی هستیمدکوراسیون داخلی همانند تمام علوم و هنرهای دیگر اصول و سبک وسیاقی دارد که بر اساس المان های مختلف از جمله سلایق و نیازهای دوران های مختلف دستخوش تغییراتی می گردد.

برای موفقیت بیشتر و شرکت در  بهترین  و مطمئن ترین مناقصات دکوراسیون داخلی ، شما را به مرکز اطلاعات مناقصات و مزایدات ایران (زنجیره معاملاتی آریاتندر) راهنمایی مینمایم.

هر فردی که حتی بخشی از محل کار یا منزل مسکونی را دکوراسیون نموده باشد، به نوعی در طراحی داخلی آن فضا مشارکت داشته است و این موضوع بدین معناست که دکوراسیون داخلی از بخش های مختلفی تشکیل می گردد و مجموعه ای از افراد در کنار یکدیگر یک طرح داخلی را پدید می آورند. بدین معنی که طراحی دکوراسیون داخلی عموما کاری گروهی است چرا که طراحی یک فضا زمانی پخته تر می شود که چندین نفر بر یو آن کار نموده و نظر بدهند تا ایرادات تا حد ممکن رفع گردد و فضای ایده آل شکل بگیرد بسیاری معتقدند که دکوراسیون داخلی در واقع حلقه اتصالی بین  علوم طراحی داخلی و مهندسی معماری  است. دکوراسیون داخلی یک رشته دانشگاهی است که مانند علم مهندسی معماری با ساختمان و عناصر تشکیل دهنده آن سر و کار دارد و در عین حال همانند علم طراحی داخلی بر فضاهای داخلی نیز تمرکز دارد.

طراحی چیست:

طراحی داخلی، نقشه کشی و ساخت و ساز فضاها به دست انسان، بخشی از طراحی محیطی بوده و ارتباط نزدیکی با معماری دارد. از اواسط قرن بیستم به نحوی از واژه دکوراتیو داخلی استفاده شد که تقریبا معنا خود را از دست داد بنابراین واژه های توصیفی بیشتری مورد استفاده قرار گرفته اند طراحی داخلی یکی از شاخه های معماری می باشد ،باید این نکته را در نظر داشت که هر  شاخه تخصصی در هر رشته صرفا در محدوده همان مجموعه معنادار خواهد بود.

بهترین ساختمان ها و فضای داخلی، فضاهایی هستند که میان عناصری که کلیت را تشکیل می دهند ناهمخوانی وجود نداشته باشد. اگر چه طراحی داخلی هنوز یک حرفه در حال توسعه است بدون تعریف دقیق از محدودیت های آن اما این گرایش می تواند در دو گروه مسکونی و غیر مسکونی طبقه بندی شود.

مناقصات دکوراسیون داخلی

تجهیزات طراحی داخلی :

رنگ، نمونه متریال، پارچه و ابزراهای اندازه گیری و همین طور دوربین های دیجیتال از دیگر مواردی هست که طراحان برای دکوراسیون داخلی هر فضا استفاده می کنند. در این فرآیند، طراحان نیاز به تعویض طرح‌ها، یافتن جایگزین‌هایی برای مواد و یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلات افراد دارند که قطعا با یک ابزار مناسب باید به این نیاز پاسخ داده بشه و در تمام این مدت باعث رضایت و اطمینان بشه. چنین انعطاف پذیری و تفکر انتقادی سریع نیازمند تعهدات عمیق و کار سخت است. طراحان داخلی که حرفه دکوراسیون داخلی رو دنبال می کنند دارای مدرک لیسانس در طراحی داخلی یا معماری هستند.

ابزار های طراحی داخلی :

 • نرم افزار CAD :

  نقش نرم افزارهای طراحی در دکوراسیون داخلی ” در رابطه با نرم افزار هایی که یک طراح در پروسه ی دکوراسیون داخلی موفق می تونه ازش استفاده کنه صحبت کردیم. اما برای یک دکوراسیون داخلی موفق  شما باید آنها را به برنامه های منظم و ثابتی تبدیل کنید که همه از فروشندگان تا سازندگان بتوانند از آنها پیروی کنند. CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) سنگ بنای طراحی را می گذارد. نقشه ها و نقشه های فنی با رعایت قوانین و مقررات ساختمانی از طریق این نرم افزار حرفه ای تهیه می شود.

 • ابزار مدل سازی سه بعدی :

  نرم افزار طراحی داخلی سه بعدی برای بیان روان روایت های پشت طراحی و دکوراسیون داخلی شما الزامی است. با این حال، بیشتر نرم‌افزارهایی مانند  Sketchup و Vray   با ساعت‌های رندر طولانی و رابط کاربری پیچیده زمان‌بر هستند.

 • ماسک و کلاه ایمنی :

  از زمان ظهور همه‌گیری کووید-19، نمی‌توانیم بدون ماسک بیرون برویم. با این حال، مدت ها قبل از کرونا، پوشیدن ماسک، دستکش، محافظ چشم و کلاه ایمنی برای طراحان داخلی اجباری بوده است که در طی بازدید از پروژه های مختلف دکوراسیون داخلی و بازسازی از اونها استفاده می شده.

 • دفتر اسکیس و طراحی :

  شما همیشه به یک تکه کاغذ برای کشیدن یا نوشتن چیزی روی آن هنگام کار نیاز دارید. متأسفانه، بافتی که در بالا ذکر شد، نه حرفه ای است و نه روشی برای ترسیم جزئیات در حضور مشتری.

 • پینترست :

  زندگی قبل از پینترست واقعاً زندگی بی حوصله ای بود! این وب سایت منحصر به فرد تصاویر با کیفیت عالی را ارائه می دهد که می تواند به عنوان پایه ای الهام بخش برای طراحی و دکوراسیون داخلی  پروژه های شما باشد.

طراحی داخلی

 • روابط و اتصالات با جامعه همکاران :

  شبکه سازی چیزی است که متخصصان طراحی در آن پیشرفت می کنند. گفته می شود 70 درصد از مشاغل املاک و مستغلات و دکوراسیون داخلی از طریق شفاهی به دست می آیند. شما باید با فروشندگان، دوستان و مشتریان قبلی خود که می توانند اخبار کسب و کار شما را منتشر کنند و خدمات شما را توصیه کنند، در تماس باشید.

طراحان و دکوارتور ها به دون شک نقطه ی اتصال تمامی مجریان و فروشندگانی هستند که در پروسه ی دکوراسیون داخلی یک پروژه، تمامی کار را همراهی می کنن و نقطه ی اشتراک کار محسوب خواهند شد.

عناصر مهم دکوراسیون داخلی :

 • نور و روشنایی

 • رنگ

 • ایجاد تعادل

 • هارمونی اجزای دکوراسیون

انواع سبک دکوراسیون منزل :

 • مدرن

 • کلاسیک

 • روستیک

 • تلفیقی

 • اسلامی

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید