رپورتاژ

مکالمه انگلیسی را با این نکات آسان فرا بگیرید

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یکی از مهمترین اصول زندگی هر فرد در دنیای مدرن است. برای تسلط بر زبان انگلیسی، باید چندین مهارت را همزمان یاد بگیرید. مهارت هایی که ابتدا باید روی آنها تمرکز کرد: گرامر، املا و واژگان.

آیا افراد مختلفی را دیده اید که به راحتی صحبت می کنند و قدرت بیان بالایی دارند؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس قطعاً می گویم که آنها بهتر از شما نیستند، آنها فقط روی واژگان، املا و الگوهای گفتاری خود کار کرده اند. خوب می توان گفت که برخی افراد باهوش، با استعداد یا نخبه به دنیا می آیند، اما باید بگویم که می توانید کیفیت ارتباطات را نیز با تمرین مداوم روز به روز ارتقا دهید. این مقاله به شما کمک می کند تا همه چیز را در مورد صحبت کردن به زبان انگلیسی بیاموزید.

ارزش شما در کلماتی است که به زبان می آورید، زیرا آنها منعکس کننده شخصیت شما هستند. هرچه بهتر باشید، روان تر باشید، تاثیرگذارتر خواهید بود. شما باید روی مهارت های صحبت کردن خود کار کنید تا منظور خود را به خوبی منتقل کنید و خوب باشید.

تماشای فیلم و سریال انگلیسی.

اولین قدم برای این مرحله این است که یک فیلم یا سریال مورد علاقه را متناسب با سطح خود انتخاب کنید. سعی کنید با فیلم ها و سریال های ساده با لهجه آمریکایی شروع کنید. برای شروع می توانید از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید، اما به تدریج فیلم ها و سریال ها را بدون زیرنویس تماشا کنید و فقط گوش دهید.

ممکن است برای شما هم سوالی پیش بیاید که می توانید با تماشای فیلم و سریال انگلیسی یاد بگیرید؟ باید بگویم که تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی مهارت های شما را تقویت می کند. این مهارت ها عبارتند از: انگلیسی گفتاری و گفتاری، ضرب المثل های انگلیسی، مکالمات ساختاری و غیر رسمی، عبارات مختلف انگلیسی، مهارت های شنیداری، مهارت های گفتاری. همچنین دیدن حرکات و احساسات بازیگر باعث می شود نه تنها کلمات را به خاطر بسپارید. در عوض، جملات و کلمات را درک کنید و آنها را برای همیشه در ذهن خود نگه دارید.

به انگلیسی فکر کنید

گاهی اوقات مشکل خوب صحبت کردن به زبان انگلیسی، خود زبان نیست، بلکه طرز فکر شماست.

اگر به زبان مادری خود فکر می کنید و سپس سعی می کنید آن فکر را به انگلیسی ترجمه کنید و صحبت کنید، باید گفت که ترجمه کار ساده ای نیست! حتی افرادی که به دو یا چند زبان مسلط هستند در جابجایی بین زبان ها مشکل دارند. راه حل این است که به زبان انگلیسی فکر کنید.

شما می توانید آن را در هر مکان و هر زمان انجام دهید. سعی کنید زمانی که به روز خود فکر می کنید از انگلیسی استفاده کنید. یا زمانی که می خواهید انتخاب کنید چه چیزی را در یک رستوران سفارش دهید. سعی کنید از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی برای جستجوی کلمات نیز استفاده کنید. این تضمین می کند که از زبان خود استفاده نکنید و کلمات را ترجمه نکنید. اما مکالمه انگلیسی خوبی وجود دارد.

با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که وقتی به انگلیسی فکر می کنید چقدر راحت تر صحبت می کنید.

گویندگان انگلیسی را تماشا کنید و از آن تقلید کنید.

وقتی کوچکتر بودیم، همیشه حرف های دیگران را تقلید می کردیم که معمولاً به آنها آسیب می رساند. این فعالیت یک راه عالی برای یادگیری یک زبان خارجی است!

وقتی فیلم یا ویدیویی را تماشا می کنید که در آن انگلیسی زبانان بومی صحبت می کنند. سعی کنید آنچه را که بعد از گفتگو یا در حین گفتگو می گویند تقلید کنید. تمام تلاش خود را بکنید تا آن را مانند آنها تلفظ کنید و با نحوه بیان کلمات سازگار باشید. همچنین می توانید به نحوه حرکت لب های خود برای بهبود تلفظ توجه کنید.

فقط لازم نیست در حین تماشای ویدیو این کار را انجام دهید! اگر در اطراف افرادی هستید که انگلیسی صحبت می کنند، می توانید سعی کنید آنچه را که می گویند حفظ کنید و زیر لب تکرار کنید.

از آینه استفاده کنید.

هر زمان که می توانید، چند دقیقه در روز را به نشستن جلوی آینه و صحبت کردن اختصاص دهید.

موضوعی را انتخاب کنید که می خواهید درباره آن صحبت کنید، یک تایمر را برای 2-3 دقیقه تنظیم کنید و فقط صحبت کنید. هدف از این تمرین این است که هنگام صحبت کردن، دهان، صورت و زبان بدن خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید وانمود کنید که دارید با یک دوست چت می کنید زیرا این باعث می شود احساس کنید با شخص دیگری صحبت می کنید. لطفا چند دقیقه صحبت کنید.

دست از حرف زدن برندار! اگر در تلفظ کلمه ای که نمی دانید مشکل دارید، سعی کنید آن را به شکل دیگری یا با کلمه ای مشابه بیان کنید. سپس، پس از دو یا سه دقیقه، می توانید کلمه و نحوه تلفظ آن را جستجو کنید. این قطعا به شما در درک نوع کلمه یا عبارتی که با آن مشکل دارید کمک می کند.

منبع : آموزش مکالمه انگلیسی (سایت لنگوئج دانلود)

4.5/5 - (2 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید