رپورتاژ

استابلایزر چیست؟ کاربرد ها در خانگی و صنعتی

استابلایزر چیست؟ و دلیل استفاده از آن در سال های اخیر چه می باشد؟

در سال های اخیر به دلیل افزایش قیمت لوازم برقی و تجهیزات و دستگاه های کارخانجات استفاده از یک وسیله ای که این تجهیزات را در مقابل نوسانات برقی محافظت کند بسیار رواج یافته است. یکی از بهترین تجهیزات محافظت کننده در برابر این نوسانات استابلایزر پرنیک می باشد. با استفاده از این وسیله یک جریان برق یکنواخت و بدون مشکل وارد مسیر خواهد شد. در این حالت هیچ آسیبی به دستگاه ها و تجهیزات وارد نمی شود. در واقع تمامی مشکلات و نوسانات برقی در پشت این دستگاه مرتفع خواهد شد.

دانستن استبلایزر چه چیزی هست

 استابلایزر یا به عبارتی تثبیت کننده ولتاژ دستگاهی است که تمامی ناهماهنگی های ولتاژ ازجمله افزایش ولتاژ و یا کاهش ولتاژ را رفع می کند. در واقع تمامی این نوسانات در پشت این دستگاه مرتفع شده و یک جریان ثابت و بدون خطر برای دستگاه ها وارد مسیر خواهد شد. این دستگاه بسته به محلی که مورد استفاده قرار میگیرد برق شهری را در محدوده 220 تا 230 ولت و برق صنعتی را در محدوده 380 تا 400 ولت تثبیت خواهد کرد.

برای خرید و استعلام استابلایزر با برندهای مختلف میتوانید با شرکت نوانیا با شماره زیر در تماس باشید

09190917902

استابلایزر چیست و چه کاربردی دارد؟

در خصوص اینکه استابلایزر چیست؟ در قسمت قبل توضیحات لازم ارائه شد. در این بخش به مهمترین کاربرد های این دستگاه اشاره خواهیم کرد:

 1. کاربرد خانگی: از نمونه های کوچک و متوسط این دستگاه که عمدتا به نام AVR معروف هستند در منازل مسکونی و مجتمع های اداری کوچک استفاده می شود. در جواب سوال استابلایزر چیست؟ در کاربرد مسکونی می توان به این مورد اشاره کرد که این دستگاه از لوازم خانگی، لوازم برقی، انواع کامپیوتر و سایر دستگاه ها محافظت می کند.
 2. استفاده در محیط های درمانی: دستگاه هایی مانند: سی تی اسکن، MRI، دستگاه رادیولوژی، دستگاه های اتاق عمل و یونیت های دندانپزشکی بسیار حساس به نوسان برق هستند به همین دلیل استفاده از نوع هوشمند این دستگاه ها برای این اماکن بسیار مهم است. علاوه بر حساسیت این دستگاه ها بسیار گران قیمت نیز هستند. به همین دلیل استفاده از استابلایزر در این محیط ها ضروری می باشد.
 3. کارخانجات بزرگ و متوسط: از نوع صنعتی این دستگاه در این مکان ها استفاده می شود. این تجهیزات را در محیط های صنعتی معمولا بلافاصله بعد از کنتور برق نصب می کنند. با این روش هیچ نوسان برقی به روند تولید وارد نخواهد شد.
 4. ایستگاه های بزرگ وابسته به جریان برق: مواردی مانند ایستگاه های مخابراتی، رادیویی و تلویزیونی بسیار به نوسان برق حساس می باشند. به همین دلیل باید از این تجهیزات در مسیر جریان برق این ایستگاه ها استفاده شود.

شناخت استابلایزر و انواع آن

در این بخش به انواع روتین استابلایزر اشاره خواهیم کرد:

 1. مدل رله ای: این نوع از تجهیزات که به استابلایزر پله ای نیز معروف هستند برای مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. آمپر های قابل تنظیم در این نوع مدل های خانگی ما بین 2 الی 32 آمپر و در مدل های صنعتی ما بین 9 الی 20 آمپر می باشد. قدرت تنظیم این مدل ها از 10 ولت شروع می شود.
 2. مدل سروو موتوری :SERVOE این نوع از محصولات از سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری برای انجام تثبیت جریان استفاده می کنند. دقت تنظیم ولتاژ این نوع 1 ولت می باشد. قابلیت تنظیم این تجهیزات در انواع تک فاز مابین 6 آمپر تا 80 آمپر و در مدل های 3 فاز مابین 9 تا 600 آمپر می باشد.

دانستن استابلایزر چیست

استابلایزر و دانستن مزایای آن

کسانی که پاسخ سوال استابلایزر چیست را به درستی درک کرده اند از مزایای استفاده از آن در سالم نگه داشتن تجهیزات برقی با خبر هستند. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده از این تجهیزات باعث خواهد شد یک جریان یکنواخت بدون هیچ افزایش و کاهش ولتاژ وارد دستگاه های شما شود. این دیوایس میتواند لوازم برقی خانه شما یا تجهیزات موجود در درمانگاه یاکارخانه شما را از هرگونه خرابی به دلیل نوسانات برقی محافظت نماید.
 2. ممانعت از خسارات حاصله از اتصال کوتاه: در مسیری که این دستگاه وصل شده است اگر اتصال کوتاهی رخ دهد جریان به صورت خودکار قطع شده و هیچ آسیبی به دستگاه های موجود در این مدار نخواهد رسید.
 3. کاهش محسوس هزینه های برق: با استفاده از این ملزومات گرم شدن دستگاه ها و افت راندمان و به دنبال آن مصرف بیشتر برق اتفاق نخواهد افتاد. در بعضی از موارد استفاده از این دستگاه باعث کاهش 25 درصدی مصرف برق شده است که رقم قابل توجهی می باشد.
 4. این دستگاه قادر است تا تجهیزات شما را در برابر موارد High Voltage مانند رعد و برق، بالا و پایین شدن لحظه ای ولتاژ و spike ها محافظت نماید.

بهترین و با کیفیت ترین برند استابلایزر محصولات در بازار کدام می باشد؟

بعد از پاسخ به سوال استابلایزر چیست بایستی بهترین برند های این دستگاه را شناسایی نماییم. در این بخش به بهترین شرکت تولید کننده این محصول اشاره خواهیم کرد:

استابلایزر برند پرنیک: این شرکت تولید کننده انواع این محصولات در مدل های خانگی و صنعتی می باشد. این شرکت به تازگی اقدام به تولید استابلایزر های هوشمند نیز کرده است.

این برند دارای محصولاتی پیشرفته ای مانند: استابلایزر سوئیچینگ، استابلایزر 3 فاز، انواع رله ای، استابلایزر سروو موتوری و انواع استابلایزر های خانگی می باشد.

موارد ذکر شده همگی در انواع ولتاژها و با دقت های متفاوت برای کاربرد های صنعتی و خانگی تولید شده اند.

استابلایزر  و تفاوت های آن در  مدل خانگی و صنعتی

این دستگاه در هر دو مدل وظیفه تثبیت جریان برق و ارسال جریانی ثابت به مسیر را دارد. اما در مدل های خانگی و صنعتی تفاوت هایی در مکانیسم عملکرد و سایر موارد  وجود دارد که در این بخش به آن اشاره خواهیم کرد:

 1. اولین مورد دقت متعادل سازی نوسان برق می باشد. این حساسیت معمولا در مدل های صنعتی بسیار بالاتر از مدل های خانگی خواهد بود. به ویژه برای دستگاه های بیمارستانی این حساسات بالابسیار ضروری است.
 2. محل نصب: در مدل های خانگی محل نصب استابلایزر عمدتا در مسیر سیم کشی برق می باشد. ولی در مدل های صنعتی این تجهیزات بلافاصله بعد از کنتور نصب می شود. مدل های صنعتی معمولا دارای یک یا 2 پریز نیز بر روی خود می باشند.
 3. مدل های صنعتی با توجه به حساسیت و ولتاژی که ساپورت می کنند قیمتی بالاتر از مدل های ساده و خانگی خواهند داشت.

استابلایزر صنعتی و دانستن مدل های آن

برای خرید بهترین مدل های استابلایزر به کدام مرکز مراجعه نماییم؟

بعد از اینکه مطلع شدیم وظیفه استابلایزر  دقیقا چه چیزی هست باید بدانیم که در صورتی که این دستگاه وظیفه خود را به درستی انجام ندهد چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد. در واقع این دستگاه از وسایل و تجهیزات ما در برابر نوسان برق که باعث خرابی و کاهش عمر آنها می شود محافظت می کند.

پیشنهاد ما یکی از استابلایزر های موجود بازار که طرفدار زیادی دارد استابلایزر پرنیک 8000 می باشد.

در صورتی که خود این دستگاه کم کیفیت باشد و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد باعث آسیب مضاعف به سیم کشی و دستگاه ها خواهد شد. به همین دلیل باید در انتخاب محل خرید این ملزومات دقت فراوان نمایید.

پیشنهاد ما به شما در این زمینه بزرگترین مرکز عرضه کننده یو پی اس، استابلایزر و باتری یعنی نوانیا می باشد. در این فروشگاه بهترین و با کیفیت ترین محصولات از بهترین برند ها موجود می باشد.

از این مرکز می توانید به راحتی و به صورت کامل جواب سوال استابلایزر چیست را دریافت نماییدزیرا که در این مجموعه می توانید به صورت کاملا رایگان از راهنمایی های کارشناسان این مرکز بهره مند شوید.

از تمام نقاط ایران می توانید با استفاده از سایت این فروشگاه خرید انجام دهید. تمامی مجوز های لازم برای خرید آنلاین در سایت این فروشگاه اینترنتی قرار داده شده است. به همین خاطر مشتریان می توانند با اطمینان خاطر از این فروشگاه خرید نمایند.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید