رپورتاژ

جدیدترین تعرفه اینترنت فیبر نوری تانوما (شرکت مخابرات ایران)

اینترنت فیبر نوری یکی از بهترین سرویس‌های اینترنت ثابت خانگی و تجاری است. سرویس internet فیبر نوری به اتصالات باند پهنی اطلاق می‌شود که از کابل‌های فیبر نوری برای انتقال داده‌ها به جای کابل‌های مسی قدیمی‌ یا خطوط DSL استفاده می‌کند. تانوما برند تجاری شرکت مخابرات ایران در حال حاضر این سرویس را ارائه می‌دهد. سرویس تانوما در بسیاری از نقاط کشور در حال توسعه است. در جدیدترین تعرفه‌ سرویس‌های تانوما برای مشترکین فیبر نوری، قیمت‌ها دستخوش تغییر شده که در اینجا سعی کردیم به صورت ساده و خلاصه آن را در اختیار شما قرار دهیم.

تعرفه تانوما با سرعت ۱۶ تا ۲۰ مگابیت در ۱ بسته

  • ترافیک بین الملل ۵۰ گیگ – قیمت ماهیانه ۹۰ هزار تومن.
  • این سرویس ارزان‌ترین بسته تانوما است.

تعرفه تانوما با سرعت ۲۰ تا ۳۰ مگابیت در ۲ بسته

  • ترافیک بین الملل ۸۰ گیگ قیمت ماهیانه ۱۳۴ هزار تومن
  • ترافیک بین الملل ۱۴۰ گیگ قیمت ماهیانه ۱۶۰ هزار تومن

تعرفه تانوما با سرعت ۳۰ تا ۵۰ مگابیت در ۳ بسته

  • ترافیک بین الملل ۱۲۰ گیگ قیمت ماهیانه ۱۵۰ هزار تومن
  • ترافیک بین الملل ۱۶۰ گیگ قیمت ماهیانه ۱۶۸ هزار تومن
  • ترافیک بین الملل ۳۵۰ گیگ قیمت ماهیانه ۲۹۰ هزار تومن

تعرفه تانوما با سرعت ۵۰ تا ۱۰۰ مگابیت در ۳ بسته

  • ترافیک بین الملل ۱۸۰ گیگ قیمت ماهیانه ۱۷۰ هزار تومن
  • ترافیک بین الملل ۲۵۰ گیگ قیمت ماهیانه ۱۹۰ هزار تومن
  • ترافیک بین الملل ۵۰۰ گیگ قیمت ماهیانه ۳۲۰ هزار تومن

تمامی‌سرویس‌های تانوما به صورت پس پرداخت است. یعنی مشترکین می‌توانند پس از ثبت‌نام، در پایان دوره نسبت به پرداخت هزینه سرویس اقدام نمایند. به این موضوع حتما باید توجه داشت که ترافیک داخلی در هر بسته دو برابر ترافیک بین الملل است که به کاربران تعلق می‌گیرد. اطلاعات بیشتر درباره تعرفه‌ها را از طریق tanoma3418.ir پیگیری نمایید.

اطلاعات بیشتر درباره سرویس اینترنت فیبر نوری

اینترنت فیبر نوری به اتصالات اینترنت باند پهنی اطلاق می‌شود که از کابل‌های فیبر نوری برای انتقال داده‌ها به جای کابل‌های مسی قدیمی‌یا خطوط DSL استفاده می‌کند. کابل‌های فیبر نوری از پالس‌های نور برای انتقال داده‌ها روی فیبرهای شیشه ای یا پلاستیکی استفاده می‌کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های بیشتری را سریع‌تر و در فواصل طولانی‌تر نسبت به کابل‌های سنتی حمل کنند.  اینترنت فیبر سرعت بسیار بالایی را ارائه می‌دهد – معمولاً تا 1 گیگابیت در ثانیه و حتی تا 10 گیگابیت در ثانیه در برخی مناطق. البته در کشور ما تا سقف ۱۰۰۰ مگابیت ارائه می‌شود.

سرعت بالا و ظرفیت پهنای باند زیاد فیبر باعث می‌شود تا داده‌های بیشتری به طور همزمان منتقل شوند. این به معنای زمان بارگذاری سریع‌تر و تاخیر یا بافر کمتر در فعالیت‌هایی مانند پخش ویدیو یا تماس است. خطوط فیبر نوری زمان تأخیر بسیار کم (زمانی که طول می‌کشد تا داده‌ها از یک نقطه به نقطه دیگر برسد) را ارائه می‌دهند که برای برنامه‌های بلادرنگ مانند کنفرانس ویدیویی، تماس‌های صوتی و بازی‌های آنلاین مهم است.

اینترنت فیبر برای انتقال داده در فواصل طولانی به خطوط فیبر نوری متکی است، اما این اتصال معمولاً از طریق کابل کواکسیال مسی به منازل و مشاغل منفرد انجام می‌شود. برای تبدیل سیگنال‌های نور به سیگنال‌های الکتریکی از مودم‌های ویژه ای استفاده می‌شود. به طور خلاصه، اینترنت فیبر نوری از قابلیت‌های پیشرفته فناوری فیبر نوری برای ارائه اینترنت بسیار سریع و قابل اعتماد از طریق انتقال داده مبتنی بر نور از طریق کابل‌های فیبر طولانی متصل به مکان‌های جداگانه استفاده می‌کند.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید