رپورتاژ

طرز تهیه انواع قهوه با دستگاه اسپرسوساز مباشی

اسپرسو ساز مباشی یکی از جذاب‌ترین، پرامکانات‌ترین و محبوب‌ترین اسپرسو سازهای موجود در بازار ایران است. این محصول دارای امکانات بسیار زیادی است. علاوه بر تهیه اسپرسو می‌توان تمامی نوشیدنی‌های بر پایه قهوه را نیز با این دستگاه تهیه کرد. در ادامه طرز تهیه انواع قهوه با دستگاه اسپرسوساز مباشی به طور کامل بیان می‌شود؛ پس با ما همراه باشید.

خصوصیات اسپرسو ساز مباشی

قبل از این که طرز تهیه انواع قهوه با اسپرسو ساز مباشی را بیان کنیم بهتر است تا با ویژگی‌ها و خصوصیات این دستگاه آشنا شوید.

ظاهر زیبا

بهترین مدل اسپرسو ساز مباشی طراحی بسیار جذابی دارد؛ بنابراین می‌توان با قراردادن آن در آشپزخانه، محل کار و یا هر مکان دیگری دکوراسیون آن را زیباتر کرد.

موتور قدرتمند

این محصول دارای یک موتور قدرتمند است؛ بنابراین می‌توان با استفاده از آن، قهوه، اسپرسو و یا سایر نوشیدنی‌های بر پایه قهوه را به‌صورت روزانه و در حجم‌های مختلف، برای خانواده و یا در محل کار، تهیه کرد.

تنظیمات شخصی

کاربر امکان انجام تنظیمات شخصی خود بر روی این دستگاه را دارا است. به‌عنوان‌مثال دستگاه اسپرسو ساز مباشی این قابلیت را دارد تا بتوان به‌وسیله آن، دوز قهوه را تنظیم کرد و بر اساس نیاز خود قهوه را تهیه نمایید.

استفاده راحت

از جمله مهم‌ترین مشکلاتی که افراد با آن مواجه می‌شوند، نحوه استفاده از اسپرسو ساز و تمیزکاری آن است. قهوه‌ساز مباشی به‌گونه‌ای تولید شده است تا تمامی افراد بتوانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این، پس از هر بار استفاده و یا در زمان دلخواه، می‌توان آن را بدون دردسر تمیز کرد.

نکات مهم در تهیه انواع قهوه با دستگاه اسپرسو ساز مباشی

این دستگاه قادر به تهیه انواع اسپرسو، قهوه و تمامی نوشیدنی‌های بر پایه قهوه است. این محصول برنامه‌های مختلفی دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها انواع لاته و کاپوچینو را نیز تهیه کنید.

بعد از مشاهده قیمت بهترین دستگاه اسپرسو ساز خانگی، برای تهیه انواع قهوه باکیفیت، با استفاده از این دستگاه، باید به‌تمامی نکاتی که در ادامه بیان می‌شوند دقت کنید.

تنظیم دمای آب قهوه

از جمله امکاناتی که در اسپرسو ساز مباشی وجود دارد این است که می‌توان دمای آب برای تهیه قهوه را بر اساس سلیقه خود تنظیم کرد.

برای تهیه انواع قهوه با دمای آب دلخواه باید مراحل زیر را انجام داد:

 • ابتدا با استفاده از دکمه خاموش و روشن، دستگاه را روشن کنید.
 • در این مرحله باید صبر کنید تا دمای دستگاه افزایش پیدا کند و به دمای پیش‌فرض خود برسد.
 • بعد از آن باید دکمه تنظیم دما که با نام temp وجود دارد را فشار دهید.
 • در این مرحله دستگاه به حالت تنظیم دما می‌رود. شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌های مثبت و منفی دمای آب انواع قهوه را مطابق میل خود تنظیم کنید.
 • پس از آن دکمه تأیید را بزنید تا دما تأیید و اعمال شود.
 • سپس باید منتظر بمانید تا دمای دستگاه تغییر کند و به حالت تنظیم شده برسد.

حال می‌توانید قهوه خود را تهیه و مصرف نمایید. البته باید دقت کرد که دمای آب قهوه باید متناسب با نوع قهوه تنظیم شود؛ در غیر این صورت قهوه کیفیت خود را از دست خواهد داد. به طور معمول دمای مناسب برای دم‌کردن انواع قهوه ۸۲ تا ۸۵ درجه سانتی‌گراد است.

لوازم خانگی در رباطکریم

تنظیم غلظت قهوه

علاوه بر دما، غلظت قهوه نیز بر اساس سلیقه‌های مختلف دارای تفاوت است. دستگاه اسپرسو ساز مباشی قابلیت تنظیم غلظت قهوه را هم دارد.

برای تهیه انواع قهوه با غلظت دلخواه باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • پس از روشن‌کردن دستگاه و تنظیم دما منتظر بمانید تا دستگاه به دمای موردنظر شما برسد.
 • حال دکمه تنظیم غلظت قهوه را فشار دهید و با استفاده از دکمه‌های مثبت و منفی، غلظت قهوه را مطابق با نیاز خود انجام دهید.
 • پس از زدن دکمه تأیید می‌توانید بر روی دکمه تهیه قهوه کلیک کنید تا اسپرسو ساز مباشی قهوه موردنظر شما را آماده کند.

تنظیم فشار آب

شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه فشار آب قهوه را نیز تنظیم کنید. فشار آب باید متناسب با نوع قهوه تنظیم شود.

برای انجام تنظیمات، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پس از روشن و گرم‌شدن دستگاه آن را به حالت تعلیق در آورید.
 • برای رفتن به حالت برنامه‌ریزی باید دکمه program را فشار دهید.
 • پس از کلیک بر روی این دکمه می‌توانید با استفاده از دکمه‌های مثبت و منفی، فشار را تنظیم نمایید.
 • شما می‌توانید از فشارسنج دستگاه کمک بگیرید تا فشار ایده‌آل شما تنظیم شود.
 • پس از آن دکمه exit را فشار دهید تا از این حالت خارج شوید و شروع به تهیه انواع قهوه کنید.

تنظیم بخار آب

قیمت بهترین دستگاه اسپرسو ساز خانگی بر اساس امکانات آن خصوصاً کیفیت بخار آب تعیین می‌شود. اسپرسوسازهای مباشی امکان تنظیم بخار آب را نیز فراهم می‌کنند. درصورتی‌که قصد دارید برای قهوه و یا دیگر نوشیدنی‌های خود فوم شیر تهیه کنید و یا قصد گرم‌کردن برخی از نوشیدنی‌ها مانند لاته و کاپو را دارید، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا باید دستگاه را به برق متصل کنید. شما باید منتظر بمانید تا اسپرسو ساز به دمای ایده‌آل برای تولید بخار برسد.
 • دکمه‌ای با نام stream در اسپرسو ساز مباشی وجود دارد که می‌توانید برای تولید بخار بر روی آن کلیک کنید.
 • می‌توانید دکمه موردنظر را مطابق با نوشیدنی که قصد گرم‌کردن آن را دارید، انتخاب کنید. شما باید قهوه، اسپرسو و نوشیدنی موردنظر خود را درون فنجان بریزید.
 • پس از آن باید نازل بخار آب را باز کنید. این کار باعث خواهد شد تا نوشیدنی شما گرم شود.

معمولاً در ابتدای کار، بخار آب مقداری ضعیف است و رفته‌رفته بهتر خواهد شد.

طرز تهیه انواع قهوه با دستگاه اسپرسوساز مباشی

طرز استفاده از قهوه ساز مباشی کار راحتی است؛ زیرا این دستگاه رابط کاربری آسانی دارد. برای تهیه انواع قهوه ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه شما پر از آب است. قبل از خرید حتماً استعلام قیمت بهترین دستگاه اسپرسو ساز خانگی را بگیرید و سپس بر اساس نیاز خود و باتوجه‌به امکانات دستگاه محصول موردنظر را خریداری کنید.

بعد از آن باید قهوه خود را به طور کامل آسیاب کنید. در صوتی که آسیاب قهوه به‌خوبی انجام نشود، قطعاً نوشیدنی باکیفیتی تهیه نخواهد شد. پودرهای قهوه را درون پرتافیلتر بریزید.

پس از آن دستگاه اسپرسو ساز مباشی را روشن کنید. شما باید اجازه دهید تا دستگاه به دمایی که تنظیم کرده‌اید برسد.

یک فنجان را زیر نازل قرار دهید و سپس دکمه قهوه‌ساز یا اسپرسو ساز را فشار دهید. مشاهده خواهید کرد که یک قهوه باکیفیت تولید شده است که می‌توانید آن را مصرف کنید.

درصورتی‌که نیاز به تهیه شکلات داغ و یا لاته دارید، می‌توانید دکمه بخار را فشار دهید. این کار باعث تولید بخار داغ خواهد شد که کار شما را برای تهیه مکمل قهوه جذاب راحت‌تر می‌کند.

البته باید دقت کنید که تنظیمات و نحوه تهیه قهوه بر اساس مدل‌های مختلف اسپرسو ساز مباشی می‌تواند دارای تفاوت باشد؛ اما در کل تمامی مراحل به شکلی خواهد بود که بیان کردیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید