رپورتاژ

کم‌هزینه‌ترین روش‌های تبلیغاتی در سال 1402

دنیای تبلیغات امروز دیگر شکل فیزیکی ندارد و نیازی نیست هزینه‌های گزافی را صرف تبلیغات در بنرهای خیابانی یا چاپ انواع تراکت بکنید. تراکت‌هایی که ممکن است به‌دست افراد برسد اما هیچ‌وقت توجهی به آن‌ها نکنند و درنهایت آن را در طبیعت دور بریزند. تبلیغات امروزی با ذهن افراد عجین شده‌است و به‌صورت دیجیتالی ارائه می‌شود. کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی در دل روش‌های دیجیتال امروزی است و در مقایسه با تبلیغات فیزیکی، هزینه‌ای بسیار کمتر دارد. امروزه با پیشرفتی که دنیای اینترنت داشته است، هر کسب‌وکاری باید ویترینی از خود در آن داشته باشد. این ویترین‌ها توسط وب‌سایت اختصاصی و داشتن پیج در شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌شوند.

داشتن وب‌سایت برای کسب‌وکار

یکی از کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی، سفارش طراحی سایت است، زیرا هر کسب‌وکاری برای این‌که ردی از خود در دنیای اینترنت داشته باشد، ابتدا باید به فکر وب‌سایت باشد. افراد با ورود به وب‌سایت بیزینس‌ها، با محصولات یا خدمات آن‌ها آشنا می‌شوند و به‌طور مستقیم خرید می‌کنند.

امروزه گشت‌وگذار در بازار دیگر مثل قبل نیست و افراد تنها با جستجوی موارد موردنیازشان در موتورهای جستجو مانند گوگل، بازارگردی می‌کنند. برای این‌که شما هم در بازار رقابتی حضور داشته باشید، اولین قدم این است که سفارش طراحی سایت بدهید. ممکن است در وب‌سایت شما اطلاعات متفاوتی ارائه شود. به‌عنوان مثال، معرفی کسب‌وکارتان. اگر محصول یا خدماتی دارید، می‌توانید در وب‌سایتتان ارائه دهید، اما همیشه هم این‌طور نیست که وب‌سایت شما فروشگاهی باشد؛ گاهی اوقات کسب‌وکارها با قرار دادن فرم‌های مشاوره، فرم‌های تماس و غیره اقدام به جمع‌آوری اطلاعات می‌کنند. درنهایت داشتن یک وب‌سایت هم‌راستا با فعالیت کسب‌وکارتان، اولین قدم برای انجام کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی است.

چگونه وب‌سایتمان را همه ببینند؟

اگر وب‌سایتی داشته باشید اما کسی به آن دسترسی نداشته باشد، خیلی نمی‌تواند آورده‌ای برای کسب‌وکار شما داشته باشد. بنابراین پس از سفارش طراحی سایت، باید وارد دنیای رقابت با دیگر کسب‌وکارها در موتورهای جستجو مانند گوگل شوید. کافی است کلمه‌ای مرتبط با بیزینس خود را جستجو کنید، می‌بینید که برخی از وب‌سایت‌ها در صدر جستجو قرار می‌گیرند.

چگونه وب‌سایتمان را همه ببینند؟

خدمات سئو سایت

دیده شدن وب‌سایت شما ترفندهایی دارد که توسط خدمات سئو سایت انجام می‌پذیرند و اگر انجام نشوند، عملاً وب‌سایت شما بین میلیون‌ها وب‌سایت دیگر گم می‌شود. در مقابل، با انجام خدمات سئو، سایت شما در صدر جستجوها قرار می‌گیرد و با افزایش تعداد کلیک، نرخ تبدیل بالاتر می‌رود. این خدمات جزو کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی هستند، زیرا دیگر نیازی به تبلیغات پرهزینهٔ فیزیکی ندارید. با پرداخت مبلغی معقولانه، وب‌سایت شما همیشه در جلو چشم مخاطبانتان قرار می‌گیرد.

با سئو به هدف بزنید

نکتهٔ مهم این است که خدمات سئو سایت دقیقاً روی مخاطبان اصلی شما اثر می‌گذارد و تبلیغات به‌گونه‌ای انجام می‌شود که دیگر افراد متفرقه آن‌ها را نمی‌بینند، یعنی 100% هزینهٔ شما صرف دیده شدن وب‌سایتتان از طریق مخاطبانتان است. این در صورتی است که در تبلیغات فیزیکی، هزینه‌های بسیار زیادی انجام می‌شود اما ممکن است 20% از مخاطبان به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

شبکه‌های اجتماعی

یکی دیگر از روش‌های تبلیغات که امروزه بسیار از آن استفاده می‌شود، پلتفرم‌های اجتماعی هستند که افراد زیادی در آن‌ها عضوند. برخی از این شبکه‌های اجتماعی دارای طرفدار بیشتری هستند و افراد جامعه وقت زیادی را در طول روز به گشت‌وگذار در آن‌ها اختصاص می‌دهند. یکی از کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی، حضور در این شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام است. البته تنها حضور در اینستاگرام نیست که مؤثر است، بلکه رعایت الگوریتم‌ها نیز بسیار مؤثر است.

اینستاگرام برای دیده شدن صفحات، الگوریتم‌های خاصی را در نظر می‌گیرد که باید آن‌ها را به‌طور دقیقی رعایت کرد. در این مرحله، رعایت این الگوریتم‌ها به عهدهٔ مدیریت پیج اینستاگرام است و اوست که می‌تواند با تبلیغات هدفمند در پیج های دیگر، جواب‌دهی به دایرکت و کامنت‌ها و دیگر فعالیت‌ها، سبب دیده شدن شود. بنابراین یکی از کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی، هزینه بابت استخدام شخصی برای مدیریت پیج اینستاگرام است. این فرد باید با همهٔ الگوریتم‌ها آشنایی و توانایی برقراری امنیت صفحه را نیز داشته باشد.

شبکه‌های اجتماعی

آیا تنها حضور در اینترنت کافی است؟

امروزه با گسترش دنیای دیجیتال و حضور میلیون‌ها برند قوی و ضعیف در کنار هم، مسلماً این بازار نیز بسیار رقابت شده‌است. برای رسیدن به صدر جستجوها یا دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی، باید از ترفندهایی استفاده کرد، زیرا این پلتفرم‌ها تنها با انجام فعالیت‌های هوشمندانه و طبق الگوریتم، به صفحات اجازهٔ رشد می‌دهند. رشد شما در هر پلتفرم یا موتور جستجویی که انتخاب کرده‌اید، به دیده شدنتان بستگی دارد و می‌توانید با کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی، این کار را انجام بدهید. بنابراین منفعل بودن و تنها داشتن یک صفحه یا وب‌سایت در فضای اینترنت، نمی‌تواند تضمین‌کنندهٔ موفقیت شما در این فضا باشد. درهرصورت برای رسیدن به فروش بالا یا کسب موفقیت در برندینگ، باید تلاش کنید و این کار با انفعال انجام‌پذیر نیست.

روش‌های دیگر تبلیغات در اینترنت

به‌جز روش‌هایی که نام بردیم و هزینهٔ کمی نسبت‌به تبلیغات فیزیکی داشتند، می‌توان به روش‌های دیگری هم اشاره کرد. از انواع آن‌ها می‌توان به ایمیل مارکتینگ، تبلیغات موبایلی، تبلیغات در انواع شبکه‌های اجتماعی، پوش مارکتینگ، ویدئو مارکتینگ، تبلیغات همسان و غیره اشاره کرد. با توجه به نیاز و میزان بودجه‌ای که در دسترس دارید، می‌توانید پس از مواردی که در بالا اشاره کردیم، یکی از این روش‌ها را برای تبلیغات انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی صحبت کردیم و دیدیم که چقدر می‌توانند روی افزایش نرخ تبدیل یک کسب‌وکار اثرگذار باشند. امروزه با پیشرفتی که دنیای اینترنت داشته است، بر هر بیزینسی ضروری است که پا به دنیای دیجیتال بگذارد. اولین قدم سفارش طراحی سایت است و در مراحل بعدی باید خدمات سئو سایت و دیگر تبلیغات انجام شود. تبلیغات در این فضا می‌تواند اثر مستقیمی روی دیده شدن و برندینگ کسب‌وکارها بگذارد، زیرا مردم وقت زیادی را در طول روزبه این فضا اختصاص می‌دهند و توسط گوش، چشم و مغز اطلاعات را دریافت می‌کنند. همچنین مردم دیگر وقت خود را برای بازار گردی نمی‌گذارند و ترجیح می‌دهند در فضای اینترنت خریدهای خود را انجام دهند.

4/5 - (1 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام هزینه بالا اوردن یه سایت چقد میشه
  من عسل فروشم و میخوام انلاین هم فروش داشته باشم

  1. سلام رضا عزیز
   مطلب فوق رپورتاژ اگهی هستش!
   برای اطلاعات بیشتر، به لینک هایی که در متن داده شده مراجعه کنید
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید