آموزش و ترفندها

مقایسه 3 نوع نهال آلبالو پرطرفدار باغداران

نهال آلبالو مجاری، نهال آلبالو پربارسیکانی و نهال آلبالوخوشه‌ای فرانسوی جزو سه نژاد برتر آلبالو محسوب می‌شوند، افرادی که تجربه طولانی در احداث باغ تجاری آلبالو ندارند برای راحتی کار بهتر است نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی را انتخاب کند؛ چون این درختان مقاومت زیادی در برابر بیماری کم آبی و خاک نامناسب دارند، همچنین می‌توانند شرایط آب و هوایی نامساعد را به خوبی تحمل کنند، در واقع تلفات نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی بسیار کم بوده و کشاورز خسارات کمتری را متحمل می‌شود، در ادامه مقاله سعی می‌کنیم مزایای احداث باغ آلبالو را بیان کرده و به مقایسه ویژگی این سه نهال پرطرفدار بپردازیم.

مزایای احداث باغ تجاری نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی چیست؟

از دلایل پرفروش نهال آلبالو مخصوصاً در مناطق کوهستانی و سردسیری باید به سیستم دفاعی بالای آن و تولید میوه‌های ارزشمند اشاره کرد، البته خرید نهال آلبالو و کاشت آن به دلایل متعددی سودآور است، ولی بازار فروش میوه آلبالو پر رونق هست چون تقاضای بالا مصرف کنندگان برای آلبالو و فرآورده‌های آن مانند آبمیوه و کنسانتره، باعث شده تا کشت نهال آلبالو سبب بهره‌وری اقتصادی مطلوب شود؛ ارزش غذایی میوه آلبالو زیاد بوده و از آن به عنوان داروی گیاهی استفاده می‌کنند.

میوه آلبالو از ویتامین C و آنتی‌اکسیدان‌های قوی برخوردار است و به افزایش سلامتی و پیشگیری از برخی بیماری‌ها کمک کند، به همین دلیل، امروزه مصرف آلبالو در حال گسترش بوده و کاشت نهال آن می‌تواند به سودآوری منجر شود، همچنین، موفقیت در کاشت نهال آلبالو و سودآوری برای شما ممکن است به عواملی مانند مرید نهال آلبالو پیوندی، منطقه زمین‌شناسی، شرایط آب و هوایی، مدیریت منابع آب و خاک و دانش فنی شما بستگی داشته باشد.

یکی از مدیریت‌های مهم کشاورزان خرید نهال آلبالو پیوندی و اصلاح شده و انتخاب نژاد سازگار با منطقه است، برای مناطق معتدل و معتدل رو به سردسیری نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی پیشنهاد می‌شود، این درختان جزو درختان دیرگل قرار گرفته بنابراین شکوفه‌های آنها در فصل بهار دچار خسارت نمی‌شود،  از مزایای احداث باغ نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نهال آلبالو پیوندی و اصلاح شده نیاز آبی کمتری دارند، آنها در ماه دو بار آبیاری عمیق احتیاج دارند و نسبت به خشکسالی استقامت بیشتری از خود نشان می‌دهند.
  2. در نهالستان‌های معتبر تکثیر و فروش نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی به صورت پیوندی و بر پایه نهال تلخ انجام می‌شود، بنابراین ریشه زایی قوی داشته و به راحتی می‌تواند مواد معدنی و عناصر مغذی را از بستر خاک جذب کنند، به همین خاطر باغداران احتیاج به صرف هزینه اضافی برای خرید کود شیمیایی ندارند.
  3. سیستم دفاعی نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی در برابر انواع بیماری و آفت زدگی‌ها قوی است.
  4. نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی در بافت گوناگون خاک رشد مناسبی از خون نشان می‌دهند ولی کشاورزان برای احداث باغ تجاری بهتر است قبل از خرید نهال آلبالو حتماً زهکشی مناسبی برای کاشت نهال انجام دهم.

مزایای احداث باغ تجاری نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی چیست؟

مقایسه نهال پرفروش آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی با یکدیگر

البته نهال مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی جزو نهال‌های پربار بوده و به خاطر مزایای گفته شده در بین کشاورزان خاستگاه و اعتبار ویژه‌ای دارند آنها تنها در چند مورد از یکدیگر متفاوت هستند که در جدول زیر سعی می‌کنیم به طور کامل به آنها بپردازیم:

 

نام نهال آلبالو زمان کلدهی سن باردهی کشور سازنده عمر مفید فاصله کاشت نیاز آبی میزان باردهی قیمت نهال آلبالو مناطق مناسب برای کاشت نهال آلبالو
نهال آلبالو سیکانی دیر گل دومین سال ایتالیا ۹۰ سال ۴ متر در ماه دوبار آبیاری عمیق شود. ۳۵ الی ۴۰ تن در هکتار ۶۵.۰۰۰ تومان مناطق معتدل رو به سردسیری
نهال آلبالو خوشه‌ای فرانسوی دیر گل سومین سال فرانسه ۸۰ سال ۴ متر دوبار آبیاری عمیق و یکبار آبیاری سطحی ۳۶ الی ۳۷ تن در هکتار ۶۰.۰۰۰ تومان مناطق معتدل رو به سردسیری
نهال پربار مجاری دیر گل دومین سال مجارستان ۸۰ سال ۴ الی ۳ متر ۲ الی ۳ بار آبیاری عمیق در ماه ۳۸ الی ۴۰ تن در هکتار ۶۵.۰۰۰ تومان مناطق معتدل رو به سردسیری

 

اگر کشاورزان در خرید نهال آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی دچار وسواس و تردید شدن برای کسب اطلاعات بیشتر می‌تواند به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و با کارشناسان نهالستان در تماس باشند تا آنها به طور علمی باغداران را راهنمایی کنند که بر اساس اکوسیستم منطقه و نیاز بازار نهال آلبالو مناسب را انتخاب کنند.

مقایسه نهال پرفروش آلبالو مجاری، پربارسیکانی و خوشه‌ای فرانسوی با یکدیگر

کلام آخر

کشاورزان به هنگام خرید نهال آلبالو حتماً به شناسه‌دار بودن نهال توجه کرده و مطمئن باشند مرکز عرضه کننده مجوز رسمی را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده باشند، نهالستان‌های معتبر و مجوز را جهت رفاه حال کشاورزان عزیز مشاوره تخصصی را به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه انجام می‌دهند، همچنین دسترسی به سایت این نهالستان‌ها بسیار آسان و بدون دردسر بوده و باغداران از اقصی نقاط کشور ایران می‌توانند نهال آلبالو را با ضمانتنامه کتبی و مشاوره رایگان پس از فروش با قیمت مناسب و اقتصادی خریداری کنند.

 

تماس با پالیز نهال: 09144501003

تماس با برتر نهال:  09141832393

4.2/5 - (4 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید