رپورتاژ

سفت شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی پهلوی شکم، یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی تجمیعی در زیبایی‌شناسی بدن است که برای کاهش چربی و بهبود شکل و اندازه شکم استفاده می‌شود. بعد از جراحی، بسیاری از بیماران از تغییرات ظاهری مثبتی در شکل شکم خود شاهد هستند. با این حال، برخی بیماران ممکن است پس از جراحی تجربه سفت شدن شکم نکرده و این ممکن است یکی از مسائلی باشد که آن‌ها به دنبال آن هستند. در این مقاله، به بررسی علل سفت شدن شکم بعد از ابدومینوپلاستی و روش‌های موثر برای پیشگیری و درمان آن خواهیم پرداخت.

علل سفتی بعد از عمل جراحی شکم

در هر عمل جراحی، برش در بدن باعث آسیب به اعصاب می شود که این مسئله قابل اجتناب نیست. در مورد عمل پهلوی شکم، تنگی شکمی که بیماران ممکن است تجربه کنند نتیجه آسیب به اعصاب است. به محض بازسازی مسیرهای درست اعصاب، بیماران ممکن است احساس خارش، سوزش و درد حاد به طور موقت کنند.

بیماران ممکن است به علت برداشته شدن پوست و دوختن مجدد آن، احساس تنگی کنند. همچنین، تنگی عضلات نیز می تواند پس از عمل باعث تنگی شود.

سفتی بعد از ابدومینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

سفتی ابدومینوپلاستی باید در عرض چند هفته پس از عمل شما بهبود یابد. برای بهبودی پس از عمل پهلوی شکم، حدود دو هفته مرخصی از کار و شش هفته تمرین شدید را در نظر بگیرید. برای برخی افراد، ممکن است تا ۶ تا ۱۲ هفته زمان لازم باشد تا تمام تنگی و حساسیت های مرتبط کاهش یابند.

چگونه به بهبودی پس از عمل ابدومینوپلاستی کمک کنیم؟

برخی از اقداماتی که می توانید برای بهینه سازی و تسریع بهبودی پس از عمل ابدومینوپلاستی انجام دهید عبارتند از:

  • انتخاب روش ابدومینوپلاستی بدون درن
  • رعایت دستورالعمل های بهبودی دکتر جراح زیبایی شما، مانند استفاده از لباس فشاری
  • خود را به انجام کارهای زیادی در ابتدا وقتی که هنوز بهبودی نکرده اید، وادار نکنید
  • برای کمک در انجام وظایف خانه و مراقبت از کودکان و حیوانات خانگی، کمک دریافت کنید

ابدومینوپلاستی چه کاری انجام می‌دهد؟

عمل تامی تاک یا ابدومینوپلاستی، یک فرایند اصلاحی بدن است که با از بین بردن پوست اضافی، تنظیم کردن پوست، تقویت عضلات و تکنیک های دیگر، به هدف ساختن یک شکل بدنی بیشتر جذاب، فرسوده و طبیعی می‌پردازد. در بسیاری از موارد، برای ایجاد یک نگاه هموارتر و بیشتر تراکم، عمل لیپوساکشن جراحی کاهش چربی همراه با ابدومینوپلاستی انجام می شود.

اگرچه ممکن است فکر کنید ابدومینوپلاستی صرفاً برای زنانی است که فرزند دارند، اما این عمل همچنین در میان بیمارانی که به دلیل کاهش وزن شدید، همچنین مردان و زنانی که به علت پیری پوست لخت و چربی های سرکوب نشده مشاهده کرده‌اند، بسیار محبوب است.

آیا با درد پس از عمل ابدومینوپلاستی دست و پنجه نرم می‌کنید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر و راهکارهای موثر به مقاله ارزشمند دکتر ایزدپناه درباره مدیریت درد پس از این جراحی مراجعه کنید.

مروری بر روش جراحی ابدومینوپلاستی

مروری بر روش جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک درمان شخصی شده است که با استفاده از تکنیک‌های جراحی مختلف و سطوح مختلف تهاجم، با توجه به نیازهای هر بیمار، انجام می‌شود. به عبارت دیگر، جراح باید به شیوه خودش رویکرد خود را با توجه به وضعیت عضلات شکم و بزرگی و جهت کمبود انعطاف‌پذیری پوست تغییر دهد.

چه چیزی باعث احساس کشش پس از جراحی ابدومینوپلاستی می‌شود؟

ابدومینوپلاستی- همانند هر عمل جراحی دیگری – شامل برش در بدن است. این موضوع به طور طبیعی به آسیب اعصاب منجر می‌شود. بسیاری از بیماران پس از جراحی ابدومینوپلاستیبه دلیل تلفات اعصاب در منطقه، در پوست پایین شکم به احساس بی‌احساسی می‌رسند. با گذشت زمان و بازسازی مسیرهای اعصاب، بیمار به تدریج بازیابی حس در این منطقه را تجربه می‌کند.

اگرچه ممکن است این سفتی و احساس کششی شما را نگران کند، به یاد داشته باشید که این یک بخش طبیعی از فرآیند بهبودی است. بیشتر افرادی که ابدومینوپلاستی داشته‌اند، ممکن است تا 12 هفته پس از عمل این عوارض را تجربه کنند. در برخی موارد، تا 12 ماه نیز زمان لازم است تا اعصاب منطقه شکم به طور کامل بهبود یابند. پس از بازیابی عملکرد حسی طبیعی اعصاب، احتمال بازگشت این نوع راحتی بسیار کم است.

چه درمانی برای بافت سفت پس از جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد؟

بازسازی اعصاب یک فرآیند طبیعی است که به ترتیب زمانی خود پیش می‌رود. با این حال، با شرکت در فرایند تمرین، می‌توانید این فرآیند را تسریع کنید. دکتر لاباربرا توصیه می‌کند که شما به آرامی اشیاء با بافت‌های مختلف را روی شکم خود بکشانید. این شامل چیزهایی مانند لوفا، دستمال، لوسیون و پنبه می‌شود. هدف از این کار، تحریک اعصاب برای پیدا کردن مسیرهای صحیح خود و بهبود بیشتر آن‌ها است. برای بیمارانی با موارد شدید از ناراحتی اعصاب، جراح ممکن است داروهایی مانند نورانتین توصیه کند. قبل از استفاده از دارو برای درمان ناراحتی و احساس کشش پس از جراحی پهلوی شکم، اطمینان حاصل کنید که دارای دستورالعمل و نسخه از پزشک خود هستید.

چه زمانی پس از جراحی ابدومینوپلاستی احساس طبیعی خواهم داشت؟

بیشتر بیماران پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی به دلیل بیهوشی، احساس خواب‌آلودگی دارند. همچنین در طی 1-2 هفته نخست پس از عمل، درد و کبودی نیز وجود دارد. این درد می‌تواند با استفاده از داروهای مناسب کاهش یابد و راحتی هر روز بهتر می‌شود. در طی 2-3 هفته نخست، شما باید به فعالیت‌های سبک محدود شوید و ممکن است بتوانید به شغل دفتری خود بازگردید. مدت زمان متوسطی که برای بازگشت به حالت طبیعی پس از جراحی ابدومینوپلاستی نیاز است، 4-6 هفته است. با این حال، باید به یاد داشته باشید که مدت زمان بهبودی دقیق از فرد به فرد متفاوت است و به وابستگی به نوع پهلوی شکم، سن، مراقبت پس از عمل، و سلامت عمومی بستگی دارد.

چقدر باید پس از جراحی ابدومینوپلاستی  به صورت خم باشم؟

پس از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، شما نمی‌توانید به صورت عمودی ایستاده باشید. در واقع، جراح خواهان این است که شما در حالت خم شده بمانید تا منطقه درمانی سالم ماند. مدت زمانی که باید در این حالت باشید بسته به نظر هر کس متفاوت است. دکتر ایزدپناه به بیماران خود توصیه می‌کند که برای 1-2 هفته خم شوند (تا اجازه از او بگیرند). پس از اینکه به شما اجازه عمودی ایستادن داده شود، باید به آرامی و به تدریج عمود شوید تا به حالت طبیعی و عمودی خود بازگردید.

دکتر ایزدپناه

جمع بندی

سفت شدن شکم پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی نتیجه‌ای طبیعی و خوب از این جراحی است. در این عمل، با تنظیم و لغزاندن عضلات شکم و پاکسازی اضافی‌های چربی و پوست، شکم به شکلی متناسب و سفت تر تغییر می‌کند. پس از جراحی، مراعات از رژیم غذایی مناسب و فعالیت‌های ورزشی منظم می‌تواند به حفظ و تقویت این نتایج کمک کند. توصیه می‌شود با پزشک خود مشوره کنید و دستورات و توصیه‌های او را در مورد مراقبت‌های پس از عمل دنبال کنید تا به بهترین نتایج برسید.

اگر میخواهید زیبایی را به خود هدیه دهید این کار را به دکتر ایزدپناه بسپارید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکتر ایزدپناه به نشانی www.drkambizizadpanah.net  مراجعه کنید. همچنین برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به پیج اینستاگرام دکترکامبیز ایزد پناه سری بزنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید