رپورتاژ

نقل قول های الهام بخش مارگارت تاچر؛ زنی که از سخن گفتن نمی ترسید

مارگارت تاچر، نخست وزیر بریتانیا از سال 1979 تا 1990، زنی بود که با شجاعت، قاطعیت و تعهد راسخ به باورهایش شناخته می شد. او اولین زنی بود که به این مقام رسید و دوران زمامداری او با تحولات سیاسی و اقتصادی عمیقی در بریتانیا همراه بود. تاچر به خاطر سخنرانی های قدرتمند و نقل قول های الهام بخشش مشهور بود که هنوز هم امروزه طنین انداز می شود.

نقل قول های الهام بخش

 • “این فقط مردها نیستند که سیاست می کنند؛ زنان هم سیاست می کنند.”

این نقل قول از سخنرانی تاچر در کنفرانس حزب محافظه کار در سال 1975 گرفته شده است. این نقل قول به وضوح نشان دهنده تعهد او به برابری جنسیتی و تمایل او برای شکستن موانع برای زنان در سیاست بود.

تاچر در دوران زمامداری خود، گام های بلندی برای پیشبرد برابری جنسیتی در بریتانیا برداشت. او اولین زنی بود که به مقام نخست وزیری رسید و تعداد زنان در کابینه او بیش از هر نخست وزیر دیگری در تاریخ بریتانیا بود. او همچنین قوانینی را برای ترویج برابری در محل کار و افزایش فرصت های آموزشی برای زنان معرفی کرد.

تاچر الهام بخش زنان در سراسر جهان بود که به دنبال ورود به سیاست و رهبری بودند. او ثابت کرد که زنان می توانند به بالاترین مقامات دست پیدا کنند و تأثیر مثبتی بر دنیای خود بگذارند.

 • “ما باید به خودمان ایمان داشته باشیم. ما باید به توانایی های خود ایمان داشته باشیم. ما باید به کشورمان ایمان داشته باشیم.”

این نقل قول از سخنرانی تاچر در کنفرانس حزب محافظه کار در سال 1980 گرفته شده است. این نقل قول به وضوح نشان دهنده خوش بینی و ایمان او به آینده بریتانیا بود.

تاچر در زمانی زمام امور بریتانیا را به دست گرفت که این کشور با چالش های اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی روبرو بود. او با قاطعیت و عزم راسخ به دنبال اصلاحات اقتصادی و احیای غرور ملی بود. سیاست های او بحث برانگیز بود، اما در نهایت منجر به رشد اقتصادی و افزایش سطح زندگی برای بسیاری از بریتانیایی ها شد.

تاچر به خاطر میهن پرستی و تعهدش به بریتانیا شناخته می شد. او به هویت ملی بریتانیا افتخار می کرد و مصمم بود این کشور را به مکانی بهتر برای همه تبدیل کند.

 • “هیچ جایگزینی برای پیروزی وجود ندارد.”

این نقل قول از یکی از مصاحبه های تاچر گرفته شده است. این نقل قول به وضوح نشان دهنده عزم راسخ او برای رسیدن به اهدافش بود.

تاچر زنی بود که از شکست نمی ترسید. او مصمم بود به اهدافش برسد، حتی زمانی که شانس ها علیه او بود. او به سختی تلاش کرد و هرگز از باورهایش دست نکشید.

تاچر الهام بخش افرادی است که به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند، مهم نیست که چقدر چالش برانگیز به نظر می رسد. او نشان داد که با سخت کوشی، عزم راسخ و ایمان به خود، هر چیزی ممکن است.

 • “اگر می خواهید چیزی را تغییر دهید، باید آن را بپذیرید.”

این نقل قول از یکی از کتاب های تاچر گرفته شده است. این نقل قول به وضوح نشان دهنده تمایل او برای مقابله با چالش ها و ایجاد تغییر بود.

تاچر از اینکه از وضعیت موجود راضی باشد نمی ترسید. او همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود اوضاع بود، حتی زمانی که به معنای به چالش کشیدن هنجارها یا مقابله با قدرتمندان بود.

تاچر الهام بخش افرادی است که از وضع موجود ناراضی هستند و خواهان تغییر هستند. او نشان داد که با شجاعت، تعهد و تمایل به اقدام، می توان تفاوت ایجاد کرد.

نقل قول های دیگر:

  • من از اینکه متفاوت باشم نمی ترسم.
  • تنها چیزی که از آن می ترسم این است که به اندازه کافی تلاش نکنم.
  • اگر با چیزی مشکلی دارید، آن را تغییر دهید.
  • هیچ چیز نمی تواند جلوی زنی که مصمم است به هدفش برسد، بایستد.
  • موفقیت بهترین انتقام است.

میراث

مارگارت تاچر یکی از بحث برانگیزترین و تاثیرگذارترین شخصیت های سیاسی قرن بیستم بود. او زنی بود که با شجاعت، قاطعیت و تعهد راسخ به باورهایش شناخته می شد. نقل قول های الهام بخش او همچنان امروزه طنین انداز است و او به عنوان الگویی برای زنان در سراسر جهان که به دنبال رهبری هستند، باقی خواهد ماند.

تاثیر تاچر بر جهان

تاچر تأثیر عمیقی بر بریتانیا و جهان داشت. سیاست های او اقتصاد بریتانیا را متحول کرد و به شکل گیری دنیای مدرن کمک کرد. او زنی بود که از شکست نمی ترسید و همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود اوضاع بود.

تاچر به عنوان یک الگو

تاچر الهام بخش زنان در سراسر جهان است که به دنبال رهبری هستند. او نشان داد که زنان می توانند به بالاترین مقامات دست پیدا کنند و تأثیر مثبتی بر دنیای خود بگذارند. او همچنین الهام بخش افرادی است که از وضع موجود ناراضی هستند و خواهان تغییر هستند.

نتیجه گیری

مارگارت تاچر زنی قدرتمند و الهام بخش بود که میراثی ماندگار از خود به جای گذاشت. نقل قول های او همچنان امروزه طنین انداز است و او به عنوان الگویی برای زنان در سراسر جهان که به دنبال رهبری هستند، باقی خواهد ماند.

دانشگاه کسب و کار، یک رسانه آنلاین جامع در حوزه ی کسب و کار است که به دنبال یاری رساندن به شما در مسیر موفقیت در دنیای تجارت و کارآفرینی است. در این دانشگاه مجازی، به تمامی جنبه های کسب و کار، از مدیریت و استارتاپ تا بازاریابی و روانشناسی، پرداخته می شود. با دنبال کردن دانشگاه کسب و کار می توانید از جدیدترین اخبار و مطالب مربوط به حوزه ی کسب و کار و تجارت باخبر شوید، مهارت های خود را ارتقا دهید، ایده های جدیدی برای کسب و کارتان بدست آورید و در نهایت به موفقیت و ثروت برسید.

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه کسب و کار و یافتن کلیدهای طلایی موفقیت در دنیای کسب و کار، همین حالا به وبسایت ما سر بزنید!

منبع: https://businessuni.net/what-made-margaret-thatcher-an-iron-lady/

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. با عرض سلام و خداقوت
  در راستای تحقیقات من این مقاله خیلی کمک کننده بود
  خیلی ممنون بابت این مقاله کاربردی و سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید