رپورتاژ

برای فروش موفق در بازار عید 1402، crm را درست یاد بگیرید و خوب بکارببرید!

از آنجایی که بازار عید برای اکثر کسب و کارها پر رونق است و تعداد مشتریان افزایش پیدا می‌کند، به یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری نیاز است تا تمام اطلاعات مورد نیاز ثبت شود. بنابراین برای از بین بردن چالش‌های این دوره زمانی، بهتر است از یک راهکار هوشمند CRM در کسب و کار خود بهره ببرید.

شرکت‌های تجاری یا فعالان تولیدی و خدماتی مانند چاپخانه‌ها، آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها و شرکت‌های دیگر که در ماه‌های پایانی سال مشتری بیشتری دارند، می‌توانند با اتوماسیون کردن فرآیندهای خود سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند و تعداد فروش بیشتری داشته باشند.

CRM چیست؟

CRM مخفف مدیریت ارتباط با مشتری است. برای اینکه بدانید CRM چیست؟ پس از مطالعه مقاله مربوطه در صفحه (https://www.payamgostar.com/fa/crm/what-is-crm-software) باید بطور خلاصه درنظر داشته باشید که CRM یک سیستم برنامه ریزی شده برای مدیریت ارتباط با مشتریان فعلی و مشتریان آتی کسب و کارهاست.

CRM در یک شرکت، تمام تعاملات با مشتریان بالقوه و موجود را ذخیره می‌کند. این اطلاعات شامل همه چیز از اولین بازدید مشتری از وب سایت و فعالیت در آن، زمان دقیقی که پیشنهاد فروش شما را باز کرده و مدت زمانی که به آن نگاه کرده، می‌شود.

یک سی ار ام همه کاره، دارای سرویس‌های متنوع در فروش، بازاریابی و اتوماسیون خدمات است، تعاملات را خودکار می‌کند و به نمایندگان فروش قدرت می‌دهد تا روند فروش را روان‌تر کنند. شما از طریق سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان خود می‌توانید داده‌ها و فرصت‌های فروش را تجزیه و تحلیل کرده و خدمات به مراتب با کیفیت‌تری را به مشتریان ارائه دهید.

مزایای CRM چیست و چگونه به افزایش فروش سازمان‌ها کمک می‌کند؟

مزایای CRM چیست و چگونه به افزایش فروش سازمان‌ها کمک می‌کند؟

زمانی که کسب‌و‌کار شما رشد می‌کند، پیگیری سنتی مشتریان با فایل‌های مختلف و نوشتن یادداشت‌ها در مکان‌های مختلف تقریبا غیرممکن می‌شود. مدیریت این نوع مجموعه نه تنها زمان و انرژی می‌برد، بلکه ممکن است همه اطلاعات خود را به یکباره از دست بدهید. این روند تیم شما را خسته و به دنبال آن، مشتریان را ناامید می‌کند.

خرید CRM برای سازمان‌ها مزایای بسیاری به همراه دارد. با مطالعه شرایط مربوط به خرید و قیمت CRM در این لینک (https://www.payamgostar.com/fa/pricing) می‌توانید موارد زیر را نیز به عنوان دستاوردهای بکارگیری یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان برای کسب و کارتان در نظر بگیرید:

تجربه مشتری بهتر

زمانی که اطلاعات زیادی در مورد مشتری بالقوه خود دارید، ارائه یک تجربه خرید بسیار آسان‌تر می‌شود. اطلاعاتی مانند بازدید هر پست وبلاگ، ایمیل، کتاب الکترونیکی که باز کرده‌ یا خوانده‌اند و جزئیات دیگر به شما یک دید وسیع می‌دهد. شما می‌توانید بر طبق داده‌های ثبت شده در CRM، مشتریان را طبقه‌بندی و پیام‌های تبلیغاتی خود را شخصی‌سازی کنید.

افزایش بهره‌وری کارکنان

با یک سی ار ام، می‌توانید کارهایی مانند ثبت تماس و فعالیت، گزارش‌دهی، ایجاد معامله و موارد دیگر را خودکار کنید. هرچه تیم فروش زمان کمتری را برای کارهای اداری صرف کنند، تعداد ساعات بیشتری با مشتریان بالقوه ارتباط دارند. درنتیجه بهره‌وری کارکنان و درآمد شما به نسبت افزایش خواهد یافت.

افزایش همکاری تیمی

یک مدیر فروش می‌تواند فورا ببیند که چگونه و چه زمانی پرسنل با خریداران تماس می‌گیرند و آن‌ها را دنبال می‌کنند. مدیر وظایف را در نرم‌افزار تعریف کرده و با همه تیم به اشتراک می‌گذارد. سپس امکان مشاهده وضعیت هر وظیفه و درصد پیشرفت وجود دارد. بنابراین کارمندان یک تیم فروش می‌توانند بهترین شیوه‌های فروش را یاد بگیرند.

پیش بینی فروش

از آنجایی که تمام تماس‌ها، مکالمات و سوابق مشریان در CRM ثبت می‌شوند، با مراجعه به فاکتورهای فروش می‌توانید محصولات پرفروشتان را شناسایی کنید. با بررسی فاکتورهای فروش گذشته و جزئیات گفتگو با مشتریان، امکان سنجش نیاز و رفتار خرید مشتری فراهم می‌شود. درنتیجه با استفاده از داده‌های مفید، فروش خود را پیش‌بینی کنید.

مراحل استفاده از نرم ‌افزار CRM و شروع کار با آن

هنگامی که سیستم سی آر ام خود را توسعه دادید، وقت راه‌اندازی آن است. شروع کار با CRM مراحلی دارد که بهتر است آن‌ها را به ترتیب رعایت کنید. این مراحل عبارتند از:

1-    اضافه کردن تیم فروش به نرم افزار

هرچه زودتر بتوانید با استفاده از سی آر ام به تمام فرآیندهای تکراری تیم خود را آگاه شوید، داده‌های شما جامع‌تر و دقیق‌تر خواهد بود. به همین دلیل اولین قدم در پیاده سازی سی آر ام اضافه کردن کاربران است.

2-    سفارشی کردن تنظیمات متناسب با کسب وکار

CRMشما باید منعکس‌کننده فرآیند فروش شما باشد. این بدان معناست که به‌طور دقیق مراحلی را که مشتری طی می‌کند از سرنخ تا تبدیل شدن به فرصت فروش و مشتری را نشان دهد. شما باید نحوه خرید محصول یا خدمات توسط مشتریان بالقوه را مشاهده و اندازه‌گیری کنید. از تماس اولیه با فروشنده گرفته تا مدت زمان امضای قرارداد و سایر مراحل در این بین را بررسی کنید.

3-    ورود اطلاعات مشتریان، شرکت‌ها و معاملات

به احتمال زیاد، شما در حال حاضر از نرم افزارها یا دفاتر مختلفی برای پیگیری فرصت‌ها و مشتریان خود استفاده می‌کنید. تقریبا هر نرم‌افزار CRM امکان آپلود یک فایل (مانند اکسل) را دارد که می‌توانید تمام اطلاعات از نرم‌افزارهای مختلف را وارد آن کنید. بنابراین داده‌ها به طور یکپارچه بین سیستم‌های قدیمی و جدید شما جریان پیدا می‌کند.

4-    تنظیم داشبورد متناسب با اهداف

در هر کسب و کاری شما باید یک نمای کلی و شفاف از عملکرد تیم خود داشته باشید تا بر فعالیت آن‌ها نظارت کرده و آموزش لازم را متناسب با نیاز پرسنل ارائه دهید. بر همین اساس داشبورد CRM مانند یک کنترل پنل است که می‌توانید آن را مطابق با نیازهای خاص خود سفارشی کنید. انتخاب کنید کدام یک از آمارهای کسب و کار (مانند میزان موفقیت فروش، میزان شکست یا موارد دیگر) بر اساس اهداف و فرآیند فروش شما در داشبورد نمایش داده شود.

5-    فعال‌سازی گزارش‌ها

به عنوان یک مدیر فروش، بهتر است زمان زیادی را صرف بررسی داده‌ها نکنید و نمایندگان فروش شما باید تا حد امکان زمان بیشتری را به فروش اختصاص دهند. به همین دلیل دریافت گزارش‌های روزانه، هفتگی، ماهانه و یا فصلی از طریق CRM ایده خوبی است.

با استفاده از سی‌آر‌ام می‌توانید گزارش‌های متنوعی دریافت کنید. این گزارش‌ها ممکن است شامل فعالیت‌هایی که توسط پرسنل فروش ایجاد شده مانند اضافه کردن یا تکمیل اطلاعات مشتری، تماس‌های انجام‌شده توسط نماینده، معاملات برنده شده و یا نرخ حفظ مشتری باشد.

CRM پیام گستر، پلتفرمی مناسب برای کسب و کارها در بازار عید 1402

CRM پیام گستر، پلتفرمی مناسب برای کسب و کارها در بازار عید 1402

نرم ‌افزارCRM  مدیریت ارتباط با مشتریان Payamgostar، یک ابزار قدرتمند است که به کسب و کارها کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را کامل‌تر ببینند. با استفاده از قابلیت‌های آن می‌توانید در بازار عید، رویکردهای فروش، بازاریابی و خدمات مشتری خود را بهینه کنید تا مشتریان دسترسی بهتری داشته باشند و از این طریق رضایت‌مندی را افزایش دهید.

برای آشنایی، مقایسه و بررسی امکانات نرم افزار در قالب یک نسخه رایگان 30 روزه می توانید با مراجعه به آدرس وبسایت این شرکت و یا تماس با مشاوران فروش آن، از دموی رایگان CRM پیام گستر استفاده کنید:

وبسایت: www.payamgostar.com

ایمیل: info@payamgostar.com

تلفن: 02149714

5/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید