رپورتاژ

چرا باید کتاب بخوانیم؟ (معرفی بهترین منبع دانلود کتاب pdf )

چرا باید شب ها کتاب بخوانیم؟

تحریک ذهن
با مطالعه کتاب باعث تحریک ذهن خود شوید. با دانلود کتاب pdf از سایت fa-file
تمرکز روی کلمات و داستان یک کتاب، باعث تحریک مغز و عملکردهای شناختی می شود. این عمل می تواند به تحریک ذهن شما، به ویژه بخشی از مغز که وظیفه تمرکز و تجزیه و تحلیل را دارد، کمک کند. این قسمت از مغز را دقیقاً فعال تر می کند. این تحریک ذهن سرانجام در جایی که شما نیاز دارید موضوعی را تحلیل کنید، تمرکز شما را برای تحلیل آن موضوع بیشتر می کند.
با تحریک و بهبود عملکرد مغز، ذهن شما فعال تر می شود. با ایجاد تمرکز شدید بر روی کلمات، مغز شما مقدار قابل توجهی از اطلاعات را به خود اختصاص می دهد، که می تواند مهارت تفکر انتقادی و تجزیه و تحلیل انتقادی و همچنین توانایی خواندن شما را بهبود بخشد و این بهترین روش برای تحریک ذهن شما و فعال تر کردن روند فکری شما است. خواندن فقط به تفکر انتقادی شما کمک نمی کند، بلکه باعث بهبود قدرت و عملکرد مغز شما نیز می شود. تحریک مداوم مغز با مطالعه کتاب انجام می شود. این کار سبب کنترل بخش های مختلف مغز شما می شود و در نهایت مهارت های تفکر و تجزیه و تحلیل شما را کنترل می کند.
تحقیقات نشان داده است که مطالعه کتاب از جمله فعالیت هایی است که ذهن را تحریک می کند و پیشرفت آلزایمر را کنترل می کند (یا احتمالاً حتی از آن جلوگیری می کند)، زیرا فعال و درگیر شدن مغز شما مانع از دست رفتن قدرت ذهنتان می شود.
درست مانند هر عضله دیگری از بدن، مغز نیز برای حفظ قدرت و سالم ماندن نیاز به ورزش دارد. انواع فعالیت هایی که از لحاظ علمی ثابت شده است که ذهن را تحریک می کنند، مانند: انجام بازی پازل و شطرنج هستند.

پرفروش ترین رمان های ایرانی

«خواندن برای خواندن»، «خواندنِ داوطلبانه» و «خواندن به‌وقت فراغت» این‌ها عباراتی هستند که سازمان NLT۱ در معنای «خواندن برای لذت بردن» به‌کار برده است. طرفداران این رویکرد، معتقدند که کتاب خواندن باید به‌ قصدِ لذت‌ بردن و با انگیزه‌ی خود فرد انجام شود. آن‌ها معتقدند که تنها در این صورت است که تمامِ فواید کتاب خواندن، شامل حال خواننده می‌شود؛ البته می‌تواند به پیشنهاد شخصِ دیگری هم صورت بگیرد؛ اما باید با علاقه‌ی خود خواننده دنبال شود.

پژوهشگران «خواندن برای لذت‌ بردن» را فرآیندی خلاق و فعالانه می‌دانند. آن‌ها معتقدند که در قرن ۲۱، به‌خصوص نوجوانانی که در مرحله‌ی ورود به بزرگسالی هستند، بیش از هر زمانِ دیگری در تاریخِ زندگی انسان‌ها، نیاز دارند که بخوانند و بنویسند.

آن‌ها به این مهارت احتیاج دارند تا انبوهِ اطلاعاتی را که هر روز به آن‌ها وارد می‌شود، برای ثبت زندگی شخصیشان، ارائه‌ی شغلشان و به‌صورت کلی به‌عنوان یک شهروند به کار گیرند و این موضوع در صورتِ اینکه کتاب بخوانند و از آن لذت ببرند، با کیفیتِ بیشتری اتفاق می‌افتد.

در بسیاری از مدارسِ سراسر دنیا، زمان و مکانی از ساعاتِ درسی‌ را به این موضوع اختصاص می‌دهند و بستری فراهم می‌کنند که به دانش‌آموزان لذتِ کتاب خواندن را معرفی کنند. جلسات کتاب‌خوانی برگزار می‌کنند؛ نویسندگان را به کلاس‌های درسی دعوت می‌کنند؛ کلوب‌های کتاب‌خوانی برپا می‌کنند و زمانی را برای به اشتراک‌ گذاشتن نظرات بچه‌ها فراهم می‌کنند.

درمجموع، کتاب خواندن برای لذت بردن، جزء مباحث بسیار مهمی است که در مدارس به آن پرداخته می‌شود. این شیوه، مقابلِ رویکردهایی مانند «خواندن برای آموختن» قرار می‌گیرد که می‌گوید کتاب‌ها به‌وجود آمده‌اند تا مانند معلم به شما مباحثی را آموزش دهند.

در یادداشت چگونه از کتاب خواندن لذت ببریم؟ روش‌های عملی این شیوه از کتابخوانی را توضیح داده‌ایم

دانلود pdf کتاب های  برتر دنیا

1. تقویت مهارت های ارتباطی
یکی از تاثیرات مهم مطالعه بهبود مهارت های ارتباطی شما است. مطالعه کردن باعث می‌شود ذهن شما با موضوعات جدیدی آشنا شود و بیش از پیش تفکر کنید. همین موضوع می‌تواند راهی برای برقراری ارتباطات بهتر با دیگران باشد. افرادی که به مقدار کافی مطالعه می‌کنند، در زمان حضور در اجتماع می‌توانند با توجه به ویژگی‌های شخصیتی فرد مقابل، درمورد موضوعی شروع به صحبت کنند. این افراد راحت‌تر از دیگران می‌توانند عقاید و احساسات خود را بیان کنند. این خود باعث ارتقا کیفیت روابط اجتماعی افراد می‌شود. دانلود کتاب pdf از سایت fa-file

2. کاهش استرس
فرقی ندارد که رمان می‌خوانید، زندگینامه فردی را مطالعه می‌کنید یا به خواندن اشعار و منظومه‌ها علاقمندید، در هر صورت مطالعه کردن می‌تواند تا حد زیادی فشارهای روانی، از جمله استرس را در زندگی شما کم کند. زمانی که کتابی در دست می‌گیرید، گویی نویسنده دست شما را می‌گیرد و با خود به دنیایی دیگر می‌برد. به این ترتیب شما برای چند لحظه‌ای از مسئولیت‌ها و نگرانی‌های زندگی روزمره فاصله می‌گیرید و ذهن و روان‌تان آسوده می‌شود.

3. تقویت مهارت حرف زدن در کودکان
یکی از فواید مطالعه برای کودکان، تقویت مهارت صحبت کردن است. تحقیقات نشان داده است کودکانی که از سنین پایین شروع به مطالعه می‌کنند، از مهارت بیشتری برای صحبت کردن برخوردار خواهند شد. این عادت می‌تواند توسط والدین برای کودکان ایجاد شود. زمانی که کودک می‌بیند والدین او در ساعاتی از روز کتابی در دست می‌گیرند و مطالعه می‌کنند، عادت و علاقه به کتاب خواندن در او نیز شکل می‌گیرد. به این ترتیب، کودک با جهانی بزرگ‌تر روبرو می‌شود که در آن چیزهای جالب زیادی برای یاد گرفتن وجود دارند. اما پیش از هر چیز، این مهارت صحبت کردن است که در کودک تقویت می‌شود.

4. کاهش میزان افسردگی
یکی دیگر از فواید مطالعه، کاهش علایم افسردگی در افراد است. افسردگی نتیجه فکر کردن بیش از حد است، فکر کردن به چیزهایی که ممکن است حتی در دنیای واقعی وجود نداشته باشند اما ذهن آن‌ها را خلق می‌کند. ذهن ما انسان‌ها به طرز عجیبی دوست دارد فعال باشد. مطالعه کردن باعث می‌شود ذهن به شکل مثبتی مشغول شود. به این ترتیب، به جای ایجاد تفکرات بیهوده و عموما غیر واقعی، ذهن با مفاهیمی زیباتر و واقعی‌تر مشغول می‌شود.

پرفروش بهترین کتاب های دنیا

پرفروش بهترین کتاب های دنیا

5. بهبود وضعیت سلامت بدن
تحقیقات زیادی نشان داده است که مطالعه کردن می‌تواند عملکرد مغز را به شکل‌های مختلف بهبود بخشد. زمانی که عملکرد مغز ما تقویت می‌شود، تمام قسمت‌های بدن نیز عملکرد بهتری خواهند داشت. از سوی دیگر، همانطور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، مطالعه کردن باعث ایجاد تاثیرات مثبت در روحیه ما می‌شود. این خود در بهبود وضعیت سلامت فیزیکی ما بسیار موثر است.

6. کند کردن روند پیری مغز
براساس مطالعات صورت گرفته، فعال نگه داشتن ذهن از طریق مطالعه باعث می‌شود روند پیری مغز به تاخیر بیافتد. درحقیقت اتفاقی که در اینجا رخ می‌دهد این است که ذهن مهارت شناختی خود را که معمولا با افزایش سن، ضعیف می‌شود، تقویت می‌کند. بنابراین یکی دیگر از فواید مطالعه را می‌توان جلوگیری از بروز مشکلات ذهنی مربوط به افزایش سن، از جمله آلزایمر عنوان کرد.

صد رمان برتر ایرانی

بهترین کتاب های تاثیر گذار دنیا

بهبود مهارت اظهارنظر در مورد مسائل مختلف
کتاب ها به شما امکان می دهند چیزهایی را که در طول زندگیتان همیشه می دیدید، اینبار از منظری کاملاً متفاوت ببینید. بعنوان مثال، خواندن در مورد یک فرهنگ خاص می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که چگونه این فرهنگ با فرهنگ شما متفاوت است. شما ممکن است با دیدگاه آن فرهنگ موافق نباشید، اما حداقل شما از زاویه جدید به آن نگاه خواهید کرد.
کتاب ها ایده های جدیدی به شما می دهند. دائماً هنگام خواندن یاد می گیرید و می توانید از منظر متعادل تری به جهان نگاه کنید. در صورتی که دیدگاه های دیگر را مطالعه نکنید، (بر اساس ویژگی های بنیادی که داریم) همیشه تمایل خواهید داشت که یک نوع تفکر یک بعدی نسبت به هر موضوعی داشته باشید.
ما کارهایمان را همان طور که فکر می کنیم، عمل می کنیم. زیرا این همان چیزی است که ما در سال های سازندگی آموخته ایم. ما از زاویه تجربه خودمان به چیزها نگاه می کنیم. با استفاده از این لنز می توان به راحتی فرض کرد که راه ما روش صحیح است. کتاب ها به ما کمک می کنند که چیزها را از نقطه نظر جدیدی ببینیم، به ما این امکان را می دهد تا از مفاهیم “درست” یا “نادرست”دست برداریم (تک بعدی بودن) و در عوض جوانب بسیار زیادی را در نظر بگیریم.
سرگرمی رایگان
همه ما دوست داریم کتاب بخریم. خریدن کتاب برای ما یک سرگرمی فوق العاده به حساب می آید. چرا که حتی اگر کتابی را مطالعه نکنیم از ظاهر کتاب و مرور کلی یک کتاب لذت می بریم. مانند وقتی که تریلر یک فیلم را تماشا می کنیم و لذت می بریم اما آن فیلم را به طور کامل نگاه نمی کنیم.
شناخته شده ترین مزیت خواندن، سرگرمی باز کردن صفحات کتاب و دیدن صفحات آن باشد. در حقیقت، سرگرمی های بسیار زیادی از گذشته وجود داشته و دارند، اما مطالعه کتاب از آن جهت سرگمی متفاوتی است که فواید بسیار زیاد دیگری نیز برای ما دارد.دانلود کتاب pdf از سایت fa-file
هر خواننده می داند که مطالعه کتاب می تواند حالت آرامش بخشی را به وجود آورد. با غرق شدن در یک کتاب خوب، تقریباً می توانید هرگونه استرس یا نگرانی را از بین ببرید. شما با خواندن سرگرمی و آرامش دارید که این تنها یکی از بسیاری از موارد عالی در مورد کتاب هاست، و البته بسیار هم جذاب است.
خواندن با داشتن توانایی سرگرمی و القای آرامش، آسایش مداوم برای افراد در هر سنی و از همه جنبه های زندگی را دارا است. سالهاست که این عامل سرگرمی، در صدر سرگرمی های با ارزش قرار دارد و هنوز هم کتاب ها و نوشته ها از محبوبیت بسیار زیادی در دنیا برخوردار هستند. از دیرباز خواندن به عنوان سرگرمی بسیار شگفت انگیز بوده است.
با غرق شدن در یک کتاب خوب، تقریباً می توانید هرگونه استرس یا نگرانی را از بین ببرید.
می توانیم با مطالعه آنلاین کتاب بدون هزینه و حتی جابه جایی با کتاب سرگرم شویم. معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

کتاب های معروف دنیا از سایت فا فایل 

۱. دن کیشوت (Don Quixote)؛ از بهترین رمان های جهان
میگل سروانتز اسپانیایی خالق داستان دن کیشوت، شوالیه‌ای آرام است که با خدمتکار خود به نام سانچو پانزا، سالیان متمادی، مخاطبان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کرده‌اند. اگر این رمان را نخوانده باشید و متولد دهه شصت و اوایل هفتاد باشید، احتمالا انیمیشن این رمان را در برنامه کودک نوبت عصر دیده‌اید.

پیش‌بینی کن، 207 ببر
⚽️پیش‌بینی⚽️

۲. سیر و سلوک زائر (Pilgrim’s Progress)
سیر و سلوک زائر یکی از بهترین رمان های جهان و اثری از جان بانیان است. این کتاب روایتگر سفر معنوی فردی است که برای رسیدن به مقصدی آسمانی با ماجراهای گوناگونی روبه‌رو می‌شود.

۳. رابینسون کروزوئه (Robinson Crusoe)
رابینسون کروزوئه یا رابینسون کروسو نخستین رمان انگلیسی نوشته دانیل دِفو است. بسیاری از کارشناسان و متخصصان، آن را در فهرست بهترین رمان های دنیا قرار داده‌اند.

۴. سفرهای گالیور (Gulliver’s Travels)
اثر هجوآمیز جاناتان سوئیفت را هم کودکان دوست دارند و هم بزرگسالان. سفرهای گالیور به برخی از ممالک دورافتاده جهان، داستان‌هایی ماجراجویانه است که با نگاهی دقیق‌ افکار آدمی را به چالش کشیده است.

۵. تام جونز (Tom Jones)؛ از بهترین رمان های جهان
تام جونز داستان کودکی یتیم است که هنری فیلدینگ آن به رشته تحریر درآورده و ماجراهای زندگی این پسر در قرن هفدهم را روایت می‌کند. در تام جونز ماجراهای عشقی و مسائل پیرامون آن نیز با آب و تاب خاصی به گوش مخاطب می‌رسد. دانلود کتاب pdf از سایت fa-file

۶. کلاریسا (Clarissa)
ساموئل ریچاردسون، نویسنده کتاب کلاریسا، یعنی یکی از طولانی‌ترین کتاب‌های انگلیسی دنیا و نیز ازجمله طولانی ترین رمان های جهان است. نکته جالب توجه درباره آن، ناتوانی خوانندگان از زمین گذاشتن کتاب است. یعنی اگر صفحات نخست آن را بخوانید به احتمال زیاد تا آخرِ این رمان طولانی و پرکشش را می‌خوانید.

۷. تریسترام شَندی (Tristram Shandy)
تریسترام شندی یکی از نخستین کتاب های پرفروش دنیا، نوشته لارنس استرن است. شیوه نوین روایت داستان در این رمان، آن را به یکی از بهترین رمان های جهان بدل کرده است.

جهت دانلود جدیدترین کتاب های pdf  با ترجمه فارسی به لینک زیر مراجعه کنید.

https://fa-file.ir/category/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8

4/5 - (2 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید