رپورتاژ

چگونه زمان آخرین بازدید خود در تلگرام را مخفی کنیم و آخرین زمان بازدید دیگران را ببینیم؟

تلگرام یکی از محبوب‌ترین و پیشرفته‌ترین پیام‌رسان‌های امروزی است که بسیاری از قابلیت‌ها و امکانات را برای کاربران خود فراهم می‌کند. یکی از این قابلیت‌ها تلگرام آنلاین استاتوس است که به شما اجازه می‌دهد تا زمان آخرین بازدید خود را در تلگرام نشان دهید یا مخفی کنید. در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم که تلگرام آنلاین استاتوس چیست و چگونه می‌توانید از آن به بهترین شکل استفاده کنید. منبع این آموزش وب سایت TECH AMAZE است که میتوانید مقاله آن را مطالعه کنید.

تلگرام آنلاین استاتوس چیست؟

تلگرام آنلاین استاتوس یک وضعیت نمایش دهنده است که در پروفایل شما در تلگرام قابل مشاهده است. این وضعیت نشان می‌دهد که شما در حال حاضر آنلاین هستید یا آفلاین. همچنین نشان می‌دهد که شما چه زمانی برای آخرین بار در تلگرام فعال بوده‌اید. برای مثال، اگر شما دقیقه‌ای پیش در تلگرام بوده باشید، وضعیت شما نشان می‌دهد که last seen recently. اگر ساعتی پیش بوده باشید، نشان می‌دهد که last seen within an hour. اگر روز گذشته بوده باشید، نشان می‌دهد که last seen yesterday. و اگر بیش از چهار روز پیش بوده باشید، نشان می‌دهد که last seen a long time ago.

چرا باید زمان آخرین بازدید خود را مخفی کنید؟

بعضی از کاربران تلگرام ممکن است نخواهند که زمان آخرین بازدید خود را به دیگران نشان دهند. دلایل مختلفی برای این تصمیم وجود دارد. بعضی از دلایل عبارتند از:

  • حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از دخالت دیگران در زندگی شخصی
  • جلوگیری از فشار و انتظارات دیگران برای پاسخ دادن به پیام‌ها
  • جلوگیری از سوء تفاهم و بحث با دوستان یا خانواده درباره فعال بودن در تلگرام
  • جلوگیری از اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی با افراد ناشناس یا نامطمئن

چگونه زمان آخرین بازدید خود را در تلگرام مخفی کنید؟

چگونه زمان آخرین بازدید خود را در تلگرام مخفی کنید؟

برای مخفی کردن زمان آخرین بازدید خود در تلگرام، شما باید به تنظیمات تلگرام بروید و از آنجا به حریم خصوصی و امنیت بروید. در این قسمت، شما می‌توانید آخرین بازدید و آنلاین را انتخاب کنید و سپس گزینه‌ای را که مورد نظر شما است را انتخاب کنید. شما دو گزینه اصلی دارید: برای همه مخاطبان خود یا برای مخاطبان خاص خود.

برای همه مخاطبان خود

اگر شما می‌خواهید که زمان آخرین بازدید خود را برای همه مخاطبان خود مخفی کنید، شما باید Nobody را انتخاب کنید. در این صورت، هیچ کس نمی‌تواند ببیند که شما چه زمانی در تلگرام فعال بوده‌اید. البته، شما هم نمی‌توانید زمان آخرین بازدید دیگران را ببینید. این گزینه مناسب است اگر شما می‌خواهید کاملاً حفظ حریم خصوصی خود را تضمین کنید.

برای مخاطبان خاص خود

اگر شما می‌خواهید که زمان آخرین بازدید خود را برای بعضی از مخاطبان خود مخفی کنید، شما باید My Contacts را انتخاب کنید. در این صورت، فقط کسانی که در لیست مخاطبان شما هستند می‌توانند ببینند که شما چه زمانی در تلگرام فعال بوده‌اید. البته، شما هم فقط می‌توانید زمان آخرین بازدید کسانی را ببینید که در لیست مخاطبان شما هستند. این گزینه مناسب است اگر شما می‌خواهید با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنید. شما همچنین می‌توانید از گزینه‌های پیشرفته استفاده کنید و برخی از مخاطبان خود را به لیست استثنا اضافه یا حذف کنید. به این ترتیب، شما می‌توانید زمان آخرین بازدید خود را برای آنها نمایش دهید یا پنهان کنید.

چگونه زمان آخرین بازدید دیگران را در تلگرام ببینید؟

برای دیدن زمان آخرین بازدید دیگران در تلگرام، شما باید به پروفایل آنها بروید و از آنجا به وضعیت آنلاین آنها نگاه کنید. البته، این کار فقط در دو حالت ممکن است: اگر زمان آخرین بازدید آنها را مخفی نکرده باشند یا اگر زمان آخرین بازدید آنها را مخفی کرده باشند.

اگر زمان آخرین بازدید آنها را مخفی نکرده باشند

اگر شخصی که می‌خواهید زمان آخرین بازدیدش را ببینید، زمان آخرین بازدید خود را مخفی نکرده باشد، شما می‌توانید به راحتی وضعیت او را در پروفایلش ببینید. شما می‌توانید ببینید که او در حال حاضر آنلاین است یا آفلاین و چه زمانی برای آخرین بار در تلگرام فعال بوده است. این گزینه مناسب است اگر شما می‌خواهید با افرادی که صادق و شفاف هستند ارتباط داشته باشید.

اگر زمان آخرین بازدید آنها را مخفی کرده باشند

یک چت مخفی ایجاد کنید تا بدانید کسی در تلگرام آنلاین است یا خیر

یک چت مخفی ایجاد کنید تا بدانید کسی در تلگرام آنلاین است یا خیر

در این قسمت، ایجاد یک چت مخفی را مورد بحث قرار خواهیم داد تا مشخص شود آیا فردی که در آخرین حالت مشاهده شده است، اخیرا آنلاین بوده است یا خیر.

برای این کار روی تصویر پروفایل فرد مورد نظر کلیک کنید تا وارد پروفایل فرد مورد نظر شوید. روی سه نقطه کلیک کنید تا گزینه های بیشتری به شما نمایش داده شود.

از بین گزینه ها، روی Start Secret Chat کلیک کنید.

این شما را به صفحه چت مخفی می برد. در پایین این صفحه، پیام “در انتظار … برای آنلاین شدن …” نمایش داده می شود. این پیام به معنای “در انتظار برای آنلاین شدن شخص مورد نظر” است.

اگر این پیام از ابتدا یا بعد از چند دقیقه برای شما نمایش داده نشد، شخص مورد نظر پیام شما را دریافت کرده است اما نمی خواهد آن را باز کند.

ایجاد کانال و ارسال پیام استیکر به دور زدن آخرین بار مشاهده شده اخیرا

برای اینکه متوجه شوید در تلگرام آنلاین هستید و متوجه شوید که شخص مورد نظر پیام ما را خوانده است، مراحل زیر را انجام دهید:

یک کانال خصوصی یا عمومی ایجاد کنید. نام کانال را به گونه ای انتخاب کنید که فرد مورد نظر شک نکند (مثلاً از نام پروفایل یا علائم کوتاه استفاده کنید) و پیام مورد نظر را به کانال ارسال کنید. به تعداد بازدید پیام که 1 می باشد دقت کنید.

می توانید به جای ارسال متن در کانال از استیکر استفاده کنید تا منبع پیام را ناشناخته نگه دارید.

پیامی را که به کانال ارسال کردید برای شخص مورد نظر فوروارد کنید. اگر شخص مورد نظر پیام را بخواند و تیک کنار پیام به دو تیک تبدیل نشود. می توانید به تعداد بازدیدهای پیام در کانال توجه کنید که قبلا 1 بوده است. اگر این عدد از 1 به 2 تغییر کند، شخص مورد نظر پیام شما را خوانده است.

اطلاع از آخرین بازدید در تلگرام با ارسال پیام صوتی

در تلگرام، زمانی که برای شخصی پیام صوتی ارسال می کنید تا زمانی که فرد پیام صوتی شما را نخواند، یک نقطه در کنار تایمر پیام وجود دارد. وقتی طرف مقابل به این پیام صوتی گوش می دهد، این نقطه از بین می رود و متوجه می شوید که او آنلاین است و چت شما را باز کرده و پیام ها را خوانده است.

4.4/5 - (7 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید