آموزش و ترفندها

استفاده از هوش مصنوعی برای حفاظت از کودکان اخلاقی است؟

تصور کنید پدر و مادری در منطقه ای هستید که به تازگی توسط یک زلزله ویرانگر آسیب دیده است. خانه شما تا حدی ویران شده است و نگرانی اصلی شما محافظت از فرزندانتان در میان هرج و مرج است. با دسترسی محدود به خدمات اضطراری، مطمئن نیستید که چه اقدامات فوری می توانید برای اطمینان از ایمنی و رفاه آنها انجام دهید.

“Sak Save the Children” یک ابزار هوش مصنوعی (آموزش هوش مصنوعی) مولد است که به شما کمک می کند، این ابزار همچنین برای تجهیز معلمان، رهبران جامعه، متخصصان حفاظت از کودکان و مقامات دولتی برای پاسخگویی موثر طراحی شده است، ولی نه فقط در مواقع اضطراری، مانند این سناریوی زلزله، بلکه برای نیازهای روزمره حفاظت از کودکان. این سیستم از یادگیری ماشینی (نوعی از هوش مصنوعی که به سیستم اجازه می دهد تا از طریق تجربه یاد بگیرد و بهبود یابد) استفاده می کند تا مقادیر زیادی از منابع حفاظت از کودکان را تجزیه و تحلیل کند و توصیه های فوری و مختص زمینه را برای کسانی که به آن نیاز دارند، در هر زمان که به آن نیاز دارند، ارائه دهد.

تفاوت ابزار های هوش مصنوعی در چیست؟

برخلاف پلتفرم‌های عمومی هوش مصنوعی مانند AskBing یا چت جی پی تی، «Ask Save the Children» به‌طور منحصربه‌فردی برای حوزه حفاظت از کودکان طراحی شده است. زیربنای آن مخزن گسترده تحقیقات و شواهد تخصصی ما در این زمینه است که سطح تمرکزی را ارائه می‌کند که در مدل‌های زبانی عمومی‌تر یافت نمی‌شود. به همین دلیل، این پتانسیل را دارد که منبع فوق‌العاده مرتبط و مؤثری برای متخصصان حفاظت از کودکان و سایر افرادی باشد که به این نوع حمایت تخصصی نیاز دارند.

توجه به این نکته مهم است که «Ask Save the Children» هنوز در مرحله طراحی و آزمایش است و هنوز برای استفاده عمومی در دسترس نیست و یک نمونه اولیه است. در حالی که ما در مورد پتانسیل آن هیجان‌زده هستیم، برای بررسی دقیق چالش‌ها و راه‌حل‌ها، به ویژه در رابطه با مسائل اخلاقی، ایمنی و دسترسی، باید زمانی را به بررسی اختصاص دهیم.

لحظه ای مکث کنید و هرج و مرج آن منطقه زلزله زده را تصور کنید، عدم اطمینان، نیاز فوری به راهنمایی را میبینید؟ در چنین شرایطی، مشاوره قابل اعتماد فقط یک مزیت نیست، بلکه ضروری است. با این حال، همانطور که ما در این مرزهای جدید حرکت می کنیم، به شدت از ملاحظات اخلاقی همراه با چنین ابزارهای قدرتمندی آگاه هستیم. بنابراین، اجازه دهید ابتدا سه نگرانی مبرم استفاده از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در شرایط بحرانی را که می‌توانند مستقیماً بر شما تأثیر بگذارند را باز کنیم: تعصب الگوریتمی، حریم خصوصی داده‌ها و دقت اطلاعات.

تعصب الگوریتمی

سوگیری الگوریتمی یک خطر ذاتی در هر سیستم هوش مصنوعی است که ناشی از تعصبات سازندگان آن یا داده هایی است که روی آن آموزش دیده است. چنین سوگیری می‌تواند نابرابری‌های موجود را تداوم بخشد، و اغلب یک گروه را بر گروه دیگر اولویت می‌دهد، نه به‌عنوان یک مشکل نادر، بلکه به‌عنوان یک موضوع دائمی که از همان ابتدا نیازمند توجه و مدیریت دقیق است.

برای کاهش این موضوع، ما مصمم هستیم که پایگاه داده (آموزش SQL) خود را به شدت مورد بررسی و تنوع قرار دهیم. ما به طور فعال به دنبال تحقیقات و ترکیب کردن تحقیقات از چندین دیدگاه هستیم تا مطمئن شویم که ابزار ما منعکس کننده درک واقعی جهانی از حمایت از کودکان است.

این با یک چارچوب اخلاقی قوی برای آزمایش هوش مصنوعی، تضمین ایمنی و حفاظت برای همه شرکت‌کنندگان، و اجتناب صریح از استفاده غیراخلاقی از بحران‌ها به عنوان تنظیمات آزمایشی برای فناوری ما تکمیل می‌شود.

حریم خصوصی داده‌ها

یک نگرانی دیگر شامل درز اطلاعات شخصی بیشتری است، جایی که ممکن است شدیداً اطلاعاتی بخواهید اما از پرسیدن یا شناسایی شدن می ترسید. در شرایطی مانند این زلزله، که ممکن است دیوانه‌وار اطلاعات شناسایی شخصی (PII) مانند نام‌ها، مکان‌ها یا حوادث خاص را وارد کنید، نگرانی‌های موجهی در مورد نحوه نگهداری، ذخیره‌سازی این داده‌ها و دسترسی به آن‌ها دارید.

برای رفع این مشکل، Save the Children به استانداردهای بین المللی برای حفاظت از داده ها پایبند است. ما PII را فقط در مواقع ضروری، با رضایت صریح کاربر، و تحت پروتکل‌های حفاظت از داده‌های سختگیرانه که شامل رمزگذاری پیشرفته و مکانیسم‌های ذخیره‌سازی امن است، جمع‌آوری می‌کنیم. خط‌مشی‌های جامع حاکمیت داده ما به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنیم که اطلاعات شخصی شما با بالاترین سطح مراقبت محافظت می‌شود، ضمن حفظ حریم خصوصی شما، توصیه‌های فوری و حیاتی به شما ارائه می‌دهد.

دقت اطلاعات

در نهایت، باید یاداوری کنم که هیچ سیستم هوش مصنوعی بدون خطا نیست. با وجود اینکه”Sak Save the Children” بر روی یک پایگاه دانش قوی ساخته شده است، این امکان وجود دارد که توصیه هایی را ارائه دهد که ممکن است ناقص باشد یا به طور کامل در موقعیت منحصر به فرد شما قابل اجرا نباشد. بنابراین، ما تاکید می کنیم که این ابزار باید به عنوان یک منبع مکمل عمل کند، نه جایگزینی برای خدمات و پشتیبانی حرفه ای.

اثربخشی Ask Save the Children نه تنها به فناوری پیشرفته هوش مصنوعی، بلکه به تلاش‌های فعال برای اطمینان از توسعه و استقرار مسئولانه بستگی دارد، این به معنای تعبیه استانداردها و پادمان‌های اخلاقی دقیق در هر مرحله از پروژه است. از جمع‌آوری داده‌های متنوع و بی‌طرفانه گرفته تا الگوریتم‌های تنظیم دقیق، طراحی یک رابط کاربری فراگیر و آزمایش شدید صحت اطلاعات ارائه‌شده توسط کارشناسان جهانی. با توجه به حساسیت های حمایت از کودکان، این یکپارچگی اخلاقی غیرقابل مذاکره است.

همانطور که در مورد پتانسیل تحول آفرین هوش مصنوعی در حفاظت از کودکان فکر می کنید، بسیار مهم است که خطرات اخلاقی را به خاطر بسپارید. اکنون زمان آن است که از یک رویکرد اخلاقی به هوش مصنوعی حمایت کنیم و پیشرفت های آن را جشن بگیریم و در عین حال خطرات آن را بررسی کنیم. با درگیر ماندن با این گفتمان، به آینده ای کمک می کنید که در آن فناوری زندگی را برای کودکان در همه جا بهتر می کند، بدون اینکه امنیت یا حیثیت آنها به خطر بیفتد.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید