رپورتاژ

مراکز کارشناسی خودرو در کرج

بهترین مراکز کارشناسی خودرو در کرج

سالم بودن خودرو از نظر فنی و ظاهری چیزیست که هر از گاهی باید از آن مطمن شویم در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتری برای ماشین ما به وجود بیاید و حتی از ارزش آن بیشتر کم شود. چک کردن سلامتی خودرو یک امر کاملا تخصصی است که باید توسط کارشناس مخصوص انجام شود تا هیچ قسمتی از قلم نیوفتد. اگر از ساکنین شهر کرج هستید و می خواهید سلامتی خودرو خود را به بهترین شکل برسی و کارشناسی کنید با ما برای پیدا کردن بهترین مرکز کارشناسی خودرو در کرج همراه باشید.

از آنجایی که کارشناسی خودرو باید به طور منظم انجام شود اهمیت دارد که یک مرکز خوب کارشناسی خودرو در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید و در مواقع مورد نیاز به آن مراجعه نمایید. شما به عنوان یکی از ساکنین شهر کرج می توانید بهترین مراکز کارشناسی خودرو در کرج را در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید و از آن بهره مند شوید.

البته برای پیدا کردن مرکز کارشناسی خودرو در کرج از این صفحه نیز می توانید کمک بگیرید. کافیست از طریق لینک رو به رو اقدام کنید و مراکز مورد نظر خود را پیدا کنید : بهترین کارشناس خودرو در کرج

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراکز کارشناسی خودرو در کرج ادامه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

چرا به مراکز کارشناسی خودرو در کرج نیاز خواهیم داشت ؟

همانطور که گفتیم این مراکز 0 تا 100 خودرو شما را برسی می کنند و تمامی ایرادات فنی آن را برسی می کنند. در آخر پس از برسی خودرو شما بر اساس ایراداتی که وجود دارد و حتی وجود ندارد خودرو شما ارزش گذاری می شود. این کارشناسی دو مزیت مهم برای ما دارد :

  • اولا که به تمامی ایرادات خودرو خود واقف می شویم و ارزش واقعا آن را تخمین میزنیم.
  • دوما که در صورت وجود ایراد مهم می توانیم به تعمیرات خودرو خود بپردازیم و از بروز خسارت بیشتر جلو گیری نماییم.

البته همانطور که مشخص است پیدا کردن یک مرکز خوب کارشناسی خودرو چه در کرج و چه در هر جای دیگر از اهمیت زیادی برخوردار می باشد چرا که ما با توجه به این گزارش در مورد خودرو خود و تعمیرات آن تصمیم گیری می کنیم. پس سعی کنید که بهترین مرکز کارشناسی خودرو در کرج را پیدا کنید.

مراکز کارشناسی خودرو در کرج

روند کارشناسی خودرو در کرج

شما با حضور در مراکز کارشناسی خودرو در کرج ، شروع به برسی خودرو از تمامی جوانب می کنید و کارشناس خودرو با در دست داشتن تجهیزات مورد نیاز اقدام به برسی سه جنبه از خودرو شما می نماید که به این شرح می باشد :

کارشناسی فنی خودرو در کرج :

به طور معمولا اول مهم ترین جنبه سلامتی خودرو یعنی سلامتی فنی برسی می شود چرا که خودرویی که از نظر فنی دچار مشکل شده باشد نه تنها با افت قیمت شدیدی رو به رو خواهد بود بلکه مشکلات زیادی برای هر کسی به وجود می آورد. برای کارشناسی فنی خودرو تمامی قطعات داخلی از نظر عملکرد مورد برسی قرار گرفته است :

برسی سلامت موتور خودرو :

بدون شک مهم ترین قطعه ای که در هر ماشین و دستگاهی وجود دارد موتور می باشد که کوچک ترین ایرادی در آن مشکلات زیادی را برای کل سیستم ماشین به وجود می آورد. به همین علت در مراکز کارشناسی خودرو در کرج باید به کارشناسی موتور ماشین پرداخته شود.

توجه داشته باشید که ظاهر کار کردن موتور به هیچ عنوان دلیلی بر سلامت کامل آن نمی باشد. پس حتما به یک مرکز خود کارشناسی خودرو در کرج مراجعه کنید و این قطعه مهم را به کارشناسان آن نشان دهید.

کارشناسی گیربکس خودرو :

از دیگر سیستم های مهمی که لزوما باید در کارشناسی فنی خودرو مورد برسی قرار بگیرد کارشناسی گیربکس می باشد. فراموش نکنید که اگر ماشین شما اتومات می باشد مرکز کارشناسی خودرو منتخب شما در کرج باید در زمینه کارشناسی گیبربکس اتومات تخصص داشته باشند و امکان تشخیص ایرادات آن ها را نیز داشته باشند. همچنین در نظر داشته باشید که معمولا هزینه های ناشی از خرابی گیربکس سنگین می باشد پس کارشناسی آن را جدی بگیرید.

کارشناسی سایر قطعات خودرو :

به غیر از قطعات موتور و گیربکس قطعات بسیار مهم دیگری در خودرو وجود دارد که تشخیص سلامتی هر کدام از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در کارشناسی فنی خودرو در هر مرکزی که باشد چه در کرج و چه در سایر شهر ها باید به وسیله دیاگ یا سایر تجهیزات سلامتی خودرو سنجش شود و ایرادات آن مشخص گردد.

پس از برسی خودرو از نظر فنی کارشناس فنی خودرو در کرج به سراغ سایر قسمت های خودرو می رود که در ادامه آن را برسی می کنیم.

مراکز کارشناسی خودرو در کرج

کارشناسی رنگ خودرو

کارشناسی رنگ خودرو نه تنها از اهمیت زیادی برخوردار است بلکه در زمان ارزش گذاری خودرو نیز نقش بسیار مهم و زیادی ایفا می کند. اما ممکن است برای شما سوال شود که چرا کارشناسی رنگ خودرو به این اندازه مهم می باشد ؟ به طور کلی خودرویی که رنگ نداشته باشد تصادف نداشته و یا تصادف جدی نداشته است و بدنه خودرو و قطعات داخلی آن سالم می باشند.  در نقطه مقابل اگر خودرو شما در نقاط مهمی مانند شاسی ها رنگ داشته باشد خبر از آن می دهد که این خودرو تصادف جدی داشته است و بدنه آن و همچنین قطعات آن ممکن است آسیب دیده باشد.

به همین علت است که رنگ داشتن خودرو از ارزش آن به مقدار قابل توجهی کم می کند. همچنین تاثیرگذار بودن این فاکتور در قیمت خودرو موجب می شود که برای تشخیص رنگ نیاز مراجعه به بهترین مرکز کارشناسی خودرو در کرج بیشتر حس شود. پس اگر می خواهید رنگ بدنه خودرو مورد معامله را تشخیص دهید مطمئن شوید که کارشناس رنگ خودرو شما در کرج از تخصص کافی برخوردار می باشد و همچنین از تجهیزات پیشرفته برای تشخیص رنگ استفاده می کند.

کارشناسی بدنه خودرو در کرج

همانطور که می دانید کارشناسی رنگ خودرو برای کارشناسی کل بدنه کافی نمی باشد چرا که برخی از قطعات ممکن است به طور کلی تعویضی باشد که در این صورت دو ایراد بزرگ به خودرو بزرگ است : تصادف به قدری زیاد بوده که نیاز به تعویض کل قطعه می باشد. قطعات خودرو دیگر فابریک نیست که هر دو عامل موجب کاهش شدید قیمت و ارزش خودرو می شود.

همچنین ممکن است در اثر حوادثی مانند چپ شدن خودرو بدنه و ستون اصلی خودرو به طور جدی آسیب دیده باشد که در این صورت مقاومت ماشین به طرز قابل توجهی کم شده است و ارزش آن در حد زیادی کاهش پیدا کرده است. به همین علت مرکز کارشناسی خودرو در کرج باید به طور دقیق با استفاده از تجهیزات مخصوص این کار هم قطعات تعویضی و هم میزان آسیب بدنه خودرو برسی شود.

برای کارشناسی بدنه خودرو دو مورد باید کاملا برسی شود :

  • قطعات تعویض شدنه بدنه خودرو
  • ستون های اصلی خودرو و آسیب دیدگی آن ها

برای تشخیص تعویضی بودن قطعات بدنه باید تخصص کارشناس خودرو مورد نظر خود را در کرج در نظر بگیرید که به خوبی بتواند این قطعات را تشخیص بدهد. همچنین برای تشخیص رنگ ستون ها معمولا از آهن ربا های مخصوص و هم چنین دستگاه های دیجیتال استفاده می شود. با تشخیص ضخامت رنگ دیجیتال از میزان کلفتی رنگ بدنه به خوبی تخمین زده می شود که کجا رنگ اضافه وجود دارد و کجا رنگ بدنه فابریک می شود.

در آخر بر اساس برسی این سه مورد کار کارشناسی خوردو شما در مراکز کرج به پایان می رسد ایرادات ماشین به علاوه ارزش واقعی آن تخمین زده می شود.

کارشناسی خودرو در بهترین مرکز کارشناسی خودرو در کرج چقدر طول می کشد ؟

زمان بدون شک برای همه مهم می باشد. حتی برای کارشناسی خودرو که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زمان برای ما اهمیت دارد و نمی خواهیم زیادی در پروسه کارشناسی خودرو درگیر شویم. از آنجایی که در بهترین مراکز کارشناسی خودرو در کرج افراد زیادی مراجعه می کنند بهتر است برای مراجعه به این مراکز از پیش وقت تعیین کنید.

بهتر است زمانی که کارشناسی خودرو شما شروع شد چندان به زمان توجه نکنید و اجازه بدهید تا کارشناس خودرو شما سر فرصت و بدون عجله تمامی قسمت های ماشین شما را مورد برسی قرار دهد.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اکنون در مورد مراکز کارشناسی خودرو در کرج اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

تحریریه تکفای

گردآوری جدیدترین اخبار مربوط به تکنولوژی و فناوری؛ نقد و بررسی گوشی ها، ساعت های هوشمند، بازی ها و برنامه های کاربردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید