آموزش و ترفندها

فرق آیلتس آکادمیک و جنرال چیست؟

برای شناخت فرق آیلتس آکادمیک و جنرال، ابتدا بهتر است آزمون آیلتس را بهتر بشناسید. آیلتس تنها آزمونی است که به دو صورت آکادمیک و جنرال برگزار می شود. برای مهاجرت جهت اثبات توانایی و دانش زبانی باید در آزمون آیلتس شرکت نمود.

اما این دو مورد چه تفاوتی با هم دارند و هر کدام مربوط به چه افرادی می باشد. این موضوعی است که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد. با سایت آموزشگاه زبان ملل اطلاعات زیادی را می توانید به دست بیاورید. همچنین برای مهاجرت می توانید با زبان های زنده دنیا آشنا شوید و آموزش ببینید.

کاربردهای آزمون آیلتس آکادمیک

بسته به جایی که قرار است نمره امتحان آیلتس را ارائه دهید، باید یکی از این دو نوع را انتخاب نمایید. برای درک بیشتر فرق آیلتس آکادمیک و جنرال بهتر است بدانید که هر کدام برای چه مواردی استفاده می شود. برای ورود به دانشگاه باید از آزمون آیلتس آکادمیک استفاده شود‌‌.

کاربردهای آزمون آیلتس آکادمیک

دانشجویانی که قصد دارند در کشوری دیگر تحصیلات خود را ادامه دهند، برای ورود به آن دانشگاه حتما باید مدرک آزمون آیلتس خود را ارائه دهند و در واقع نمره قبولی مورد نظر آن‌ دانشگاه را کسب کرده باشند. پس با این آزمون آمادگی و توانایی و دانش زبانی دانشجو ارزیابی خواهد شد. برای اطلاع از نمره مد نظر دانشگاه مورد نظر، باید وارد سایت شده و نمره مورد نظر برای اپلای را بررسی نمود.

این آزمون نه‌ تنها برای تحلیل و اثبات دانش زبانی دانشجویان و متقاضیان بین المللی استفاده می شود بلکه جزو مدارکی است که برخی از مشاغل از متقاضیان می خواهند. در برخی از شغل های مربوط به پزشکی حتما باید این مدرک را ارائه نمود. البته این قانون در برخی از کشورها وجود دارد.

کاربردهای آزمون آیلتس جنرال

در قسمت قبل با آزمون آیلتس آکادمیک آشنا شدید و کاربرد آن را نیز دریافتید‌. در این بخش شما را با آزمون آیلتس جنرال آشنا خواهیم کرد. آزمون آیلتس جنرال معمولا برای افرادی کاربرد دارد که قصد دارند به کشور دیگری مهاجرت نمایند‌.‌

اگر قصد داشته باشید در کشور مورد نظر به کار بپردازید، سازمان طرف مقابل باید الزامات را برای شما مشخص سازد‌.‌ بهترین کار این است که قبل از شرکت در آزمون وارد سایت سازمان مربوطه شده و نوع آزمون را مشخص کنید. در کل افرادی که تمایل دارند برای زندگی و کار به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت نمایند، باید آزمون آیلتس جنرال را انتخاب نمایند.

کاربردهای آزمون آیلتس جنرال

این آزمون در واقع مهارت، اعتماد به نفس و توانایی ارتباط اجتماعی فرد را ارزیابی خواهد کرد‌‌. این فدر باید این توانایی را داشته باشد که در شرایط و موقعیت های روزانه با افراد بومی و انگلیسی زبان ارتباط برقرار کرده و در مراودات روزانه شرکت نماید.

مهاجرت غیر تحصیلی ملزم به استفاده و ارائه این مدرک است. برخی از شرکت ها هنگام استخدام افراد از آن ها مدرک آزمون آیلتس جنرال را می خواهند و با این کار دانش زبانی این افراد را می سنجند‌. با این توضیحات قدری درباره فرق آیلتس آکادمیک و جنرال اطلاعات کسب کرده اید و در ادامه مطالب بیشتری را می توانید مطالعه بفرمایید.

تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال

در این قسمت فرق آیلتس آکادمیک و جنرال را در زمینه نحوه آزمون مورد بررسی قرار می دهیم. نکته ای که باید در ابتدا به آن بپردازیم این است که در هر دو نوع آزمون مهارت های زبانی از جمله شنیداری، خوانداری، گفتاری و نوشتاری مورد بررسی قرار می گیرد.

تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال

دو آزمون آکادمیک و جنرال آیلتس در بخش listening و speaking کاملا به هم شباهت دارند. همچنین فرمت هر دو آزمون در بخش writing و reading یکی بوده و در هر دو آزمون باید به چهل سوال پاسخ داده شود. اما در این بخش از مقاله قصد داریم تفاوت های این‌ دو نوع آزمون را بررسی نماییم.

در آزمون آکادمیک آیلتس در بخش reading گزیده هایی از کتاب ها و مجله ها استفاده می شود اما در آزمون آیلتس جنرال همین بخش از بروشورها و تبلیغات تشکیل شده است.

در مورد بخش نوشتاری نیز تفاوت هایی وجود دارد. در آزمون آکادمیک بخش writing بر اساس موضوعات مربوط به تحصیلات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. اما در آزمون آیلتس جنرال از داوطلبان می خواهند در مورد موضوعات عمومی و جنرال بنویسند‌.

تفاوت مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال

پس از آشنایی با فرق آیلتس آکادمیک و جنرال از نقطه نظر نحوه آزمون، در این بخش تفاوت مدرک این دو آزمون‌ را بررسی می نماییم. همان گونه که قبلا نیز توضیح داده شد، مدرکی که از آزمون آیلتس آکادمیک به داوطلبان اهدا خواهد شد، برای ورود به دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان الزامی می باشد.

تفاوت مدرک آیلتس آکادمیک و جنرال

در واقع برای مهاجرت دانشجویی حتما باید مدرک آیلتس آکادمیک را کسب نمود و برای هر دانشگاه باید نمره مورد نظر را به دست آورد. اما مدرک آزمون آیلتس جنرال برای افرادی لازم است که قرار است مهاجرت خود را از طریق کار انجام دهند.

این افراد که قرار است برای زندگی و کار به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت نمایند و هدف آن ها تحصیل در دانشگاه نمی باشد، نیاز نیست در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت نمایند. نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که باید ورود به هر دانشگاه باید قبل از هر کاری نوع آزمون و نمره قبولی و مورد نظر را فهمید.

برای این کار بهتر است وارد سایت آن دانشگاه شده و تمام اطلاعات مورد نیاز را متوجه شد. چرا که دانشگاه ها هر کدام شرایط خاص خود را دارند. اما در مورد آزمون آیلتس جنرال نیز باید قبل از هر اقدامی کارهایی را انجام داد.

بهترین کار این است که اگر قبل از مهاجرت می دانید که قرار است در چه سازمان یا شرکتی کار کنید، وارد سایت آن ها شده و نوع آزمون و حداقل نمره را مشاهده نمایید و سپس در آزمون شرکت نمایید. این اطلاعات کمک‌ زیادی در آزمون به شما خواهد کرد.

سخن پایانی

افرادی که به هر دلیل قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت نمایند، برای اهذ مدرک آیلتس باید این مقاله را مطالعه نمایند. دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد که باید هر کدام را برای شرایط مناسب ارائه داد‌. به همین منظور این مقاله را به موضوع فرق آیلتس آکادمیک و جنرال اختصاص داده ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و مشاوران ما صحبت کرده و در دوره های مناسب خود شرکت کنید. آموزشگاه زبان ملل دوره های متعددی در زمینه آیلتس برگزار خواهد کرد. اساتید برجسته موسسه ما با بهترین تکنیک ها این دوره های آموزشی را مدیریت می کنند‌.

4.2/5 - (4 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید