رپورتاژ

چرا دستگاه های تاتو داغ میشوند؟

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و تکفای هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد!

دو ساعت پشت سر هم تاتو میکنی و خوشحالی ولی خسته. دستگاه تتو شما واقعا داغ است و مجبور شده اید بارها ولتاژ را افزایش دهید تا سرعت مورد نظر خود را حفظ کنید. این اتفاق برای تو رخ داده است؟ حتی این اتفاق باعث خرابی سوزن تتو میشود.

هنرمندان از ما می پرسند که آیا این طبیعی است و در صورت امکان چگونه می توان آن را بهبود بخشید.

پاسخ کوتاه این است که بله، طبیعی است که وقتی دستگاه شما داغ می شود باید این کار را انجام دهید، اما اگر دستگاه شما داغ نیست و به هر حال مجبورید ولتاژ خود را افزایش دهید، به دنبال منبع تغذیه جدید باشید زیرا مشکل دستگاه شما نیست

ما باید مطمئن شویم که دستگاه تاتو کویل واجد شرایط است و سپس باید بررسی کنیم که آیا ولتاژ مناسب است یا خیر. به طور کلی، ولتاژ باید در 6 ولت تا 10 ولت برای دستگاه تاتو کویل بهترین باشد. در واقع ماشین های مختلف ولتاژ متفاوتی دارند و بعضی ماشین ها می توانند بالاتر و بعضی ماشین ها کمتر باشند. بنابراین، گاهی اوقات اگر ولتاژ بیش از حد بالا باشد، مشکل گرمایش به سرعت ایجاد می شود.

نکته دوم این است که ما باید از “مهارت ها” در هنگام تاتو استفاده کنیم. به عنوان مثال، من نوارهای لاستیکی را بررسی می کنم که آیا خیلی سفت شده یا شل شده است، آیا سوزن در حالت عمودی قرار دارد و آیا سوزن و نوک آن جا افتاده است یا خیر. این نوع یادداشت ها باعث اصطکاک بیش از حد بین سوزن و نوک می شود و سپس دستگاه های تاتو کویل شروع به گرم شدن می کنند.

اگر دستگاه های تاتو کویل واجد شرایط هستند، باید فاکتورهای بار دستگاه تاتو کویل را در نظر بگیریم. فاکتورهای بار از دو جنبه اصلی هستند. اولین مورد ولتاژ در محدوده غیر منطقی است. موتورهای مختلف دارای ولتاژ نامی و توان نامی خود هستند. هرچه قدرت بیشتر باشد، بار روی دستگاه بیشتر می شود و سریعتر گرما تولید می کند.

کجای دستگاه تاتو نوساناتی دارم؟

خب، چرا این نوسانات را دارید؟ خب، توضیح ممکن وجود دارد:

قدرت اصلی قابل استقرار نیست. این یکی از دلایل عمده در برخی مناطق و حتی در برخی کشورها است، اما این مشکل معمولی است که آفت کنوانسیون ها را نیز در بر می گیرد. هنگامی که این اتفاق می افتد تجهیزات شما فقط منعکس کننده افت برق اصلی است.

منبع تغذیه تاتو ناسازگار است. این مورد برای اتصال به منبع تغذیه با کیفیت پایین یا همچنین به منبع تغذیه بسیار قدیمی با خازن های الکترولیتی تخلیه شده استفاده می شود. این را متوجه خواهید شد زیرا ولتاژ تمیز نیست و نوسانات کوچکتر هستند و معمولاً با فشار روی پوست (تقاضای برق بیشتر) مرتبط هستند.

دستگاه دارای مقداری خرابی داخلی است. این نیز نادر نیست و قابل تشخیص است زیرا معمولاً در موقعیت های خاصی از دستگاه اتفاق می افتد، زیرا معمولاً به دلیل اتصال بد یا اتصال کوتاه قاب در مورد دستگاه های سیم پیچ ایجاد می شود. .

کابل گیره یا RCA آسیب دیده است. این احتمالاً رایج ترین است زیرا کابل گیره عنصری است که بیشترین آسیب را می بیند: لرزش، خم شدن، کشش، ضربه … و ما می دانیم که کابل ها تخریب ناپذیر نیستند.

 این ترفند کامل نیست زیرا برخی از شکست‌ها می‌توانند آنقدر کوچک باشند که به سختی به دست می‌آیند، اما احتمالاً می‌توانید 75 درصد از مشکلات را پیدا کنید. ب

“هر چه نیرو یا سرعت بیشتر باشد، گرمای بیشتری ساخته خواهد شد.”

خازن های الکترولیتی اجزایی هستند که برای گرم شدن بیشتر استفاده می شوند. برخی از ماشین سازان این موضوع را می دانند. دلیل این امر این است که برخی از خازن ها به خوبی برای این کار انتخاب نشده اند، آنها باید مقدار مقاومت داخلی بسیار پایینی را نشان دهند اگر علاقه دارید به دنبال مقدار ESR در دیتاشیت باشید. حتی بدتر از آن، اگر شما با استفاده از قطبیت اشتباه( برق مثبت به پست منفی و منفی منبع تغذیه به مثبت دستگاه کویل) با دستگاه تاتو کویل کار کنید، مقاومت داخلی خازن الکترولیتی را به هم می‌زنید (ضرب ضرب آن را با یک فاکتور بالا)، و آن را با سرعت بسیار بیشتری گرم می کند، حتی در معرض خطر انفجار خازن بی گناه است.

داغ شدن دستگاه تتو

هنگامی که دستگاه کویل به مقداری گرما در داخل رسید، احتمالاً باید ولتاژ را افزایش دهید، چرا؟ زیرا زمانی که سیم پیچ ها داغ هستند عملکرد خود را از دست می دهند یا به عبارت دیگر برای دستیابی به سرعت و نیروی یکسان نیاز به صرف انرژی بیشتری دارند. و از آنجایی که سیم‌پیچ‌ها اکنون با ولتاژ بالاتری کار می‌کنند، سریع‌تر گرم می‌شوند، بنابراین می‌توانید ببینید که همه اینها به یک دایره باطل تبدیل می‌شوند.

آیا منبع تغذیه نیز بر این مشکل تأثیر می گذارد؟

البته. بسیاری از هنرمندان در مورد برخی از منابع تغذیه دستگاه های کویل گرمایش بیش از دیگران شکایت دارند. این درست است و باید با ظرفیت منبع تغذیه برای تحویل انرژی باشد. منبع تغذیه بی کیفیت عملکرد دستگاه شما را بدتر می کند. برای درک بهتر این موضوع، بیایید قیاس یک خودرو را در نظر بگیریم. برای همه واضح است که اگر ماشین را بارگیری کنید یا بخواهید با سرعت بالا بروید، مسافت پیموده شده ماشین بیشتر می شود و گرما در موتور ایجاد می شود. هر چه سرعت بیشتر یا بار بیشتر باشد دمای موتور بیشتر می شود. این کاملا طبیعی است. اما اگر باک خودروی خود را با بنزین بی کیفیت پر کنید یا حتی آن را با آب مخلوط کنید، خودروی شما عملکرد ضعیفی خواهد داشت، با این تفاوت که در وهله اول فقط با استفاده از گاز مناسب و جلوگیری از آسیب می‌توان از این امر جلوگیری کرد. به ماشین

به طور خلاصه ، ما خرید یک دستگاه کویل معتبر و یک  ترانس تتو خوب را توصیه می کنیم  که تضمین می کند دستگاه شما همیشه در بهترین حالت خود قرار دارد.

مسئله فقط گرما نیست، بلکه از همان لحظه اول تفاوت در دقت، ثبات و لذت استفاده از یک ابزار خوب برای هنر خود را نیز متوجه خواهید شد.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید