رپورتاژ

آموزش نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی امروزه به یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی بدل شده است که وجود هر گونه مشکلی در آن می تواند مخل روند عادی زندگی باشد.

شستشوی روزانه و استفاده زیاد از ماشین های لباسشویی می تواند منجر به اصطکاک و پوسیدن شلنگ تخلیه آن شود که در این زمان ها شلنگ باید تعویض شود تا ماشین لباسشویی به کارکرد صحیح خود ادامه دهد، بنابراین در این مقاله قصد داریم تا با آموزش نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی همراه شما باشیم.

البته پیش از توضیح طریقه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی لازم است ذکر کنیم که در زمان هایی انسداد مسیر لوله تخلیه است که مانع از تخلیه آب می شود بنابراین پیش از نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی مسیر شیلنگ را از نظر گرفتگی ها بررسی نمایید.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟

این شلنگ، وظیفه دارد تا آب موجود در ماشین لباسشویی را به بیرون و چاه فاضلاب هدایت نماید، شلنگ تخلیه قسمت انتهایی و پایانی عملیات خروج آب آلوده را بر عهده دارد و بنابراین دارای اهمیت قابل توجهی می باشد.

جنس این شلنگ به طور معمول پلاستیک مقاوم با انعطاف بالا می باشد و پس از چند سال استفاده به تعویض نیاز دارد.

خرید شلنگ جایگزین تخلیه ماشین لباسشویی

پیش از نصب شلنگ تخلیه، شلنگ جایگزین را از فروشگاهی معتبر خریداری کنید که از کیفیت مطلوب آن اطمینان حاصل کنید.

برای خرید شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به ورقه آلومینیومی پشت لباسشویی و شماره سریال درج شده بر روی آن توجه کنید و خرید خود را متناسب با این شماره سریال انجام دهید، همچنین به نشان استاندارد و بسته بندی محصول هم دقت کنید تا از اصل بودن محصول مطمئن شوید.

وسایل مورد نیاز برای نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  1. شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی جدید مطابق نمونه قبلی از همان برند لباسشویی برای نصب
  2. پیچ گوشتی های چهارسو و تخت برای جدا کردن قطعات
  3. آچار، انبردست
  4. سطل یا تشتی برای تست کردن پمپ تخلیه لباسشویی پس از تعویض و نصب شلنگ جدید

تعمیر لباسشویی

آموزش نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

توجه کنید که مراحلی که به آن ها اشاره خواهیم کرد را به ترتیب و دقیق انجام دهید تا بتوانید نتیجه مناسبی را دریافت کنید.

قطع کردن آب و برق

پیش از اینکه آغاز به نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی کنید، لازم است که سیم برق لباسشویی را از پریز بکشید، البته توصیه می شود که منبع تغذیه برق لباسشویی را با مدار قطع کننده، قطع نمایید.

همچنین لازم است اهرم شیر آب ماشین لباسشویی را نیز بچرخانید تا آب قطع شود، با این حال اگر نمی دانید این اهرم کجاست، آب منزل را موقتاً قطع کنید و سپس با اطمینان از اینکه آب و برق قطع شده است، لوله تخلیه را داخل سطلی قرار دهید تا هر گونه آب باقی مانده درون شلنگ به جای اینکه به روی زمین بریزد درون سطل یا تشت ریخته شود.

جدا کردن شلنگ تخلیه قدیمی و پوسیده

به طور معمول این شلنگ های تخلیه به وسیله بست هایی (گیره) به پشت ماشین لباسشویی متصل هستند، به همین سبب برای جدا کردن این شلنگ لازم است گیره ها را به وسیله انبردست و پیچ گوشتی جدا نمایید.

پس گیره ها یا یکی یکی به وسیله پیچ گوشتی شل کنید و پس از آزاد شدن شلنگ تخلیه قدیمی آن را جدا کنید، در ضمن در صورت وجود زنگ زدگی لازم است آن را با دستمال تمیز کنید.

جایگزینی و نصب شلنگ تخلیه جدید

در این مرحله که نوبت نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی فرا رسیده است لازم است تا گیره ها تمیز شوند، سپس بست را روی شلنگ تخلیه قرار داده و آن را روی پوسته جا بزنید و بست را به رویش قرار دهید.

در این زمان لوله تخلیه لباسشویی را در سر جای خود قرار دهید و به وسیله پیچ گوشتی ها، بست را در جای خود پیچ کنید، لازم به ذکر است این کارها را باید با دقت بسیار انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که شلنگ در جای خود به خوبی قرار گرفته باشد، در این زمان لازم است تا شلنگ را از نظر نشتی بررسی نمایید:

تست شلنگ تخلیه لباسشویی

حال برای تست کردن شلنگ تخلیه از نظر نشتی لازم است که لوله را در راه فاضلاب قرار دهید و شیر آب را باز کرده و لباسشویی را روشن کنید تا از عملکرد صحیح لوله تخلیه و نشتی نداشتن آن مطمئن شوید.

در صورتی که بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی نشتی آبی در لوله مشاهده نشد می توان نتیجه گرفت که نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به درستی صورت گرفته است اما اگر نشتی آن از لوله تخلیه را مشاهده کردید لازم است تا دوباره بست ها را باز کرده و این بار آن ها را با دقت بیشتری نصب نمایید.

تعمیر ماشین لباسشویی

تست پمپ تخلیه لباسشویی

توجه کنید که عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی همیشه نشانگر عیب در شلنگ تخلیه نمی باشد و در زمان هایی ممکن است که این موضوع ناشی از اشکال در پمپ تخلیه دستگاه باشد.

با توجه به اینکه تست پمپ تخلیه موضوعی تخصصی می باشد توصیه می کنیم که پیش از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه را از طریق یک تکنسین متخصص بررسی نمایید، در صورت تمایل برای این کار کافی است تا با مجموعه دکتر آچار تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه تکنسینی ماهر و مجرب در امور نصب و تعمیر ماشین لباسشویی در محل را به صورت فوری به منزل شما اعزام نمایند.

نکات مهم در نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

در ادامه آموزش نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نکاتی را ذکر خواهیم کرد که در نظر گرفتن آن ها می تواند نتیجه کار شما را استاندارد و اصولی کند:

  • به هیچ وجه موضوع قطع کردن آب و برق را ساده نشمارید و به آن بی توجهی نکنید زیرا قطع کردن آب و برق ضروری است و می تواند تضمین کننده ایمنی شما باشد.
  • توجه داشته باشید که شلنگ تخلیه باید از 60 سانتی متر ارتفاع برخوردار باشد.
  • برای کسب اطمینان از اینکه آب از پمپ لباسشویی به طور کامل تخلیه شده است می توان از جاروبرقی مسافرتی استفاده کرد.
  • در زمان خرید شلنگ تخلیه جدید به اصل بودن آن توجه کنید چرا که مدل های fake می تواند آسیب های جدی را به دستگاه وارد کند.
  • در صورتی که مشاهده کردید بست ها پوسیده اند، آن ها را تعویض کنید.
  • در شرایطی که پس از مشاهده نشتی دوباره و سفت کردن دوباره بست های لوله باز هم نشتی برقرار بود، از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

کلام آخر آموزش نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

امیدواریم که مقاله آموزش نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی برای شما کارآمد بوده باشد، اگر نصب شلنگ تخلیه را خود انجام می دهید در انجام مو به موی مراحل گفته شده اهتمام بورزید و امور را با دقت و با ابزار مناسب انجام دهید، در این میان به شما توصیه می کنیم که اگر در انجام تعویض شلنگ تخلیه با مشکلی مواجه شدید از تکنسین های ماهر مجموعه دکتر آچار کمک بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید