رپورتاژ

حسابدار اپ | بهترین نرم افزار واسط سامانه مودیان

طبق ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، تمام اشخاص حقوقی موظف به ارسال صورتحساب در هنگام انجام معاملات با سایر اشخاص می باشند. این صورتحساب باید شامل شماره اقتصادی یکتای طرف صادرکننده در آن و شماره اقتصادی طرف مقابل در معامله باشد. علاوه بر این، بعد از اتمام معامله، فاکتور فروش معامله باید در سامانه مودیان مالیاتی صادر و ثبت شود. به عبارت دیگر، تمام معاملات می بایست به صورت صورتحساب‌های مالیاتی در سامانه مودیان مالیاتی ثبت و ارسال شوند.

ارسال صورتحساب مالیاتی اهمیت بسیاری دارد و طبق فراخوان جدید در سال ۱۴۰۲، همه مودیان مالیاتی موظفند صورتحساب‌های مالیاتی خود را در سامانه مودیان مالیاتی ثبت و ارسال نمایند. ارسال صورتحساب الکترونیکی به  سامانه مودیان را می توان از روش های مختلفی انجام داد.یکی از روش ها استفاده از

نرم افزار واسط سامانه مودیان می باشد و روش دیگر استفاده از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی. در برخی موارد، ممکن است برای همه مودیان مالیاتی امکان کار با سامانه مودیان مالیاتی وجود نداشته باشد. به همین دلیل، در این شرایط، برای صدور صورتحساب مالیاتی باید از شرکت‌های معتمد مالیاتی استفاده شود. باید توجه داشت که مالکان کسب و کار و اشخاص حقیقی و حقوقی برای صدور و ارسال صورتحساب مالیاتی توسط معتمدین، هزینه‌هایی را پرداخت می‌کنند. به همین دلیل، توصیه می‌شود برای کاهش هزینه‌ها از نرم‌افزارهای صدور و ارسال صورتحساب به سامانه ممودیان مالیاتی استفاده کنید.

نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان

به طور کلی، سامانه مودیان یک سامانه آنلاین است که توسط اداره امور مالیاتی برای مدیریت مالیات‌ها و اطلاعات مالیاتی افراد حقیقی و حقوقی تأسیس می‌شود. این سامانه امکان ثبت و مدیریت اطلاعات مالیاتی شامل صورتحساب‌ها، فاکتورها، اظهارنامه‌ها و سایر اسناد مرتبط با مالیات را فراهم می‌کند.

با استفاده از سامانه مودیان، اشخاص حقوقی می‌توانند صورتحساب‌های مالیاتی خود را صادر و ثبت کنند . این سامانه به صاحبان مشاغل و شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که اطلاعات مالیاتی خود را به صورت آنلاین و در هر زمانی به اداره مالیاتی ارسال کنند.این امکان از طریق نرم افزار سامانه مودیان و یا نرم افزارهای حسابداری که قابلیت اتصال به سامانه مودیان را دارند امکان پذیر می باشد.

از طرف دیگر، شرکت‌های معتمد مالیاتی نیز از این سامانه برای ارسال صورتحساب‌ها و اطلاعات مالیاتی مشتریان خود به اداره مالیاتی استفاده می‌کنند. آنها می‌توانند طبق درجه ای که دارند، صورتحساب‌های مالیاتی را برای مشتریان خود صادر کنند و به صورت الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال کنند.

استفاده از نرم‌افزارهای صدور و ارسال صورتحساب به سامانه مودیان می‌تواند هزینه‌ها و زمان مورد نیاز برای صدور صورتحساب‌های مالیاتی را کاهش دهد و همچنین دقت و صحت اطلاعات را افزایش دهد.

بنابراین، با استفاده از نرم‌افزارهای صدور و ارسال صورتحساب به سامانه مالیات، صاحبان کسب و کار و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند به صورت مؤثرتری اطلاعات مالیاتی خود را مدیریت کنند و همچنین هزینه‌ها را کاهش دهند.

نرم افزار ارسال فاکتور به سامانه مودیان

از ابتدای فروردین ماه سال ۱۴۰۲، فراخوانی از سوی سازمان امور مالیاتی صورت گرفته است که تمامی مودیان مالیاتی موظف به ارسال صورتحساب‌ها به سامانه مالیاتی شوند. این فراخوان  به آغاز یک چالش در روند ارسال الکترونیکی صورتحساب‌ها برای مودیان منجر شده است. مودیانی که مشمول قانون سامانه پایانه‌های فروشگاهی   هستند، باید فاکتورهای فروش و خدمات خود را از طریق نرم‌افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان ثبت و ارسال کنند. در صورتی که مودیان قادر به استفاده از نرم‌افزار سامانه مودیان مالیاتی نباشند یا زمان کافی برای ارسال صورتحساب‌ها را نداشته باشند، باید این وظیفه را به شرکت‌های معتمد مالیاتی واگذار کنند.

شرکت‌های معتمد مالیاتی تعداد محدودی دارند و توسط سازمان امور مالیاتی تایید شده‌اند و برای افرادی که قادر به ارسال الکترونیکی صورتحساب‌های خود نیستند، خدمات ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها براساس خدماتی که ارائه می‌کنند، درجه‌بندی می‌شوند. با این حال، تعداد شرکت‌های معتمد که مجوز ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی را برای مودیان دارند، محدود است. همچنین، استفاده از خدمات شرکت‌های معتمد مالیاتی برای ارسال صورتحساب‌ها هزینه‌هایی را برای شرکت‌ها به همراه دارد، بنابراین توصیه ی ما برای کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان و حفظ حریم خصوصی در مورد فاکتورهای مالیاتی استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان می باشد.

بهترین نرم افزار واسط سامانه مودیان

می‌توانید با خرید نرم‌افزار واسط سامانه مودیان و ارسال صورتحساب‌ها به سامانه مودیان، به صورت مستقیم فاکتورهای الکترونیکی را ثبت و به سامانه مودیان ارسال کنید که در این صورت نیازی به پرداخت هزینه اضافی به شرکت‌های معتمد نیز نخواهید داشت. همچنین، در این روش، امنیت حساب‌های مالیاتی شما به طور کامل حفظ می‌شود. با این حال، خرید نرم افزار واسط سامانه مودیان از یک شرکت معتبر که بتواند نیازهای شما در ارسال صورتحساب را برآورده کند و همچنین در مواقع ضروری پشتیبانی ۲۴ ساعته را فراهم کند، یکی از نگرانی‌های اصلی شما به عنوان مودیان می‌شود.

نرم افزار واسط سامانه مودیان حسابدار اپ ، یکی از بهترین نرم افزارهای اتصال به سامانه مودیان می باشد.پشتیبانی از این نرم افزار به صورت 24 ساعته می باشد و برای کار با این نرم افزار آموزش کاملی داده می شود. قابلیت ایمپورت اطلاعات از فایل اکسل، استعلام وضعیت صورتحساب و قابلیت ویرایش اطلاعات ثبت شده را نیز فراهم می‌کند. در واقع، این نرم افزار تمامی نیازهای شما به عنوان مودی را برآورده می‌کند و در صورت هرگونه ابهام شما را یاری می کند.

بهترین نرم افزار واسط سامانه مودیان

نرم افزار سامانه مودیان را از کجا تهیه کنیم ؟

همانطور که مستحضر هستید ثبت و صدور فاکتور فروش کالا و خدمات توسط مودیان تاکنون به صورت دستی بوده و از آنجاییکه امکان جعل اسناد و فرار مالیاتی بدین صورت زیاد بوده ، با تصویب قانون پایانه های فروشگاهی مودیان ملزم به ثبت الکترونیکی فاکتورهای فروش کالا و خدمات در سامانه مودیان شدند و از ابتدای سال 1402، سازمان امور مالیاتی با اعلام اجرایی شدن سامانه مودیان، اهمیت ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی را برای مودیان مالیاتی تأکید کرده است. بنابراین، اشخاص باید به صورت مستقیم با استفاده از نرم‌افزارهای سامانه مودیان یا نرم افزار حسابداری یا به طریق غیرمستقیم از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی، فاکتورهای فروش خود را  برای سامانه مودیان ثبت و ارسال کنند. در غیر این صورت، مودیان ممکن است مشمول جرائم مالیاتی شوند.

ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان به روش غیر مستقیم، توسط شرکت‌های معتمد مالیاتی هزینه‌ای بالا برای اشخاص به همراه دارد. علاوه بر این، برای ارسال فاکتورهای شما به سامانه مودیان، شما باید اطلاعات دقیقی از صورتحساب‌های مالیاتی خود را به آنها ارائه دهید و این موضوع  امنیت حریم خصوصی اطلاعات مالیاتی شما را به خطر می اندازد. بنابراین به جای صرف هزینه، زمان و ریسک امنیتی، می‌توانید از نرم‌افزار ارسال صورت‌حساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان استفاده کنید. با استفاده از این نرم‌افزار، شما می‌توانید در هر زمانی صورت‌حساب‌های خود را به سامانه مودیان ارسال کنید و پس از تایید ارسال، با استعلام از سامانه، وضعیت فاکتورهای خود را مشاهده کنید.

نرم افزار واسط سامانه مودیان حسابدار اپ

افزونه واسط سامانه مودیان حسابدار اپ به کاربران امکان متصل شدن مستقیم به سامانه مودیان از طریق اینترنت را می‌دهد و با چند کلیک ، مودیان می توانند صورت‌حساب‌های خود را به سامانه مودیان ارسال کنند.خرید افزونه واسط سامانه مودیان، علاوه بر حفظ حریم خصوصی شما، سرعت در ثبت فاکتورها و کاهش هزینه‌ها را برای شما فراهم می‌کند.

منبع : حسابدار اپ

4.4/5 - (5 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید