رپورتاژ

مزایای خرید ویندوز اورجینال

مزایای خرید لایسنس ویندوز اورجینال زیاد و متنوع هستند؛ برای همین بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که به‌جای خرید نسخه‌های کرک‌شده و غیرقانونی، اقدام به تهیه نسخه اورجینال ویندوز کنند. با پرداخت هزینه Product Key و استفاده از این کد در هنگام نصب ویندوز، شما می‌توانید از نسخه اورجینال سیستم‌عاملتان استفاده کنید؛ با این کار از تمامی خدمات کمپانی مایکروسافت بهره‌مند می‌شوید و مزیت‌های دیگری نیز برایتان به‌بار می‌آید که حتما با شنیدن آن‌ها ترغیب به خرید این محصول به‌صورت قانونی می‌شوید.

ویندوز اورجینال چیست؟

ویندوز‌هایی که در بازار ایران عرضه می‌شوند، در 2 نوع اورجینال و کرک‌شده به فروش می‌رسند. نسخه‌های کرک‌شده در واقع همان نسخه‌های غیر قانونی هستند که با مبالغ بسیار کم و در قالب دی‌وی‌دی در بسیار از مراکز خرید تجهیزات کامپیوتری عرضه می‌شوند.

خرید نسخه‌های کرک‌شده نه‌تنها احتمال بروز مشکلات مختلف را در کامپیوترتان بالا می‌برد، بلکه عملی غیرانسانی و غیرقانونی است؛ بنابراین پیشنهاد می‌دهیم حتما نسخه اورجینال ویندوز را بخرید و آن را روی کامپیوترتان نصب کنید که دیگر درگیر مشکلات نسخه‌های کرک‌شده نشوید و هیچ مشکلی نیز برای کامپیوترتان به‌وجود نیاید.

مزیت‌های خرید لایسنس ویندوز

در ادامه تمام مزیت‌های خرید لایسنس ویندوز 10،11 را به‌طور کامل لیست می‌کنیم و توضیح می‌دهیم.

عدم نیاز به کرک

با خرید لایسنس ویندوز، دیگر درگیر مشکلات استفاده از کرک‌ها و نرم‌افزار‌های فعال‌ساز نمی‌شوید. این نرم‌افزار‌ها خود به‌شکل ویروس عمل می‌کنند و احتمال تخریب اطلاعات داخل سیستمتان را بالا می‌برند. بسیاری از آنتی‌ویروس‌ها نیز این نرم‌افزار‌ها را به‌عنوان ویروس شناسایی می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل در اغلب موارد برای استفاده از آن‌ها باید حتما آنتی‌ویروس‌های کامپیوترتان را خاموش کنید.

نسخه‌های فعالساز در بازار متنوع هستند؛ بنابراین شاید یک فعال‌ساز به‌خوبی روی کامپیوترتان جواب ندهد؛ برای همین مدت‌ها باید در اینترنت به‌دنبال فعال‌ساز مناسب بگردید و زمان و انرژی‌تان را صرف این کار کنید.

به‌دلیل وجود کد‌های مخربی که در بسیاری از نرم‌افزار‌های مخصوص کرک وجود دارد و همچنین مشکلات پیداکردن فعال‌ساز، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند نسخه اصلی و اورجینال ویندوز را بخرند و با تهیه Product Key از مشکلاتی مانند نرم‌افزار‌های فعال‌ساز راحت شوند.

دریافت جدیدترین آپدیت‌های ویندوز

با ویندوز‌های کرک‌شده امکان اتصال به سرور‌های کمپانی مایکروسافت برای آپدیت‌های ویندوزتان را ندارید؛ اگر این کار را انجام دهید، مایکروسافت متوجه جعلی‌بودن کرک آن می‌شود و با مشکلی به نام ارورلایسنس روبه‌رو خواهید شد. برای همین در صورت تمایل برای دریافت آپدیت‌های مایکروسافت باید حتما اقدام به خرید لایسنس ویندوز کنید.

کمپانی مایکروسافت در بازه‌های زمانی مختلف آپدیت‌های متنوعی را برای سیستم‌عامل ویندوز ارائه می‌دهد؛ این آپدیت‌ها شامل 3 بخش مختلف هستند که در ادامه آن‌ها را لیست می‌کنیم:

  • برطرف‌کردن مشکلات و باگ‌های سیستم

  • آپدیت امنیت سیستم

  • اضافه‌کردن برنامه‌های جدید و متنوع

اگر نسخه‌های کرک‌شده را بخرید، از تمام این آپدیت‌ها محروم خواهید بود. در نسخه‌های قبلی ویندوز نیز ممکن است برخی باگ‌ها یا مشکلات وجود داشته باشد یا فلان برنامه خاص روی آن نصب نباشد که در این صورت مجبور هستید تا همیشه با این مشکلات دسته‌وپنجه نرم کنید.

پشتیبانی مایکروسافت

پشتیبانی مایکروسافت

هر چند کمپانی مایکروسافت به‌دلیل مشکلاتی مثل تحریم‌ها ممکن است به کاربران ایرانی خدمات ارائه ندهد؛ اما با مخفی‌کردن هویتتان می‌توانید از این مزیت نیز بهره‌مند شوید. کمپانی مایکروسافت پشتیبانی 24 ساعته در تمام 7 روز هفته دارد؛ بنابراین در هر زمانی که به مشکلی در استفاده از کامپیوتر و سیستم‌عامل ویندوزتان برخوردید، می‌توانید با پشتیبانی ارتباط بگیرید تا مشکلاتتان را در سریع‌ترین زمان برطرف کنند.

کافیست تا در حین مکاتبه با تیم پشتیبانی مایکروسافت، هویت ایرانی خود را مخفی کنید؛ اکنون هر سؤال و نیازی که داشته باشید، تیم پشتیبانی به آن پاسخ خواهد داد.

سرعت عمل بهتر سیستم‌عامل

سیستم‌عامل‌های کرک‌شده سرعت‌عمل بسیاری کمی دارند که این به 2 علت است؛ اولا این سیستم‌عامل‌ها شامل آپدیت‌های مایکروسافت نمی‌شوند؛ بنابراین برنامه‌هایی را که موجب سازگاری بیشتر این سیستم با اپلیکیشن‌ها می‌شود، نخواهند داشت. ثانیا این سیستم‌عامل‌ها خیلی سریع دچار ویروس خواهند شد که همین ویروس‌ها نیز روی سرعتشان تأثیر منفی می‌گذارد.

با خرید لایسنس ویندوز 11،10 و سایر نسخه‌ها، دیگر درگیر مشکلاتی مثل سرعت‌عمل کم سیستم نخواهید بود؛ چون مایکروسافت همواره آپدیت‌هایی را منتشر می‌کند که سازگاری ویندوز را با سایر برنامه‌ها بالا می‌برد. شما می‌توانید خیلی راحت این آپدیت‌ها را دانلود کنید و از مزیت‌هایشان بهره‌مند شوید.

سرعت عمل بهتر سیستم‌عامل

امنیت

با نصب نسخه‌های کرک‌شده ویندوز، از همان ابتدای نصب، امنیت سیستمتان را از بین می‌برید؛ چون نرم‌افزار‌های فعال‌ساز ممکن است دارای ویروس‌های مختلفی باشند.

مایکروسافت طی آپدیت‌های جدید خود سعی می‌کند تمام مشکلات امنیتی سیستم را برطرف کند؛ در واقع بسیاری از آپدیت‌های این کمپانی برای ازبین‌بردن رخنه‌های امنیتی است؛ بنابراین اگر می‌خواهید درگیر مشکلات امنیتی نشوید، نسخه‌های اورجینال ویندوز را بخرید.

استفاده از کامپیوتر در خارج از کشور

در صورت استفاده از نسخه‌های کرک‌شده، امکان استفاده از رایانه‌تان در بسیاری از کشور‌های دنیا وجود ندارد. در واقع کرک‌کردن در بسیاری از کشور‌ها نوعی جرم است و برای همین آن‌ها اجازه استفاده از ویندوز‌های کرک‌شده را به کاربران نمی‌دهند.

اگر دائما در حال سفر به کشور‌های خارجی هستید، بهتر است با خرید لایسنس ویندوز و استفاده از نسخه اورجینال مشکلات مربوط به استفاده از کامپیوترتان را در خارج از کشور از بین ببرید.

جمع‌بندی

در این مطلب درباره مزیت‌های خرید لایسنس ویندوز صحبت کردیم. اگر اقدام به خرید ویندوز اورجینال کنید، دیگر مشکلات ویندوز‌های کرک‌شده نخواهید شد و تا مدتی طولانی می‌توانید از مزیت‌های آن‌ها بهره‌مند شوید. این مزیت‌ها به‌قدری زیاد هستند که حتی مبتدی‌ترین کاربران را نیز ترغیب به خرید نسخه اورجینال می‌کنند. برای خرید لایسنس ویندوز پیشنهاد می‌دهیم حتما به منابع معتبر مراجعه کنید و از طریق آن‌ها خریدتان را انجام دهید تا مطمئن شوید لایسنس معتبر و مطمئن تهیه کرده‌اید.

یکی از این منابع سایت آن لایسنس است.

قاعدتا خرید لایسنس ویندوز مزیت‌های مهم دیگری نیز دارد که در طول این مطلب به آن‌ها اشاره‌ای نکردیم. شما می‌توانید بعد از چندبار استفاده از ویندوزهای اصلی متوجه تمام این مزیت‌ها شوید؛ بنابراین ازهمین‌حالا خرید ویندوزهای کرک‌شده را متوقف کنید و به‌دنبال منبعی معتبر برای تهیه ویندوز کرک‌شده بگردید. با این سیستم‌عامل‌ها قطعا تجربه کاربری بهتری از آن‌ها خواهید داشت؛ به‌نحوی که تمایلتان بابت خرید نسخه‌های کرک‌شده و غیرقانونی به‌طور کامل از بین می‌رود. قیمت نسخه اصلی هر چند بالاست؛ اما در مقابل، کیفیت خیلی خوبی را برایتان به‌همراه می‌آورد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید