رپورتاژ

چرا خرید لوله پلی اتیلن یک امر ضروری برای همه کشاورزان ایران است؟

لوله پلی اتیلن یکی از بهترین روش ها برای انتقال آب در کشاورزی محسوب می شود. این لوله ها به دلیل قیمت پایین و طول عمر بالا با استقبال بسیار زیادی روبرو شده اند.

یکی از روش های مناسب برای آبیاری کشاورزی استفاده از این نوع لوله هاست. این لوله ها از مواد پلی اتیلن ساخته شده اند و در مقایسه با لوله های گالوانیزه طول عمر بسیار زیادی دارند. لوله پلی اتیلن می تواند در صنایع مختلف از جمله انتقال آب شرب ، انتقال آب کشاورزی ، انتقال گاز ، برق ، مخابرات و میعانات نفتی مورد استفاده قرار بگیرد.

بحران آب در ایران، متهم بخش کشاورزی است!

همه ما به خوبی می دانیم که طی چند سال اخیر متاسفانه کشور ما با یکی از بی سابقه ترین بحران های آبی خود روبرو شده است.

حجم بارش های بسیار پایین ممکن است صنعت کشاورزی را با بحران جدی روبرو کند.

سهم صنعت کشاورزی ایران از مصرف آب کشور حدود 90 درصد است. همچنین ما در این حوزه حدود 80% هدررفت آب داریم که با سیاست گذاری درست و استفاده از لوله های پلی اتیلن می توانیم میزان هدررفت آب را تا حدود 90درصد کاهش دهیم.

یکی از بیشترین هدررفت ها در بخش کشاورزی مربوط به سیستم آبیاری غرقابی است. در این سیستم بیشترین هدررفت مربوط به جوی های انتقال دهنده آب از قنات و چاه و رودخانه به سمت زمین کشاورزی است.

همینطور در زمین های کشاورزی نیز هدررفت قابل توجهی وجود دارد که به نظر میرسد با تغییر سیستم ابرسانی این مشکلات تا حدود زیادی حل خواهد شد.

حمایت وزارت جهاد کشاورزی از خریداران لوله پلی اتیلن

یکی از جدی ترین مسائل پیش رو ، کاهش تولید محصولات کشاورزی و میوه جات در کشور است که نیازمند یک مدیریت جدی و عزمی راسخ دارد.

طی سال های اخیر وزارت جهاد کشاورزی به حمایت از کشاورزان پرداخته است و بخش قابل توجهی از هزینه های کشاورزان در تغییر سیستم آبیاری کشاورزی را می دهد.

کشاورزان می توانند با مراجعه به ادارات جهاد کشاورزی در شهر ها از شرایط و مزایای آن مطلع شوند.

نکته آخر در خصوص اداره جهاد اینکه این وزارت خانه گواهی ها و تاییدنامه هایی برای برخی کارخانه های معتبر صادر می کند.

لوله پلی اتیلن از ساخت تا قیمت

لوله های پلی اتیلن با توجه به ضخامت و کیفیت ساخت، دارای قیمت های متفاوتی هستند. این لوله ها که مزیت های بینهایتی دارند توسط آب کردن مواد پلی اتیلن تحت فشار و عبور از قالب های خاص تولید میشوند.

این لوله ها میتوانند از مواد نو یا مواد دست دوم یعنی مواد کهنه ساخته شوند.

لوله پلی اتیلن در سراسر ایران ایران تولید می شود و قیمت هر کارخانه متفاوت از کارخانه دیگر است.

بهترین کارخانه های تولید لوله پلی اتیلن

یکی از بهترین پیشنهادت ما خرید لوله پلی اتیلن از کارخانه های معتبر است. میتوانید با یک سرچ کوتاه در گوگل کارخانه های بزرگ و نام آور زیادی را پیدا کنید.

برای مثال کارخانه هایی نظیر گاز لوله ساوه ، باران پل اراک و باران پلیمر خمین از بهترین های این حوزه محسوب می شوند.

قابل ذکر است کارخانه گازلوله ساوه به دلیل برند شدن در این حوزه و کیفیت بالای  محصولات تولیدی، معمولا قیمت های بسیار بیشتری نسبت به سایر کارخانه ها ارائه می کند.

همچنین کارخانه باران پلیمر خمین جدیدا دستگاه هایی با فناوری پیشرفته از چین وارد کرده است و لوله پلی اتیلن سه لایه تولید می کند. لوله های سه لایه دارای طول عمر بسیار بیشتری نسبت به لوله پلی اتیلن تکجداره دارند. همچنین این لوله ها از لحاظ قیمت با لوله های یک جداره و دوجداره تفاوتی ندارند.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید