رپورتاژ

از چه موادی برای ساخت کامپیوتر استفاده می شود؟

بازیافت کامپیوتر مزایای مختلفی دارد. نه تنها برای محافظت از سیاره زمین و دور نگه داشتن مواد سمی از محل دفن زباله ارزشمند است، بلکه می تواند برای بسیاری از مشاغل و سازمان های دیگر نیز مفید باشد. اگر آنچه را که در داخل یک کامپیوتر وجود دارد و اینکه چگونه می تواند برای شما مفید باشد را تجزیه کنید، به مزایای بازیافت ضایعات کامپیوتر و دیگر ضایعات الکترونیکی پی خواهید برد .

بنابراین دفعه بعد که فقط به بیرون انداختن رایانه خود فکر می کنید، به یاد داشته باشید که مزایای مثبت بازیافت رایانه را در نظر بگیرید و اینکه چگونه داخل رایانه می تواند در آینده بسیار مفید باشد.

مواد قابل بازیافت در کامپیوتر شما چیست؟

تقریباً همه ما از رایانه در خانه و محل کار خود استفاده می کنیم. بیشتر فعالیت های اقتصادی در دنیای دیجیتال امروزی یا به نوعی با رایانه در ارتباط هستند یا مستقیماً نیازمند فرآیندهای محاسباتی هستند. هنگامی که فناوری رایانه به روز می شود یا مانند هر دستگاه الکترونیکی، رایانه های ما منسوخ می شوند یا از کار می افتند، نیاز به خلاص شدن از شر آنها ایجاد می شود. کسب‌وکارهای شرکتی اغلب با این نیاز مواجه می‌شوند، زیرا آنها خانه تعداد زیادی رایانه رومیزی و لپ‌تاپ هستند. بازیافت الکترونیکی مسئولانه بهترین راه برای خلاص شدن از شر ضایعات موبایل و کامپیوتر خود برای اطمینان از داده ها و همچنین حفاظت از محیط زیست است.

مزایای بازیافت زباله های الکترونیکی 

دور انداختن رایانه ها و سایر لوازم الکترونیکی هیچ مزیتی برای شما یا کسب و کارتان ندارد. در عوض، آنها به محل های مختلف دفن زباله راه می یابند و بر محیط زیست تأثیر منفی می گذارند. علاوه بر این، داده‌های محرمانه و اطلاعات حساس در مورد شرکت یا مشتریان شما که قبلاً در رایانه‌ها یا سایر وسایل الکترونیکی شما ذخیره شده‌اند، اگر راه‌حل‌های ایمن زباله الکترونیکی را انتخاب نکنید، در خطر دستیابی به دست‌های بدخواه هستند. این معایب می تواند شما را به دلیل بی مسئولیتی در قبال حریم خصوصی مصرف کننده و حفاظت از داده ها و همچنین محیط زیست با مشکل قانونی مواجه کند.

از سوی دیگر، هنگامی که ضایعات الکترونیکی خود را به یک کسب و کار بازیافت زباله الکترونیکی معتبرتحویل می دهید، داده های محرمانه کسب و کار، کارمندان و مشتریان شما کاملاً ایمن می ماند و همچنین ارزشی در برابر رایانه ها و لوازم الکترونیکی دریافت می کنید. که دیگر به آن نیاز ندارید. . این امر کسب و کار شما را از پیامدهای قانونی و مجازات های سنگین در امان نگه می دارد و به آن اجازه می دهد سبز شود. همچنین بازیافت الکترونیکی امکان دسترسی سایر مشاغل و افراد را به فناوری، منابع و ابزار با قیمت های بسیار ارزان تری فراهم می کند.

مواد قابل بازیافت در رایانه شما 

یک کامپیوتر متشکل از بردهای مدار، فلزات غیرآهنی و آهنی، پلاستیک و شیشه و غیره است. فقط 2% از موادی که یک کامپیوتر از آنها ساخته شده غیر قابل بازیافت هستند. لوازم جانبی کامپیوتر شامل هارد دیسک، چاپگر و مانیتور است و آنها به همراه سایر اجزاء حاوی مواد قابل بازیافت نیز هستند.

بخش‌های خاصی از رایانه که می‌توانند و باید بازیافت شوند عبارتند از، اما محدود به موارد زیر نیستند:

 • کارتریج های چاپگر

 • باتری CMOS

 • تابلوهای مدار

 • سیم برق

 • لوله اشعه

 • سی دی یا دی وی دی رام

 • کابل ها

 • پوشش آلومینیومی یا پلاستیکی

 • صفحه کلید

 • مانیتور شیشه ای

 • مادربرد

 • کارت های گرافیک، SSD و صدا

به طور مشابه، موادی که قطعات کامپیوتر از آنها ساخته شده است، از جمله طلا و سیلیکون در CPU، آلومینیوم که دیسک مغناطیسی را آب بندی می کند، فولاد و مس در درایو نوری، و نقره، شیشه، و پلاستیک و غیره، مواد دیگری را تشکیل می دهند.

درباره آن چکار میتونید بکنید؟ 

چه نماینده یک کسب و کار باشید و چه فقط فردی هستید که به دنبال راهی مسئولانه برای دفع زباله های الکترونیکی هستید، بازیافت زباله های الکترونیکی بهترین گزینه برای شماست. هنگامی که شما یک سرویس دوچرخه‌سواری الکترونیکی تایید شده و مسئولانه را برای وسایل الکترونیکی پایان عمر خود ارائه می‌کنید، آنها به‌طور جامع آن‌ها را برای استفاده مجدد مورد آزمایش و بازسازی قرار می‌دهند، مشروط بر اینکه مقداری عملکرد در آنها باقی مانده باشد. این لوازم الکترونیکی قابل استفاده مجدد در بازار به فروش می رسد و به کسب و کار شما در برابر آنها و سایر مشاغل فرصت استفاده از دستگاه های مقرون به صرفه را ارائه می دهد.

اگر وسایل الکترونیکی را که به یک کسب و کار بازیافت زباله الکترونیکی تحویل می دهید قابل استفاده مجدد نباشد، قبل از بیرون آوردن مواد قابل بازیافت (ذکر شده در بالا) از ضایعات الکترونیکی خرد شده و ارسال آن برای استفاده مجدد در تولید محصولات دیگر، آنها را خرد می کنند. 2% قطعات خرد شده باقیمانده به روشی مسئولانه و سازگار با محیط زیست دفع می شوند. در طول فرآیند بازیافت زباله های الکترونیکی، داده های ذخیره شده در رایانه و سایر وسایل الکترونیکی شما کاملاً ایمن و به دور از انواع تهدیدها نگهداری می شوند.

با این حال، هر کسب و کار بازیافت زباله الکترونیکی برابر نیست یا خدمات یکسانی را ارائه می دهد. بنابراین، شما باید شریک بازیافت الکترونیکی را انتخاب کنید که دارای گواهینامه معتبر باشد.  یک کسب و کار بازیافت زباله های الکترونیکی است که پس از انجام خدمات بازیافت زباله های الکترونیکی، اسناد و مدارک مناسب را به شرکت های بزرگ ارائه می دهد. این دارای یک شبکه قوی از فروشندگان آماده برای خرید است که همیشه به دنبال لوازم الکترونیکی بازسازی شده هستند. این بدان معنی است که شما می توانید با همکاری با شرکت دوچرخه سواری الکترونیکی، ارزش خوبی در برابر ضایعات الکترونیکی خود داشته باشید.

اکنون که می‌دانید رایانه‌هایی که سازمان شما از آنها استفاده می‌کند، مواد بسیار قابل بازیافتی را در خود جای می‌دهند، تأثیر بالقوه‌ای که می‌توانید بر تغییرات آب و هوا داشته باشید را درک می‌کنید. برای اطمینان از اینکه 98٪ از مواد موجود در رایانه های شما که قابل بازیافت هستند، به طور مسئولانه بازیافت و دفع می شوند،  امروز با حامی بازیافت تماس بگیرید  تا برای تحویل وسایل الکترونیکی خود یا تخلیه زباله های الکترونیکی برنامه ریزی کنید. با انجام این کار، می توانید مطمئن باشید که ضایعات الکترونیکی شما به هیچ وجه بر محیط زیست تأثیر منفی نمی گذارد و اطلاعات محرمانه، خصوصی و حساس شما کاملاً ایمن هستند.

جنس قطعات کامپیوتر

چه قطعات خاصی را می توان بازیافت کرد؟
متأسفانه، افراد زیادی وجود دارند که جزئیات دقیقی از اینکه چه اجزا و موادی را می توان مجدداً از رایانه خود استفاده کرد، نمی دانند. در اینجا برخی از مؤلفه هایی که می توان از رایانه قدیمی خود مجدداً استفاده کرد آورده شده است:

 • باتری CMOS داخل کامپیوتر شما برای ذخیره اطلاعات کار می کند. می توان از آن برای رایانه دیگری به عنوان راهی برای ذخیره داده استفاده مجدد کرد.

 • مادربردها و کارت‌های درون رایانه به‌عنوان «مغز» رایانه در نظر گرفته می‌شوند و بسیار قابل اعتماد هستند، بنابراین می‌توان از آنها برای رایانه‌های دیگر استفاده مجدد کرد.

 • تمام مس، نقره و طلای درون کامپیوترها را می توان از اجزای آنها جدا کرد و دوباره استفاده کرد.

 • CPU ها نیز با سیلیکون و طلا پر شده اند تا بتوان از مواد دوباره استفاده کرد. 

 • هارد دیسک داده های شما را در یک دیسک مغناطیسی سفت و سخت، که با محفظه آلومینیومی مهر و موم شده است، ذخیره می کند. این می تواند برای مدل های دیگر پایین خط استفاده شود.

 • اگر رایانه شما دارای درایو نوری است، حاوی مقادیر بالایی از فلزات از جمله فولاد، مس و آلومینیوم است. تمام مواد ارزشمندی که می توان از آنها برای ساخت رایانه های جدید استفاده مجدد کرد.

ارزش رایانه ها به حدی است که تا حدود دو درصد از کل رایانه – همه اجزای آن – قابل بازیافت نیستند. بنابراین 98٪ از مواد کامپیوتری راحت و قابل استفاده مجدد است.

به سراغ بازیافت الکترونیکی سنتی بروید!
اگر شکستن و بازیافت مواد ظریف کامپیوتر شما برای شما استرس زا است، پس مسیر بازیافت الکترونیکی سنتی را دنبال کنید ! شرکت هایی وجود دارند که در بازیافت الکترونیکی در سیاتل تخصص دارند و می توانند کامپیوترهای شما را مدیریت کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید