رپورتاژ

۱۰ نکته در هنگام خرید تجهیزات آتش نشانی

خرید تجهیزات آتش‌نشانی برای حفظ امنیت و جلوگیری از وقوع حریق‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تجهیزات آتش نشانی را می توان بسته بهم حیط و شرایطی که استفاده می شوند طبقه بندی کرد.شرکت راهدار صنعت به عنوان ارائه دهنده تجهیزات آتش نشانی و خودرو های آتش نشانی در ایران از سال ۱۳۵۳ فعالیت خود را آغاز نموده است. تجهیزات آتش نشانی طیف وسیعی را شامل می شود از تجهیزات بسیار ساده مانند کپسول های آتش نشانی تا نازل های پیشرفته و فن  های تخلیه دود تا نردبان های آتش نشانی را در برمی گیرد. در این نوشته سعی داریم که ۱۰ نکته مهم که در هنگام خرید تجهیزات آتش‌نشانی حتما می بایست در نظر بگیرید را با شما مرور می کنیم:

  1. شناخت نیازها: اولین گام در خرید تجهیزات آتش نشانی در واقع قبل از خرید تجهیزات اتفاق می افتد. این مرحله را ما شناخت نیاز نام گذاری می کنیم، قبل از شروع به خرید تجهیزات، نیازهای ویژه محیط خود را تشخیص دهید. این مرحله شامل بررسی ابعاد فضا، نوع کاربری ساختمان، نوع فعالیت‌های درون ساختمان و نیازهای اطفاء حریق بر اساس کاربری است. به عنوان مثال نیاز های یک بنای مسکونی با یک بنای تجاری نسبت به تجهیزات آتش نشانی متفاوت می باشد و این نیاز ها، مراحل خرید و تجهیزاتی که باید تهیه کنید را تحت تاثیر قرار می دهد.
  2. مطابقت با استانداردها: حال که نیاز های خود را در مرحله قبل شناسایی نموده اید و بر اساس نیاز های خود تشخیص داده اید که چه نوع تجهیزاتی نیاز های شما را پوشش می دهد، اطمینان حاصل کنید که تجهیزات انتخابی با استانداردهای ملی و بین‌المللی آتش‌نشانی مطابقت دارد. این استانداردها به امنیت و کارایی تجهیزات اطمینان می‌بخشند. اگر از استاندارد های مربوط به تجهیزات اطلاع ندارید، توصیه می کنیم که با انتخاب یک برند جهانی مانند روزنباور، از استاندارد بودن محصولات انتخابی اطمینان حاصل نمایید.
  3. کیفیت ساخت: تجهیزات با کیفیت ساخت باید در اولویت باشند. کیفیت ساخت پایین تجهیزات نه تنها به عملیات اطفا حریق کمک نمی کند بلکه باعث می شود که عملکرد آتش نشان ها متاثر از کیفیت پایین تجهیزات کاهش یابد و برعکس می توان انتظار داشت که محصولات با کیفیت باعث افزایش بهره وری تجهیزات آتش نشانی گردد. از اصول اولیه در انتخاب تجهیزات آتش نشانی پیروی کنید و کالاهای مقاوم در برابر حرارت و ضربه را انتخاب کنید تا در شرایط واقعی عملیات آتش‌نشانی به خوبی عمل کنند.
  4. پشتیبانی فنی: پشتیبانی مهم ترین اصل در انتخاب هر نوع کالایی است، و تجهیزات آتش نشانی نیز از این اصل مستثنی نیستند. این موضوع کپسول های آتش نشانی ساده ای که شما در منزل استفاده می کنید تا تجهیزات پیشرفته آتش نشانی در پالایشگاه های نفنی را پوشش می دهد، اطمینان حاصل کنید که تولیدکننده یا فروشنده تجهیزات پشتیبانی فنی مناسب و خدمات پس از فروش را فراهم می‌کند. کلیه دستگاه های ارائه شده در شرکت راهدار صنعت دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش 20 ساله است.
  5. آموزش و آشنایی: برخی از تجهیزات مانند کپسول های آتش نشانی به راحتی قابل استفاده هستند، اما تجهیزات پیشرفته آتش نشانی نیازمند آموزش حرفه ای پرسنل آتش‌نشان با تجهیزات برای استفاده صحیح از آنها می باشد. در واقع آتش نشان ها باید آموزش های کافی جهت استفاده از این تجهیزات پیشرفته را دریافت کنند. اگر کاربری شما برای منزل و کاربری مسکونی یا تجاری در مقیاس کوچک است اطمینان حاصل کنید که تجهیزات قابلیت استفاده ساده و موثر را دارند. در کاربری های پیچیده تر نیز اطمینان حاصل کنید که شرکت ارائه دهنده محصولات تضمین لازم در زمینه آموزش پرسنل استفاده کننده از تجهیزات آتش نشانی را ارائه می نماید.
  6. مانیتورینگ و تست: تجهیزات آتش‌نشانی باید به صورت منظم مورد تست و مانیتورینگ قرار گیرند تا در صورت نیاز به اطفاء حریق به درستی عمل کنند. در واقع شما می بایست بازدید و تست های دوره ای از این تجهیزات را به عمل آورید تا از عملکرد حداکثری آن ها در زمان بحران اطمینان حاصل کنید.
  7. سازگاری با محیط: تجهیزات انتخابی باید با محیط اطراف سازگاری داشته باشند. به عنوان مثال، در محیط‌های خشک و گرم، تجهیزات با مقاومت بیشتر به حرارت انتخاب شوند. این موضوع نه تنها شامل شرایط اقلیمی بلکه شامل شرایط محیط نیز می باشد. به عنوان مثال تجهیزات مناسب محیط های تجاری با تجهیزات مناسب برای محیط های مسکونی متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات شما حداکثر سازگاری با محیط را دارد.
  8. خدمات تعمیر و نگهداری: تعمیر و نگهداری منظم تجهیزات آتش نشانی امری ضروری است. مطمئن شوید که قطعات مربوطه به راحتی قابل تهیه و تعویض هستند. شرکت های تامین کننده معتبر همچون راهدار صنعت می توانند اطمینان خاطر بیشتری در این زمینه به شما بدهند که قطعات در صورت لزوم با محصولات با کیفیت بالا قابل ارائه می باشند.
  9. استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته: به دنبال تجهیزاتی با تکنولوژی‌های جدید و به‌روز باشید که علاوه بر کارایی، کاربردهای جدیدی را هم دارند. این موضوع در محیط های وسیع که استفاده از تجهیزات قدیمی امکان مهار آتش و اطفا حریق را به شدت کند می کند بسیار قابل اهمیت می باشد. استفاده از محصولات به روز با تکنولوژی های برتر می تواند به شما این اطمینان را دهد که بهره وری پرسنل اتش نشانی بسیار بالاتر بوده و توانایی آن ها در مهار آتش به واسطه تجهیزات پیشرفته بسیار بالاتر خواهد بود.
  10. تحقیق و مقایسه: قبل از خرید، محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تحقیقات دقیقی انجام دهید تا بهترین تجهیزات آتش‌نشانی را انتخاب کنید. بهترین شیوه تماس با پشتیبانی شرکت های ارائه دهنده خدمات می باشد. تیم پشتیبانی شرکت راهدار صنعت می تواند به شما این اطمینان را دهد که بر اساس نیاز های محیط و شرایط خاصی که شما دارید، بهترین تجهیزات مربوطه را به شما معرفی کنند.

با رعایت این ۱۰ نکته می‌توانید تجهیزات آتش‌نشانی مناسبی را برای خود انتخاب کرده و در مقابل حریق‌ها بهترین عملکرد را از آنها بخواهید.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید