رپورتاژ

انواع دستگاه حکاکی لیزری و کاربرد آنها

دستگاه‌های حکاکی لیزری به دلیل قابلیت‌های بسیار بالای خود، در بسیاری از صنایع و کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها به دلیل توانایی در حکاکی روی سطوح مختلف، از جمله فلزات، چوب، شیشه، پلاستیک و …، در بسیاری از صنایع مانند صنعت چاپ، جواهرات، لوازم آرایشی و بهداشتی و … استفاده می‌شوند.

دو نوع دستگاه‌ حکاکی لیزری رایج عبارتند از

  1. دستگاه‌های حکاکی لیزری CO2
  2. دستگاه‌های حکاکی لیزری فایبر (فیبر)

هر نوع دستگاه حکاکی لیزری ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارد و برای مواد مختلف مناسب است.

دستگاه‌های حکاکی لیزری CO2

دستگاه‌های حکاکی لیزری CO2

دستگاه‌های حکاکی لیزری CO2 از گاز کربن دی‌اکسید استفاده می‌کنند و یک پرتو نور تمرکز شده را ایجاد می‌کنند که سپس بر روی مورد مورد نظر برای حکاکی هدایت می‌شود. این نوع لیزر قابلیت تولید انرژی با توان بالا را دارد و به دلیل قابلیت تنظیم توان خروجی، در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد.  این نوع دستگاه برای حکاکی مواد غیر فلزی مانند چوب، آکریلیک، پلاستیک و چرم مناسب است

دستگاه‌های حکاکی لیزری فایبر

دستگاه‌های حکاکی لیزری فایبر ( فیبر) از یک منبع لیزر فیبر استفاده می‌کنند. لیزر فیبر یک نوع لیزر است که از نور تابیده شده در یک الیاف نوری برای تولید نور لیزر استفاده می‌کند. الیاف نوری در این نوع لیزر به عنوان رسانه انتقال نور عمل می‌کند. لیزر فیبر به دلیل ابعاد کوچک و قابل حمل بودن، در کاربردهای پزشکی، ارتباطات نوری و صنایع فضایی و غیره استفاده می‌شود.

دستگاه حک لیزری روی فلز از منبع لیزر فایبر استفاده می کنند.

دستگاه حکاکی لیزری فایبر به دلیل قابلیت حکاکی روی سطوح فلزی و عدم نیاز به نگهداری مداوم، در بسیاری از صنایع مانند صنعت خودروسازی، تولید لوازم جانبی موبایل و … استفاده می‌شود.

دستگاه‌های حکاکی لیزری فایبر

دستگاه‌های حکاکی لیزری با استفاده از تکنولوژی لیزر، قابلیت حکاکی دقیق را در مواد مختلف فراهم می‌کنند. این دستگاه‌ها در صنایع مختلف از جمله صنعت چوب، چرم، جواهرات، ساعت سازی، پوشاک و تابلوسازی استفاده می‌شوند. انتخاب نوع دستگاه باید با توجه به نوع کاربری آن باشد

جهت مشاوره یا خرید انواع دستگاه حکاکی لیزری بر روی آدرس اینترنتی زیر کلیک نمایید:

https://printcnc.com

4.3/5 - (3 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید