رپورتاژ

نحوه استفاده از ویپ و پاد‌ سیستم + آموزش ویپ کشیدن

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و تکفای هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد!

اگر به تازگی با دنیای ویپینگ آشنا شده حتما متوجه شدید که استفاده از ویپ به سادگی سیگار نیست! پس اگر قصد استفاده از دستگاه ویپ و یا پاد را دارید تا انتها‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از ویپ

دستگاه‌های ویپ در انواع مختلف و مدل‌های متفاوتی تولید و به بازاری‌های جهانی عرضه می‌شوند اما به طور کلی نحوه استفاده از تمامی آن‌ها یکسان بوده و تنها در برخی از موارد جزئی با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال طرز استفاده از ویپ اسموک و طرز استفاده ویپ vaporesso یا دیگر برند‌های سازنده دستگاه ویپ مشابه به یکدیگر می‌باشند. به همین دلیل آموزش کشیدن ویپ را در قالب 5 گام اصلی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

گام اول: آماده سازی ابتدایی دستگاه ویپ

شما برای آن که بتوانید از دستگاه ویپ خود استفاده کنید ابتدا باید آن را آن از جعبه خارج کرده و به کمک دفترچه راهنمای محصول قطعات مختلف دستگاه مثل دکمه فایر، محل درب کارتریج و … را شناسایی کنید. وابسته به مدل دستگاه و برند سازنده آن جایگاه برخی قطعات متفاوت خواهد بود.

گام دوم: پر کردن مخزن دستگاه با جویس یا سالت نیکوتین

پر کردن مخزن دستگاه با جویس یا سالت نیکوتین

پس از بررسی قطعات مختلف دستگاه ویپ و پیدا کردن درب کارتریج، باید برای پر کردن مخزن دستگاه اقدام کنید. توجه داشته باشید که اگر دستگاه مورد نظر شما پاد باشد، برای پر کردن مخزن آن باید از سالت نیکوتین و اگر ویپ باشد باید از جویس برای این کار استفاده کنید. با بخار شدن این مایع توسط المنت دستگاه ویپ فرآیند اصلی ویپینگ شکل خواهد گرفت.

پر کردن مخزن دستگاه کار بسیار ساده‌ای می‌باشد؛ تنها لازم است درب کارتریج را باز کرده و به آرامی مخزن مورد نظر را با جویس پر کنید. دقت داشته باشید که نباید مخزن دستگاه به صورت کامل از جویس پر شود بلکه باید سر آن کمی خالی باشد.

  • توجه داشته باشید که نحوه ریختن جویس در ویپ vaporesso با دیگر دستگاه‌های ویپ از برند‌ها مختلف تفاوتی ندارد و این دستگاه تنها از نظر جایگاه مخزن با یکدیگر متفاوت هستند.
  • نحوه ریختن جویس در ویپ قلمی هم مشابه سایر دستگاه‌های ویپ است با این تفاوت که در برخی از مدل‌های ویپ قلمی امکان جدا کردن مخزن از بدنه اصلی دستگاه جهت سهولت پر کردن آن وجود دارد.

گام سوم: صبر کردن

شاید گام سوم راه اندازی ویپ و ویپ کشیدن ساده به نظر به رسد اما از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. شما به عنوان کاربر دستگاه ویپ باید پس از پر نمودن مخزن آن حداقل به مدت 10 دقیقه به دستگاه خود استراحت داده و پس از آن برای روشن کردن و استفاده از دستگاه اقدام کنید.

دلیل انجام این کار به دلیل آن است که داخل کویل دستگاه ویپ و پاد سیستم پنبه مخصوصی وجود دارد و برای انجام فرآیند تبدیل مایع ویپ به بخار، این پنبه باید به طور کامل به جویس یا سالت نیکوتین آغشته شود. در غیر این صورت پنبه کویل خواهد سوخت و برای استفاده مجدد از دستگاه باید کویل دستگاه را تعویض کنید. بنابراین لازم است تا پیش از روشن کردن دستگاه و استفاده از آن به مدت 10 الی 15 دقیقه پس از پر کردن مخزن صبر کنید.

گام چهارم: تنظیم نمودن دستگاه ویپ

قطعات دستگاه ویپ

اگر دستگاه ویپ شما نوع توان متغیر باشد، می‌توانید بر اساس کویل و کارتریج دستگاه و متناسب با نیازی که از دستگاهتان دارید، توان خروجی آن را تنظیم کنید. این نوع از دستگاه‌های ویپ دارای دکمه تنظیمات و صفحه نمایش هستند.

بنابراین گام چهارم راه اندازی دستگاه ویپ مربوط به مدل‌هایی می‌باشد که دارای دکمه تنظیمات بوده و کاربران می‌توانند توان دستگاه را بر اساس میزان وات درج شده بر روی کویل تغییر دهند. به این ترتیب میزان حرارت و همچنین میزان بخاری که تولید می‌شود هم متغیر خواهد بود.

  • نکته: برای افزایش طول عمر دستگاه خود هیچگاه توان خروجی آن را خارج از بازه مجاز برای کویل دستگاه تنظیم نکنید.

گام پنجم: کام بگیرید!

در صورت انجام تمامی مراحل قبلی دستگاه شما آماده کام گیری شده است برای ویپ کشیدن لبه دستگاه را در دهان خود قرار داده و کام بگیرید ‌و همزمان دکمه فایر ویپ یا پاد را فشار دهید و پس از سپری شدن چند ثانیه (پیش از از اتمام کام گیری) آن را رها کنید.

البته باید به این هم اشاره کرد برخی از دستگاه‌ها دکمه ندارند،‌ در عوض حس‌گراهایی دارند که به صورت اتوماتیک کام گرفتن شما را حس کرده و دستگاه را فعال می‌کنند.

کلام آخر

استفاده از ویپ کار سخت و پیچیده‌ای نمی‌باشد اما لازم است تمامی مراحل گفته شده در مطالب فوق به دقت طی شود تا در نهایت دستگاه شما عملکرد قابل قبولی داشته و شما بتوانید از ویپینگ خود نهایت لذت را ببرید. اما از آن جایی که طرز استفاده از ویپ قلمی، پاد و … مشابه به یکدیگر است؛ تنها با یک بار یادگیری می‌توانید از هر نوع دستگاه ویپ استفاده نمایید. البته این نکته را فراموش نکنید که مدل‌های مختلف دستگاهای ویپ و پاد در برخی از جزئیات متفاوت بوده و به همین دلیل باید پیش از راه‌اندازی دستگاه دفترچه راهنمای آن را مطالعه فرمایید.

از این که تا انتها این مقاله همراهمان بودید، از شما سپاس گزاریم. اگر سوال، نقد و یا پیشنهادی دارید، آن را در بخش نظرات‌ با ما به اشتراک بگذارید.

3.8/5 - (5 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید